Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виктория
Добрый день, подскажите, пожалуйста, если я подаю 5 заявлений на бюджет и не прохожу на бюджет, у меня по этим заявлениям будет возможность пройти на контракт? и там тоже имеет значение приоритетность?
Влад
Для Виктория: заява на бюджет діє і на контракт. Пріоритетність не впливає
Іван
вас туда с руками и ногами заберут)
Коментувати
Наталія
Добрий день, як розуміти 5 заяв за різними спеціальностями, але У ВНЗ вказано, що спеціальність одна, але є розмежування за 2 освітніми програмами. Це буде вважатися, як 2 заяви?
Якось так
Для Наталія: нажаль так. Це буде дві заяви.
Коментувати
Михайло
Добрий день. Подали заяву на бюджет, і система розмістила її в Квота3. Скажіть, якщо вона не пройде по Квота3 (а швидше за все не пройде, бо заяв вже більше ніж місць), то наша заява переміститься в рейтингу на контракт відповідно до конкурсного балу? Чи краще анулювати заяву на бюджет і подати тільки на контракт? Дякую
Якось так
Для Михайло: якщо Ваша заява не "виграла" у конкурсі в межах квоти 3, то вона бере участь у широкому конкурсі. Якщо і там не "виграла", то заява "переміститься" на контракт.
Коментувати
Лариса
Для Тарас: Підкажіть, будь ласка, якщо заява з 1-м пріоритетом (194,412 балами) та заява с 2-м пріоритетом (196,657), то система спочатку буде розглядати заяву с 1-м пріоритетом. Та тількі після того, якщо ця зава не отримує бюджетне місце, буде розглятуна заява з пріоритетом 2? Тобто наразі я маю відстежити кількість вступників с балами від 200,00 до 194, 411 (пріоритет заяв 1), які в загальному рейтингу на мою спеціальність знаходяться попереду мене. Коли система опрацює всі їх заяви с 1-м пріоритетом та вони отримають свої бюджетні місця в свої омріяні ВНЗ, система буде розглядати мою заяву з 194,412 балами (1-й пріоритет) та я буду змагатися з вступниками у яких такій самий бал і пріорит 1? Якщо я отримаю бюджетне місце, система вже не буде розглядати мою заяву з пріоритетом 2?
Влад
Для Лариса: Вам нічого не треба відстежувати взагалі. Подавайте заяви і все. Вы придумуєте собі якісь проблеми зараз. Першою розглядається перша Ваша заява. Якщо балів достатньо, Вам нададуть бюджет, якщо ні, буде розглянута 2 заява. Їхні заяви з першим пріоритетом і ваша з першим пріоритет розглядаються в один час будь то бал 200 чи 140
Коментувати
Наталія
Підкажіть, будь ласка, чи правильно я розумію "широкий" конкурс і пріоритети? Я хочу подати заяви на бюджет на спеціальність "Видавництво" і "Телекомунікації". Якщо я ставлю перший пріоритет на "Видавництво" і проходжу, то заяву на "Телекомунікації" з другим пріоритетом вже не розглядають? І навпаки, якщо на "Телекомунікації" поставлено перший, а на "Видавництво" - другий, то "Видавництво" розглядається тільки у тому випадку, якщо не пройшов на "Телекомунікації" з першим пріоритетом?
Влад
Для Наталія: так
Коментувати
Ольга
Подали заявку у ВУЗ з 1 приорітетом. Телефонують з цього університету та пропонують привезти документи до 22 серпня, шоб мати більші шанси на вступ ( так пояснили дитині, телефонували йому).Вступна кампанія не закінчена. Що означає це запрошення
Влад
Для Ольга: не ведіться на це, можливо по балам бачуть, що на бюджет не пройде і таким чином ловлять вас на контракт. Документы вже в них і тоді їх проблематично повертати. Чекайте 27 серпня і результатів
Тарас
Для Ольга: щось тут взагалі неясно. Оскільки Ви самі не розмовляли й не впевнені, що саме пропонували, то варто б передзвонити й вияснити деталі. Те, що назвали 22 серпня, мене наводить на думку, що приймальна комісія пропонувала додати якісь документи (поки ще триває подача заяв), наприклад, якщо у Вашого сина є право на сільський коефіцієнт, а завантажена довідка про реєстрацію не відповідає встановленому зразку, то з приймальної комісії могли б зателефонувати й сказати про те, що довідку потрібно замінити (надіслати електронною поштою або привезти особисто). Це справді підвищило б шанси на вступ за рахунок сільського коефіцієнта, при якому конкурсний бал помножили б ще на 1,02. Це лише версія, але просто заклад вищої освіти все одно не приймає комплект оригіналів документів до 27 серпня й тому те, що просили привезти щось до 22 серпня видається нелогічним. Одним словом - найпростіше вияснити всі деталі зателефонувавши в приймальну комісію.
Влад
Для Тарас: приймають на контракт уже аж бігом. Я знаю. Але тут заява на бюджет. То дивно
Коментувати
Ірина
Якщо абітурієнт, який потрапив на бюджетне місце в одному університеті подає оригінали в інший, то на його місце приходить інший абітурієнт чи місце пропадає?
Тарас
Для Ірина: На це місце може бути переведений абітурієнт, що має пільги на переведення на вакантні місця й вступив на цю спеціальність на контракт. Якщо такого немає, то це місце ЗВО може спрямувати туди, де є студенти-пільговики, які мають право на переведення на бюджет (наступний пункт застосовується, якщо на попередньому таких студентів немає): 1) на іншу спеціальність цієї галузі, де є студенти пільгових категорій, що вступили на контракт; 2) на спеціальність з іншої галузі знань; 3) на іншу форму здобуття освіти. Місця, які ЗВО не використав таким чином повертаються державі. Частина з їх кількості може бути спрямована в інші ЗВО, якщо там не вистачило місць для студентів, що мають пільги певних категорій (не всі пільговики можуть отримати місце в такий спосіб). Місця, які були повернуті державі та не були спрямовані до інших ЗВО в цьому році не будуть заповнені взагалі.
Тарас
Тобто, якщо абітурієнт потрапив на бюджет, але подав оригінали в інший ЗВО, то його місце або перейде або до когось з пільговиків, або пропаде. В будь-якому випадку це місце не отримає абітурієнт, який був наступним за широким конкурсом на цю і якому не вистачило частки бала, щоб потрапити на бюджет. Хоча у випадку, якщо б перший абітурієнт замість того, щоб відмовлятися від бюджету взагалі не подавав сюди заяву, то бюджетне місце отримав би саме той абітурієнт, що був наступним за широким конкурсом. Тому для вступної кампанії загалом було б краще, щоб абітурієнти не подавали заяви з пріоритетами на ті спеціальності, де не хочуть навчатися навіть на бюджеті, щоб потім не довелось відмовлялися від бюджетних місць. Тоді виділені місця розподілилися би серед абітурієнтів з найкращими балами, які справді хочуть навчатися на цій спеціальності.
Коментувати
Гість
на бюджет потрапити реально. Просто потрібно правильно виставити пріоритети, є спеціальності на які з найвищим пріоритетом надається ще галузевий коефіцієнт. Дуже не розумію тих батьків, які не контролюють дітей в подачі е-заяв. Моя дитині того року вступила на бюджет. В їх гркпі були діти які відмоволися від місця в цьому вузі і пішли на контракт в інший. Питання - навіщо подавати документи туди де не збираєся вчитися? А дісно ті хто мріє про навчання там не може собі дозволити бо немає коштів. Бо місце закріплене за абітурієнтом, який нажаль відмовився. Шановні батьки, якщо ви маєте купу грошей, і ваша дитина ну дуже хоче навчатися тільки в найпристижнішому вузі, то надоумте її не подавати документи куди-небуть, не відбирайте держмісця в обдарованих і неплатоспроможних дітей.
мати
Для Гість: Молодець!!! Тільки прикро,шо це всі розуміють,але треба на...ти(((
татьяна
подскажите .можно претендовать на бюджетное место 1 курса мединститута после окончания мед училища
Коментувати
Анна
Чи можу я подавати заяву на ту ж саму спеціальність і на денну форму і на заочне?
Тарас
Для Анна: Так, звичайно. Для цього подаєте дві різні заяви.
Коментувати
Марта
що робити якщо конкурсні пропозиції відсутні? як подавати заяву в електронному кабінеті?
Марта
Заборонено подавати заяви на конкурсну пропозицію, яка не пройшла перевірку на наявність виділених держзамовником обсягів що робити коли таке вискакує при подачі заяви в вуз?
yaremchuk
Для Марта: Я так також вже другий деньинамагаюсь подати заяву, дуже хвилююсь, що нічого не зміниться
Евгения
Было тоже самое.Позвонила в университет, сказали это потому что на эту специальность не выделены бюджетные места, а в базу они заносят и бюджет и контракт, не зная будет ли в наличии бюджет или нет.
yaremchuk
Мені просто цікаво, це тільки один універ так чи є ще такі
Коментувати
Ніна
Чи можна подавати заявку на відкритий тип, але не вказувати пріоритет, щоб бути рекомендованим на контракт (так як предмети на контракт не підходять). Що робити в такому випадку? (Це на заочну форму)
Тарас
Для Ніна: Ви можете подавати заяви без пріоритету і вони не беруть участь в конкурсі на бюджет. Якщо є спеціальність, де є дві пропозиції й щоб претендувати на бюджет треба подавати одні предмети, а на контракт - інші, то Ви все одно можете подати заяву без пріоритету на першу пропозицію й автоматично братимете участь в конкурсі на контракт. Бюджет в такому разі Ви не зможете отримати на цій спеціальності навіть теоретично, зате не витратите сюди свій пріоритет.
Коментувати
лариса
Якщо подали заяви на 5 бюджетних місць,то чи можна подавати заяви на контракт в інші ВУЗи по пріоритетній спеціальності?
Христина
Для лариса: для контракту вам не потрібні пріорітети. Вони доступні лише в тому випадку, якщо ви подаєте на бюджет
Коментувати
Анна
как понять что обучение бюджетное? відкрита це бюджет чи контракт? зовсім заплуталась. тим паче деякі спеціальності повторюєте декілька раз
Галина
Для Анна: відкрита і фіксована - на бюджет, небюджетна - контракт, як тут можна переплутати?
корабель
небюджетна-контракт,відкритий тип пропозиціії_набір на бюджет.
Коментувати
Олександр
так і не зрозуміло, чим відкрита відрізняється від фіксованої :(... і те, і друге - бюджет?
Олена
Для Олександр: Фіксована - це коли конкурс йде всередині університету. Як правило, це групи, що формуються на скорочений курс навчання після випуску в своїх відокремлених підрозділах - коледжах при університетах. Вони конкурують тільки між собою в межах обраної спеціальності та всередині факультету конкретного університету. Широкий конкурс - це коли всі заяви подані на одну спеціальність у ВСІХ ВНЗ конкурують між собою, обирається певна кількість згідно держзамовлення, а потім вони "розносяться" по тих ВНЗ, куди ці абітурієнти подали свої заяви.
Коментувати
Тир
Заборонено подавати заяви на конкурсну пропозицію, яка не пройшла перевірку на наявність виділених держзамовником обсягів подаю заяву, її не приймає, и видає таку помилку, що робити?
Олена
Для Тир: Трохи почекати. Може просто система перевантажена сьогодні запитами :)
Ілля
Також така проблема, сподіваюся виправлять.
Людмила
і в мене, вже другий день поспіль((
Коментувати
Рита
Якщо я подаю заяву на бюджет і не попадаю на бюджет, чи я можу тоді на контракт бути рекомендована.
Влад
Для Рита: так, заява буде діяти і на контракт. Не чекайте ракомендацій. Їх може і не бути. Після 27 везете оригінали на контракт, якщо бюджет не надали
Коментувати
Олег
А зачем делать 100 мест всего, если по институтам будет только 50 (на основе примера)? Какой смысл вводить второе значение, которое нигде не учитывается?
Тарас
Для Олег: на основі прикладу 100 - це сума максимальних обсягів всіх закладів вищої освіти (4 по 25). Сама цифра 100 ніде й не фігурує, а в поясненні вона просто ілюструє, що реальна кількість місць менша від суми максимальних обсягів державного замовлення по всіх ЗВО. Просто треба розуміти, що максимальний обсяг державного замовлення в конкретному вузі (25 в прикладі) - це саме МАКСИМАЛЬНА кількість бюджетних місць, а на практиці кількість бюджетників тут буде набагато меншою (в залежності від кількості осіб, які пройшли по широкому конкурсі). Виняток - престижні спеціальності в найпрестижніших університетах, куди вступають абітурієнти з найвищими балами за широким конкурсом і де лімітуючи фактором може виступати максимальний обсяг державного замовлення.
Тарас
Це можна проілюструвати простими прикладами: максимальний обсяг державного замовлення 25. Абітурієнт у списку на цю спеціальність у конкретному вузі 10. Але при цьому він не отримує бюджетне місце. Яка причина? Бюджетні місця розподіляються за широким конкурсом, тобто значення має не те, на якому він місці в списку в конкретному вузі, а те - на якому він місці в широкому конкурсі. Тобто якщо він за широким конкурсом 55, а максимально на всю Україну набирають 50 бюджетників на цю спеціальність 50, то очевидно він не пройде. Те, що він був 10 в списку конкретного вузу нічого не значить, бо абітурієнти з вищими балами пройшли на бюджет в інші заклади вищої освіти й забрали бюджетні місця туди.
Тарас
Інший приклад, абітурієнт за широким конкурсом по всій Україні 30 при тому, що реально на бюджет набирають 50 осіб. Але він також може не отримати бюджет, якщо на цю спеціальність подав заяву лише в один заклад вищої освіти. Якщо в цьому ЗВО максимальний обсяг державного замовлення становить 25 і всі абітурієнти, які вище за нього по широкому конкурсі теж хочуть навчатися саме в цьому ЗВО, то наш абітурієнт опиниться на 30 місці в списку ЗВО на цю спеціальність й не отримає бюджетне місце (бо в цьому конкретному ЗВО бюджет отримає лише 25 абітурієнтів). Саме з цією метою й оприлюднюють цифру максимального обсягу державного замовлення, але потрібно розуміти - що це зовсім не гарантована цифра бюджетних місць і в більшості ЗВО на бюджет потрапить значно менше абітурієнтів.
Коментувати
Viktoria
Скажіть будь ласка, чи можу я претендувати на державне місце ступеня бакалаврамагістра медичного спрямування, якщо на даний час ще вчусь в коледжі на державному, але на молодшого спеціаліста??
Лор
Для Viktoria: конечно. Колледж и университет разных аккредитаций. Поэтому однозначно да
t.me/lesean_1970
для Viktoria: Якщо у Вас є на руках атестат про ПЗСО, можете претендувати. Проблема буває з тим, що атестат не видають до завершення навчання
Viktoria
спасибі
Коментувати
Інна
При зарахуванні до магістратури ФІОТ (КПІ) порушуються всі правила конкурсного відбору: 1. Рейтингові списки жодного разу не коригувалися (всі претенденти зі всіх пріоритетів) в спільному списку по всім вказаним абітурієнтом спеціальностям, 2. Людину, якій запропоновано було бюджетне місце за найвищим 1 пріорітетом і вона відмовилася від 1 пріорітету (не принесла туди оригінали) одночасно зараховують на бюджетне місце за нижчим пріорітетом і також на бюджет. ЧОМУ?? 3. До якого числа можна подавати апеляцію щодо неправильного зарахування на бюджет? 4. Якщо я вже подала на контракт, то чи не вплинить термін розгляду моєї апеляція на моє можливе зарахування на контракт, якщо на бюджет мені не запропонують?