Osvita.ua Вступна кампанія Вступ на бакалавра Рейтинговий відбір вступників у 2019 році
Рейтинговий відбір вступників у 2019 році

Відбір абітурієнтів до вишів у 2019 році відбуватиметься на підставі конкурсного бала та визначених пріоритетів

Рейтинговий відбір вступників у 2019 році

Вступ у вищі навчальні заклади у 2019 році регламентується чинними Правилами прийому до вищих навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1096 від 11 жовтня 2018 року.

Під час вступної кампанії 2019 року вступ абітурієнтів до закладів вищої освіти України відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв.

При цьому вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж на чотири різні спеціальності. Подання заяв на навчання за контрактом не обмежується.

Пріоритетність заяв

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 7, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена.

Пріоритетність застосовується під час зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом.

Рейтинговий список вступників, які мають право на зарахування за квотами та які мають право на зарахування на загальних умовах впорядковується наступним чином:

  • спочатку за конкурсним балом — від більшого до меншого;
  • потім за пріоритетністю заяви від 1 до останньої;
  • в останню чергу за середнім балом атестата — від більшого до меншого.

Якщо зазначені правила не дозволяють визначити послідовність вступників у рейтинговому списку, приймальна комісія навчального закладу ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі аналізу поданих вступниками документів.

Правила коригування рейтингового списку

Відповідно до умов прийому до вищих навчальних закладів, після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів.

Відповідно до правил прийому, абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків проводяться автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 5-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 4-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 5-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 4-му для себе пріоритеті.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список за кожною спеціальністю у закладах вищої освіти, який має бути оприлюднений на сайті Вступ.ОСВІТА.UA не пізніше 18-ї години 26 липня 2019 року.

Таким чином, після 18-ї години 26 липня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з семи конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 31 липня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18.00 31 липня не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право вступу на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Заява вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику відповідно до розділу XІI Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 01 серпня 2019 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу відповідно до рейтингового бала абітурієнта.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти — не пізніше 09 серпня.

Зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів, за кошти фізичних та/або юридичних осіб — не пізніше 30 вересня 2019 року.

Складено на підставі чинних Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
17.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Якщо подав малу кількість заяв з пріоритетами (на популярні спеціальності) чи може бути таке, що не пройдеш, ні на бюджет ні на контракт (не поступиш)?
Мар"яна
Як правильно заповнити заяву щоб подати документи на держзамовлення? І чи прохожу якщо я з багатодітної сім"ї?
...
Для Мар"яна: http://osvita.ua/consultations/64931/
...
Якщо 5 і більше дітей, то є можливість перевестися з контракту на бюджет за наявності вакантних бюджетних місць і достатніх балів ЗНО.
Коментувати
Наталія
Доброго дня! В рейтингових списках є абітурієнти з розрахованим рейтинг.балом , але без вказаного приорітету,зі статусом #допущено# і без вказаної кваотнтсті, згідно чого вони беруть участь в конкурсі, і як вважати пріоритетність таких заяв?
Комментатор
Для Наталія: это возможно те, кто только на контракт
...
Для Наталія: це заяви на контракт. Зараз рейтинг розкидає лише за балами.
Коментувати
Марина
Добрий день! Розкажіть будь ласка, чи дійсна квота дитини шахтаря? Та коли потрібно подавати оригінали документів і квоти?
Мар’яна
А як бути тим, хто вступає на магістратуру за спеціальністю 081 «право»? Рейтингового списку не видно як такого, бо в системі не внесено бали за зно(((
Абітурієнт
Як визначають прохідний бал на бюджет на певну спеціальність у ЗВО? Є якась формула? Чи залежить він від кількості заяв з пріорітетом 1?
777
Для Абітурієнт: ніяк. це робить комп’ютерна програма у якій внесено загальний обсяг державного замовлення по Україні за всіма спеціальностями. буде приблизно як в минулому році
Коментувати
Мар'яна
Добрий день, я хочу подати заяви на дві різних спеціальності, тобто 7 заяв по одній спеціальності з пріорітетами на денну форму навчання і одну заяву по іншій спеціальності на заочну форму навчання. Одночасно здобувати дві освіти. Яким чином подавати заяви. Якщо я не пройду по семи заявах на бюджет, то я можу заочно подати на бюджет по другій спеціальності. Як правильно подати заяви?
user
Для Мар’яна: на бюджет 7 (СІМ) заяв на все разом денна+заочна=7 заяв. На всі форми навчання на бюджет 7 заяв.
Коментувати
Алла
Тут більшість пояснень щоо бакалавра. А як вібувається з молоgшим спеціалістом на базі ПЗСО? Аgже там не вказуються пріорітети? Переgі мною 5 чоловік, але ці 5 оgні і ті ж на всі спеціальності. Буgе 2 черга рекоменgованих на бюgжет чи на вільні місця піgтягнуть контрактників? Віавати оригінали туgи, куgи точно прохожу на бюжет, чи чекати чи буgуть місця туgи ,gе більше хотілось би вчитися?
Галина
Для Алла: В коледжах не існує державного замовлення. там регіоральне замовлення, тому і немає широкого конкурсу. Взнавайте у коледжі. Більшість з них (крім найпопулярніших спеціальностей: мед, комп’ютерні технології або тих де взагалі практичне замовлення: право) не набирають повністю студентів. Тому не сильно переймайтесь. А частина абітурієнтів взагалі піде до університетів, оскільки подавали в коледж заяви для підстраховки.
Коментувати
Катерина
Добрий день, підскажіть, будь ласка: не розумію, а що, якщо я трішки недотягую бюджет(наприклад,бюджетних місць 15,а я 17 за рейтингом), і мені рекомендовано контракт 26 липня, але хтось відхилить пропозицію з того рейтингу і я буду вже 14,наприклад. Мені дадуть бюджет? І як вони це розраховують все?
Маша
Для Катерина: не спішіть з контрактом. Є шанс на бюджет,якщо ваші попередники вступають за іншими пріоритетами,тоді ви в списку почуваєтеся вище.
Маша
Для Катерина: посуваєтеся
D
Посувається з 22 по 26 липня. В е-кабінеті ви будете бачити остаточний результат. 26 липня ви або отримаєте бюджетне місце, або ні. Далі везете документи або на "Рекомендовано бюджет", або на контракт. Місця, від яких відмовляться абітурієнти на користь бажанішого контракту, використають для переведення пільговиків.
Коментувати
Александра
Добрый день Какое общее количество(бюджетных и контрактных) мест на архитектурный курс 191? Спасибо
Влад
Для Александра: місць де? Ви пишите на сайт освіти, може Вам краще звернути в ЗВО, куди Ви думаєте вступати?
Коментувати
Royal 4_eeK
А припустим, що після 26 липня ти нікуди не проходиш на бюджет.. Чи можна подати тоді на контракт в ще якийсь внз?
D
Для Royal 4_eeK: всі заяви на бюджет автоматично розглядаються і на контракт. Можна в е-кабінеті подати на контракт безліч заяв. Оригінали можна буде подавати лише за заявами в е-кабінеті.
Коментувати
Галина
Доброго вечора! Якщо зараз видалити заяву за 1 пріоритетом і подати іншу до іншого вузу, то вона буде 1 пріоритетом чи іншим. Дякую.
Z
Для Галина: если статус вашего 1 приоритета « допущено до конкурсу» и вы удалите ее, то потеряете этот приоритет и одну заяву. В другой вуз надо подавать уже другим приоритетом
Коментувати
Shadow
Доброго дня! Цікавить таке питання: наприклад, якщо я подав заяви на вступ на бюджет, але не пройду через те, що мій бал нижчий, ніж в інших, то чи прийде мені мені "рекомендовано: контракт"? І, взагалі, чи проводиться конкурсний відбір на контракт, і, якщо проводиться, то які критерії відбору вступників? Роз’ясніть, будь ласка, буду вдячний!
Ольга Горбаньова
Для Shadow: якщо Ви при подачі заяви вказували бюджет + контракт, то може прийти пропозиція контракту. При контракті як такого рейтинг відсутній, хто перший привіз документи, той проходе. Успіху.
Z
Не совсем так. Если специальность топовая, то желающих на контракт может быть больше чем мест. И тогда тоже будет конкурс
Коментувати
Елена
Тому кто подал документы на контракт в случае если после первой волны он поднялся в рейтинге выше ,бюджет могут придложить или шансов уже нет?
D
Для Елена: якщо заяви були подані на бюджет, то є шанс його отримати. Якщо заяви були подані лише на контракт, то бюджет можливий лише для пільговиків за наявності вільних бюджетних місць і достатніх балів після підписання контракту. Якщо ви вже завезли документи на контракт, а будете в е-кабінеті мати рекомендацію на бюджет, який вам підходить, то треба забрати документи з контракту, але це не завжди можливо зробити швидко. Адже ви є їхнім заробітком. Тому , якщо є шанс на бюджет, не поспішайте з контрактом.
Елена
Спасибо.Получается сперва комплектуют все бюджетные места и только затем к онтрактные,?
D
Саме так.
Коментувати
Віталій
26 липня будуть кінцеві списки на бюджет. Після цього будуть абітурієнти, які по тих чи інших причинах відмовляться від своїх місць на бюджет. Куди при цьому діваються бюджетні місця, які вивільняться: їх займають наступні зі списку? чи заповнюють пільговики? чи буде якась інша схема?
Z
Для Віталій: эти места отдают льготникам.
Коментувати
Оксана
Підскажіть будь ласка! 1) Контрактники зараховуються по рейтингу (по балам) чи хто швидше принесе оригінали документів до ВНЗ? 2) Якщо не пройшов по жодній з поданих на бюджет заяв, то чи можливо таке що не пройду по жодній і на контракт? 3) Якщо не пройшов по жодній з поданих на бюджет заяв, але по балам на контракт проходжу наприклад на 3 з них, то мені прийде 3 рекомендації на контракт чи лише одна?
....
Для Оксана: практично усі заяви будуть мати статус Рекомендовано контракт, окрім тієї, де Рекомендовано бюджет. Тому побачивши, що бюджетної рекомендації на заявах з пріоритетами немає, а лише контрактні, берете оригінали і їдете туди, де хочете вчитися на контракті. Звичайно, є престижні ЗВО, де буде або прохідний бал, або конкурс на контракт. Але переважна більшість буде зараховувати на контракт тих, хто швидше принесе документи. 1 серпня буде наказ на зарахування на бюджет, а вже 2 серпня може бути наказ на зарахування на контракт. Тому з 26 липня присвятіть час своєму вступу.
Коментувати
Anton
Якщо, наприклад, бюджетних місць 50, а я на 51 місці з 1 пріоритетом, я зможу потрапити на буджет, якщо хтось(вище мене, але з пріоритетом 3 або вище) не буде вступати на цей факультет???
Z
Для Anton: если кто-то выше вас поступит в другой вуз по более высокому приоритету, то вы поднимитесь в списке. НО вы в курсе, что 50- это максимальное количество мест. На самом деле их может быть меньше. И 5 и 10 и 45. Зависит от баллов поступающих. Вам лучше поискать себя в списках широкого выступу . Там 100% информация
Anton
А где найти эти списки?
Влад
Ніхто нікуди не підніметься! Остаточні результати 26 липня! На бюджет теж не вступають всі 50, а тільки ті, хто подолає поріг прохідного балу! Не пишіть нісенітницю!
Коментувати
Soloxa
Скажіть вмене написана заява на контр. А я зможу переподать другу заяву за пріоритетом 2 в тий самий вуз
Z
Для Soloxa: если вы ещё не использовали этот приоритет, то конечно можете.
Коментувати
Вадим
хто скаже: при скасуванні приорітету, чи є можливість вибрати 4-ту спеціальність на бюджет?
Олександр
Будь ласка, хто компетентний в цьому, поясніть два моменти- після отримання диплома бакалавра: 1) можна поступити на магістратуру тільки до того вузу, де вчився на бакалавра, чи до будь-якого? 2) можна поступити на магістратуру тільки по тій спеціальності, по якій вивчився на бакалавра, чи на будь-яку?
Я
Для Олександр: 1можете в любой вуз 2 можно на любую специальность кроме Право и Медицина, но надо предварительно сдать квалиф. Экзамен. 3 в этом году вы уже опоздали Эти экзамены были ещё май-июнь
Коментатор
Для Олександр: Можете вступати на різні спеціальності (перехресний вступ), іспити ще будуть, то можна подавати документи. Проблема тільки з деякими спеціальностями, де треба було складати у формі ЗНО.
Олександр
Це я питаю наперед, зараз вступаю на бакалавра 081 "Право". Тобто далі магістратура - тільки "Право"?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!