Вступ 2021: мінімальні бали для вступу на бюджет

Міністерством освіти встановлений мінімальний бал для вступу до вишів на бюджет

Вступ 2021: мінімальні бали для вступу на бюджет

В Україні наближається початок проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти. Вже зараз майбутні вступники мають можливість оцінити власні шанси участі у конкурсному відборі до вишів.

Цього року Міністерством освіти визначені мінімальні прохідні конкурсні бали, маючи які, вступники можуть розраховувати на вступ до вишів на бюджетну форму навчання.

Зокрема, у 2021 році вступникам, які претендуватимуть на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної середньої освіти за кошти державного бюджету, необхідно мати конкурсний бал на рівні не меншому ніж 125. В іншому випадку абітурієнт не буде допущений до конкурсного відбору.

Окрім того, Міністерством освіти встановлені мінімальні значення кількості балів для вступу на медичні спеціальності«Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» з другого та третього конкурсних предметів на рівні не меншому ніж 150 балів. Виняток складатимуть вступники, які матимуть конкурсний бал більше ніж 175 балів.

Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» не може бути меншим ніж 130 балів.

Водночас конкурсний бал для вступу на спеціальності галузі знань «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини» має бути не меншим за 140 балів.

Окрім цього, у 2021 році залишається скорочений обсяг державного замовлення на юридичні спеціальності. Зокрема, прийом вступників за державним або регіональним замовленням для здобуття ступеня молодшого бакалавра за всіма формами здобуття освіти, а також для здобуття ступенів бакалавра, магістра за заочної формою здобуття освіти за спеціальностями «Право», та «Міжнародне право» в 2021 році проводитися не буде.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
22.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Добрий вечір!В мене питання? Чи можна вступити до вузу на платну основну,якщо не набрав пороговий бал?
Роксолана
Добрий вечір! В електронному кабінеті статус заяв "допущено"б, проте в абітпошуту інформації про вступника немає. Заяви подавали 23.07. Так може бути?
Галина
Для Роксолана: ну звичайно ж. Абітпошук це взагалі не офіційний сайт. Він підтягує з офіційного через певний час
Коментувати
DanDovban
Математика 161 Українська без літератури 164 Англійська 165 У мене є шанс бути авіа механіком або будівельником?
uptk
якщо подаєш заяву на бюджетне місце, то не потрібно дублювати заяку у цей ВНЗ на контракт? як вистачає балів то і так запропонують контракт
Аркаша
Для uptk: а самостоятельно узнать впадлу? Или это так сложно? Уже кучу раз задавали этот вопрос.
Коментувати
Людмила
Добрий вечір. Підкажіть, будь ласка, чи є шанс вступити на бюджет "менеджмент" в університет ТГ Шевченка або в К-М академію. Результати ЗНО : іноземна мова - 159, українська мова і література- 180,5, математика-173. Конкурсний бал, враховуючи сільський коефіцієнт =177, 27. Квоти відсутні.
маруся
Для Людмила: Думаю не реально
Мимохід
Спробуйте, спершу подивившись на тогорічний КБ. Якщо шанси невеликі, то вступайте до ФММ в КПІ.
Коментувати
Максим
Якщо в мене: Укр мова 143,Англійська 143,Географія 122.Можна пробувати на бюджет?
Юрій
Доброго дня. На скільки спеціальностей можна подавати заявку для вступу в один ВУЗ на бюджет?
маруся
Для Юрій: П’ЯТЬ
Юрій
В п’ять ВУЗів і в кожному максимум на 5 спеціальностей?
Якось так
Для Юрій: загальна кількість заяв на бюджет - П’ЯТЬ. Можна всі в один ЗВО, можна по одній в п’ять ЗВО. Можна на одну спеціальність всі П’ЯТЬ, можна на п’ять спеціальностей по одній заяві. Можна як завгодно міксувати кількість спеціальностей та ЗВО, але загальна кількість бюджетних заяв - П’ЯТЬ.
Коментувати
маруся
Питання для всіх, а найбільше хто моніторить бали ЗНО на бюдж з року в рік) Якщо я маю конкурсний бал скажімо на 8 балів менший ніж у минулому році того хто пройшов на бюджет з найнижчим балом на цю спеціальність в даному ВУЗі. чи варто подавати сюди заяви взагалі? Чи чуда не буде і не витрачати приорітетність даремно?))
Галина
Для маруся: звісно варто. Ви не знаєте з якими балами будуть цього року подавати заяви.
маруся
Для Галина: Дякую)
Якось так
Для маруся: а, як на мене то дуже сумнівно. Завелика різниця. Більше того, часто бал останнього чи декількох останніх бюджетників в конкретному ЗВО це бал "невидимого" пільговика (не плутати з квотником), який вступив на контракт, але після появи вакантного місця, був переведений на бюджет. Для того щоб порадити краще, скиньте посилання на бажану освітню пропозицію за минулий рік
Коментувати
Софія
Добрий день! Чи можу пробувати на бюджет на спеціальність право? Укр. мова - 136 математика - 129 історія - 112 географія - 131
Мимохід
Для Софія: Залежить від обраного вами ВНЗ. Скоріше за все, у вас не вийде пройти на бюджет на спеціальність "Право": замалий КБ. Тим паче, державне замовлення на дану спеціальність скоротили. Навіть пріоритетність навряд допоможе.
Коментувати
світ
доброго дня,укр.мова 141 математика 151,географія 144 чи можна пробувати на бюджет?
Марина Дейнеко
Для світ: Все залежить від університету до якого ти вступаєш, але КБ у тебе буде близько 150, тому ти звісно маєш право подати на бюджет. Але спершу рекомендую переглянути списки вступників і подивитися минулорічні мінімальні бали вступників, якщо сильно будуть відрізнятися, то шансів не має, але якщо вступивші мали схожі бали - однозначно спробуй.
Коментувати
Валерія
Добрий день, чи можна претендувати на бюджет на іноземну філологію з англ 154, укр 179, історія 143, дякую
Мама
Доброго дня. Підкажіть будь- ласка чи можна поступити на бюджет по спеціальності фінанси з К Б - 169.32
Надія
Для Мама: Якщо фіксована конкурсна пропозиція
Коментувати
Дивоняк Ірина
Привіт. Чи я маю шанс вступити на бюджет з конкурсним балом 178,9 на факультет стоматології чи це замалий бал і шансів нема?
Іванка
Шановні випускники, невже вам ніхто не розповів, що є такий сайт, де можна подивитися інформацію про навчальні заклади, який конкурс на які спеціальності був минулі роки, які прохідні бали, кількість бюджетних місць. Дивуюся вашій недолугості. Ось сайт: https://abit-poisk.org.ua/
Михайло
Для Іванка: Если вы не знаете, то даже на этом сайте есть инфа про универы, конкурсные баллы и т.д.))
Тарас
Лише важливо зазначити, що ні на http://vstup.edbo.gov.ua/ ні на http://abit-poisk.org.ua/ ні на https://vstup.osvita.ua немає і не може бути кількості бюджетних місць на відкриті конкурсні пропозиції, бо ці місця будуть розподілені за результатами широкого конкурсу. Тобто абітурієнт, що вступає на якусь конкретну спеціальність конкурує з усіма іншими абітурієнтами України, що вступають на цю саму спеціальність (не залежно від того в які заклади вищої освіти вони вступають). Бюджетні місця отримають кращі за результатами цього широкого конкурсу абітурієнти, причому в тих ЗВО, які вони самі обрали. Тобто кількість бюджетних місць в конкретному ЗВО наперед не відома. Це залежить від того, які ЗВО оберуть найкращі абітурієнти, що вступатимуть на цю конкретну спеціальність. А на всіх наведених сайтах наведена максимальна кількість бюджетних місць, яка може бути виділена на конкретну спеціальність в конкретний ЗВО.
Тарас
Тобто більше бюджетних місць за цю максимальну кількість ЗВО отримати не може (навіть якщо б всі найкращі абітурієнти хотіли вступити саме до цього ЗВО), але менше - може. Можливий навіть варіант, коли цей ЗВО не отримає жодного бюджетного місця (незалежно від того яка вказана максимальна кількість бюджетних місць), якщо до цього конкретного ЗВО не вступить ніхто з тих абітурієнтів, що отримають бюджетне місце за результатами широкого конкурсу. Тобто не потрібно плутати максимально можливу кількість бюджетних місць з їх реальною кількістю, який отримає конкретний ЗВО при подачі заяв. Це важливо розуміти при подачі заяв, щоб потім не виникало непорозуміння, коли "було написано 50 бюджетних місць (максимально можлива кількість), а в результаті бюджет отримало 15 абітурієнтів". Для відкритих конкурсних пропозицій кількість бюджетних місць в конкретному ЗВО наперед не відома. А на максимальну кількість бюджетних місць орієнтуватися не потрібно, бо реальна буде дуже відрізнятися.
Коментувати
Лілія
Доброго дня, підскажіть чи можна поступити на бюджет в університет ім. Шевченка на спеціальність 113 прикладна математика або 121 інженерія програмного забезпечення, зно з мат.169, укр.мова 187, географія 155, якщо ні то в який можна?
RTX
Для Лілія: Звісно можна, чудові бали. Вам, напевно, ще доплатять за те що будете намагатись туди вступити.
Михайло
Для RTX: Очень смешно. Не обнадёживайте человека. Туда можно поступить с конкурсным баллом от 190, так что ищите другие варианты.
Коментувати
Оксана
Підскажіть будьте добрі, чи можемо ми поступити на бюджет 120б біологія,130б українська, 116б англійська ще є творчий конкурс та досягнення в спорті?
Галина
Для Оксана: ну це навряд. Не знаю куди саме Ви збираєтесь вступати, але з такими балами та творчим конкурсом могли б хіба на правоохоронну діяльність, але там потрібно історію, а у Вас її немає.
Влад
Для Оксана: на бюджет в коледж на харчові технології, більше нікуди
Коментувати
Аліна
А мінімальний бал для вступу на бюджет рахується 125, цей бал тільки з одного предмета ЗНО проходить, чи з всіх?
Галина
Для Аліна: це має бути конкурсний бал. Але це не означає, що Ви вступите, це означає, що з меншим балом Вашу заяву на бюджет відхилять
Коментувати
Т
В яку максимальну кількість універів можна подавати цього року заяви? За напрямком філологія чи є можливість попасти на бюджет з середнім балом 169 ?
Якось так
Для Т: обмежень щодо кількості університетів немає. Середнього балу при вступі немає.
Влад
Для Т: будь яка кількість університетів, до 5 заяв на бюджет, до 30 заяв на контракт. Не сердній бал, а конкурсний, вираховується за коефіцієнтами, вони вказані на сайтах ЗВО. Філологія на яку мову?
Коментувати
е
Можно подать заявление на разные программы одной и той же специальности? Если да, то сколько раз так можно делать? Типа всего 5 или 10?
Якось так
Для е: 5
Коментувати
Іванна
Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи є у мене можливість поступити на бюджет з балами ЗНО математика 146, укр.мова 171, біологія 171, середній бал атестата 178?
Влад
Для Іванна: питання не повне, яка спеціальність, в якому місті? Який вуз? Могли бб для початку порахувати самі конкурсний бал. Чи нам за вас сісти і рахувати?
Коментувати