Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Свєта
Хтось може підказати на які спеціальності дуже легко пройти на бюджет, бо хочу подати четверту і п’яту заявку туди, куди легко зможу поступити (це на всякий випадок)?
989
Для Свєта: на вчителя трудового навчання.
Андрій
Для Свєта: Є багато таких спеціальностей. Наприклад, технічного профілю. Особливо коли предмети на вибір лімітовані. Енергетичні спеціальності де тільки фізика або хімія. Є дуже крути внз з можливістю практично 100 відсотокового вступу на бюджет. Наприклад, 145-гідроенергетика НТУ "Хірківський політехнічний інститут".
Коментувати
Альона
Скажіть , будь ласка , чи можна подавати заяви в один вуз наконтракт на кілька спеціальностей ?
Тарас
Для Альона: Так, звичайно. Немає обмежень на кількість закладів вищої освіти чи спеціальностей в конкретному закладі. Обмежена лише загальна кількість заяв: 5 на бюджет і 30 на контракт. Ви можете хоч всі заяви подати у один ЗВО.
Коментувати
Ирина
скажите, пожалуйста, оригиналы документов на контракт лично подавать тоже начиная с 28 июля или уже после 2 августа, когда закончится приём заявлений на бюджет?
Тарас
Для Ирина: Більшість закладів вищої освіти почнуть приймати оригінали документів на контракт теж з 28 липня паралельно з бюджетниками (деякі навіть швидше, але подавати документи на контракт до того, як відбувся конкурс на бюджет – безглуздо). Але в цей період будуть більші черги. Правильно в цій ситуації зателефонувати в приймальну комісію й дізнатися, коли краще привезти документи.
Ирина
Дякую
Коментувати
Надія
Чи можливо наживо відстежувати формування рейтингових списків в період подання заяв (14-23 липня)? І якщо так, то де? На сайті ВНЗ чи в своєму електронному кабінеті?
Влад
Для Надія: vstup.osvita.ua
Надія
Дякую
Тарас
Для Надія: Тут http://vstup.edbo.gov.ua/offers/ або тут http://vstup.osvita.ua/ або тут http://abit-poisk.org.ua/ або на сайтах закладів вищої освіти. От тільки нервів на таке відстежування можна витратити багато, а користі з цього мало. Тому що для відкритих конкурсних пропозицій немає значення, яке місце Ви займаєте в рейтинговому списку конкретного ЗВО, бо розподіл бюджетних місць відбувається за широким конкурсом (тобто важливе ваше місце серед всіх абітурієнтів України, що вступають на цю спеціальність). А вручну неможливо зібрати й обробити інформацію з усіх ЗВО України. МОН минулого року в період подачі заяв публікувало списки за широким конкурсом на спеціальності, але навіть на їх основі визначити шанс отримати бюджетне місце, зазвичай, неможливо. Ну і є ще "смайлики" на http://abit-poisk.org.ua/ але це не офіційна інформація. Крім того завжди є шанс, що в останній день заяви подадуть абітурієнти з високими балами і все попереднє відстежування втрачає зміст.
Коментувати
Юлия Хоменко
Підкажіть, будь-ласка, якщо я подаю заяву на вступ у три ВУЗа із пріорітетами 1,2 і 3 відповідно, вказуючи “претендую на участь у конкурсі на місце державного або регіонального замовлення і на участь у конкурсі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб у випадку неотримання рекомендації за цією конкурсною пропозицією за державним або регіональним замовленням”. Чи значить це, що якщо у ВУЗі із пріорітетом 1 я не проходжу на бюджет, то мене автоматично візьмуть на контракт (якщо вистачить балів, звісно), а наступні пріоріти не будуть рлзглядатись? Чи навпаки - спочатку мої заяви будуть розглядати по всім пріорітетам на бюджет, а уже потім автоматично на контрактну форму навчання? Дякую
Тарас
Для Юлия Хоменко: Спочатку бюджет. Пріоритети взагалі відіграють роль лише при вступі на бюджет. Тобто, якщо не вистачає балів на бюджет по пріоритету 1, то система перевіряє можливість бюджету за пріоритетом 2. Якщо за другим пріоритетом теж не вистачає балів на бюджет, то перевіряється можливість бюджету за пріоритетом 3. Якщо бюджету не запропоновано за жодним пріоритетом, то можете вступати на контракт за будь-яку з цих трьох спеціальностей або не вступати взагалі, тобто пріоритети вже ролі не грають.
Юлия Хоменко
Тарасе, щиро дякую за роз’яснення. Все зрозуміло
Коментувати
Елена
У дочки вступной бал 172. Для КПИ мало. Надеюсь на Каразина. Стоит ли на всякий случай подавать КПИ с приоритетность 1 или сразу же выставлять Каразина в приоритетность первым. Кибербезопасность наша цель.?
Влад
Для Елена: виставляйте 1 пріоритет там, де найбільше хоче вчитися. Система сама знайде, де вистачає балів і там надасть бюджет
Галина
Для Елена: 1 треба ставити ту заяву, куди найбільше хочеться. Прохідний бал єдиний по Україні. Якщо 172 малий бал на спеціальність, то з ним не пройдеш в жоден виш. Просто в різних вишах свої коефіцієнти, тому в різних вишах буде різним конкурсний бал. Але в будь-якому випадку пріоритети треба ставити за принципом куди хочеш найбільше. Ви не знаєте яким буде прохідний бал в цьому році
Коментувати
Світлана
Де можна подивитись кількість бюджетних місць на психолога і вчителя молодших класів!?
Влад
Для Світлана: на сайтах вишів. Але це будуть максимальні обсяги. Фактична кількість бюджету буде відома, коли відбудеться розподіл
Коментувати
Дмитриус
чи варто розраховувати на бюджет в виші де середній бал 2020 бюджета 183 а мінімальний 140 в мене у 2021 році середній бал 161 і сподіваюсь що в мене є шанси на бюджет оскільки зно в цьому році більшість написала гірше ніж в минулих роках
Галина
Для Дмитриус: Ніхто зараз не скаже. буде видно за результатами вступної кампанії. Шанс завжди є. його слід використовувати. І звідки Ви взяли інформацію про те, що вступники написали ЗНО гірше?
Дмитриус
ахаха з новин , тобто я нічого не втрачаю якщо відправлю на бюджет і не пройду ? мене автоматично переведуть на рейтинговий відбір ?
Галина
Для Дмитриус: центр оцінювання не давав аналізу результатів зно за структурою тих хто здавав. Здавали зно не лише вступники цього року.
Коментувати
Лена
Підскажіть будь ласка чи можна поступити на контракт на Право, якщо математику не склав, укр.мова та укр.літ 150 б, англійська 124 б, історія 124 б, бал атестату 10,2 (182). Дякую будласочка скажіть.
RTX
Для Лена: Дивлячись в який ВУЗ. А так в тебе КБ 140, заява буде розглянута.
Коментувати
Вікторія
Підкажіть, будь ласка, якщо з жодних з 5 варіантів не пройду на бюджет, чи зможу тоді вступити на контракт у ЗВО який був пріоритетом 1? Дякую.
Якось так
Для Вікторія: якщо Ви не пройдете на бюджет, то будете брати участь у "конкурсі оригіналів документів" на контракт в будь-який ЗВО, куди подавали заяви. Пріоритетів у зав на контракт немає.
Коментувати
Екатерина
Добрий день, якщо зарахування йде до 30 вересня. То навчання починається з 1 жовтня?
Тарас
Для Екатерина: ні, тут немає прямого зв’язку. Бюджетників зарахують 9 серпня, контрактників в районі 15 серпня (залежно від ЗВО). Тобто до 1 вересня групи в основному будуть сформовані. Не пізніше, ніж 30 вересня має завершитися дозарахування студентів на контракт на вільні місця ліцензованого обсягу (це вже після конкурсу на контракт, коли недобрали студентів, ЗВО може дозарахувати на вільні контрактні місця всіх, хто подавав сюди заяви і таки бажає тут вчитися, але з якихось причин не подав оригінали документів вчасно. В такому разі конкретно ці студенти розпочуть навчання після їх зарахування у вересні. Зверніть також увагу, що це "не пізніше, ніж 30 вересня". ЗВО може робити цей термін коротшим і переважно ставлять "до 31 серпня". Тому в цьому відношенні потрібно дивитися на правила вступу до конкретного ЗВО. Що ж до того, коли почнеться навчання, то в сучасних умовах точної відповіді не дасть ніхто, але вступна кампанія цього року не перешкоджає розпочати навчання 1 вересня.
Коментувати
Светлана
Добрий вечір, підкажіть, якщо за 1,2,3 пріоритетом я не проходжу, 4 та 5 ще менше шансів пройти?, наприклад хочу в мед. Ун. І маю 179.чи є шанси на бюджет, чи зразу-контракт? Дякую...
Влад
Для Светлана: спробувати завжди треба на бюджет. На контракт завжди встигнете
Коментувати
Надія
Добрий день! Чи можна з 14 липня подавати заяви до закладів вищої освіти зразу на контрактну форму навчання?
Влад
Для Надія: можна
Коментувати
Оксана
Добрий день! Підкажіть як подивитись кількість бюджетних місць в медичних універах України, не можузнайти?
яся
Для Оксана: потрібно зайти на сайт університету у підрозділ "Вступнику" і перейти на "Проектні обсяги прийому" - там все повинно бути зазначено. К-сть бюджетних місць в мед.університетах відносно однакова, здається
Тарас
Для Оксана: якщо це відкриті конкурсні пропозиції, то кількість бюджетних місць в кожному конкретному університеті не буде відома до кінця широкого конкурсу. Тому що в такому випадку бюджетне місце отримує абітурієнт. Тобто виділяється загальна кількість бюджетних місць на цю спеціальність на всю України. І абітурієнти, які подали заяву на цю спеціальність в усі заклади вищої освіти конкурують між собою. Бюджетні місця розподіляються між тими, в кого найвищі бали в межах всією України. І це бюджетне місце вони отримують в тому ЗВО, який самі обрали. Кількість бюджетних місць наперед визначена лише для фіксованих конкурсних пропозицій (їх доволі мало). Всі конкурсні пропозиції можна переглянути за посиланням: https://vstup.edbo.gov.ua/offers/
Коментувати
Alla Yurkovska
На творчий конкурс уже пізно подавати заяву, чи можна подавати на контракт і на які спеціальності?
Галина
Для Alla Yurkovska: Ви взнавали у виші куди збираєтесь вступати?
Коментувати
Alla Yurkovska
Якщо із ЗНО з одного предмету 112, я маю право подавати заяву на вступ, чи відхилять заяву? А це значить, що я не зможу цього року нікуди вступити?
Галина
Для Alla Yurkovska: чому мають відхилити? на Вашу спеціальність встановлені обмеження? Чи виш встановив обмеження?
Коментувати
Ярослав
Доброго дня, якщо у КПІ є декілька факультетів із спеціальністю яка мене цікавить, то при подачі документів через особистий кабінет я маю зазначати на який саме факультет хочу поступити??
Галина
Для Ярослав: звісно.
Коментувати
Наталія
Якось повлияє те, що ми зареєструємся в електронний кабінет пізніше 1 числа, чи це не відіграє ролі коли саме ,лише до 14 липня ?
Тарас
Для Наталія: ніяк не вплине. Насправді, електронний кабінет можна буде зареєструвати і після 14 липня. Головне встигнути до 23 липня подати заяви (до 16 липня, якщо вступ на основі співбесіди або творчих конкурсів, що проводяться з 14 по 23 липня на контракт).
Коментувати
Наталія
Добрий день. Я кажись зрозуміла, але уточню. Хочу спробувати на бюджет. Приклад. Перший навчальний заклад - бюджет пріоритет 1 Другий - бюджет 2 Третій - бюджет 3 Четвертий - бюджет 4 П’ятий- бюджет 5. Наприклад, ми пройдемо на бюджет за пріоритетом 4, я розумію, що потрібно зразу вірно все ставити, щоб не займати чуже місце, але ми вирішимо все таки іти на контракт навчальний заклад номер один. Які мої подальші дії. Дякую.
Тарас
Для Наталія: Ваші подальші дії: ігноруєте бюджет і несете документи на контракт. Шанси Вступити на контракт в той момент у Вас такі ж, як і до подачі заяв. При цьому один з абітурієнтів, який хотів навчатися на спеціальності, де у Вас був четвертий пріоритет не отримав бюджетного місця (воно було запропоновано Вам, а Ви відмовились). Це, до речі, працює в обидві сторони. Вам може не вистачити балів на бюджет по Вашому першому пріоритету, бо бюджетне місце буде запропоновано абітурієнту з вищими балами, а він від цього місця відмовиться (теж піде на контракт в інший ЗВО або поїде вчитися за кордон). Тому, розподіл бюджетних місць відбудеться найоптимальнішим способом, якщо абітурієнти будуть діяти логічно: якщо Ви насправді не хочете вчитися на бюджеті на якійсь спеціальності X, а краще підете на контракт на спеціальність Y, то не потрібно подавати заяву з пріоритетом на спеціальність X взагалі. Вона Вам нічим не допомагає, а комусь з інших абітурієнтів такі Ваші дії можуть зашкодити.
Тарас
Подаючи зайві заяви з пріоритетами, Ви просто відтягуєте час прийняття рішення. Але додаткової інформації у Вас не буде. Якщо рішення чи подавати документи на контракт на першу спеціальність чи на бюджет на четверту Ви приймете після 28 липня, то хтось від цього постраждає. А якщо цю ситуацію змоделювати зараз і прийняти рішення, то для Вас нічого не зміниться, а хтось отримає бюджетне місце на омріяній спеціальності. Тобто правильний аналіз такий: найбільше я хочу навчатися на бюджеті на спеціальності 1; якщо не отримаю місце на спеціальності 1, то: Варіант А: піду на бюджет на спеціальність 2 (в цьому разі подаєте заяву з другим пріоритетом); Варіант Б: піду на контракт на першу спеціальність (заяву з другим пріоритетом подавати не варто). Аналогічно оцінюєте спеціальності 3, 4, 5. Якщо в який момент контракт є бажаніший, ніж бюджет на іншій спеціальності, то на цю іншу спеціальність заяву з пріоритетом подавати немає змісту.
Коментувати
Ольга
Коли виставляється пріоритетність? 1 липня, відразу при реєстрації чи вже 14, при подачі заяв? Дякую
Тарас
Для Ольга: Пріоритетність виставляється на конкретну подану заяву. Тому її виставити можна лише при подачі заяв, тобто з 14 липня.
Коментувати