Osvita.ua Вступна кампанія Вступ на бакалавра Рейтинговий відбір вступників у 2019 році
Рейтинговий відбір вступників у 2019 році

Відбір абітурієнтів до вишів у 2019 році відбуватиметься на підставі конкурсного бала та визначених пріоритетів

Рейтинговий відбір вступників у 2019 році

Вступ у вищі навчальні заклади у 2019 році регламентується чинними Правилами прийому до вищих навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1096 від 11 жовтня 2018 року.

Під час вступної кампанії 2019 року вступ абітурієнтів до закладів вищої освіти України відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв.

При цьому вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж на чотири різні спеціальності. Подання заяв на навчання за контрактом не обмежується.

Пріоритетність заяв

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 7, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена.

Пріоритетність застосовується під час зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом.

Рейтинговий список вступників, які мають право на зарахування за квотами та які мають право на зарахування на загальних умовах впорядковується наступним чином:

  • спочатку за конкурсним балом — від більшого до меншого;
  • потім за пріоритетністю заяви від 1 до останньої;
  • в останню чергу за середнім балом атестата — від більшого до меншого.

Якщо зазначені правила не дозволяють визначити послідовність вступників у рейтинговому списку, приймальна комісія навчального закладу ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі аналізу поданих вступниками документів.

Правила коригування рейтингового списку

Відповідно до умов прийому до вищих навчальних закладів, після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів.

Відповідно до правил прийому, абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків проводяться автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 5-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 4-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 5-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 4-му для себе пріоритеті.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список за кожною спеціальністю у закладах вищої освіти, який має бути оприлюднений на сайті Вступ.ОСВІТА.UA не пізніше 18-ї години 26 липня 2019 року.

Таким чином, після 18-ї години 26 липня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з семи конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 31 липня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18.00 31 липня не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право вступу на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Заява вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику відповідно до розділу XІI Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 01 серпня 2019 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу відповідно до рейтингового бала абітурієнта.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти — не пізніше 09 серпня.

Зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів, за кошти фізичних та/або юридичних осіб — не пізніше 30 вересня 2019 року.

Складено на підставі чинних Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Освіта.ua
22.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Jullia
Підкажіть, будьте ласкаві, чи може абітурієнт розраховувати на право брати участь у конкурсному відборі, якщо отриманий за предмет бал ЗНО нижчий, аніж зазначений у правилах прийому ВНЗ мінімальний бал для вступу на певну спеціальність? Якщо ні, то чи можна якось вирішити це питання?
Світлана Пюро
Доброго дня, скажіть будь ласка чи має якісь пільги при вступі дитина інвалід з дитинства
Merri
скажіть будьласка як? де? і коли? можна попасти на творчі конкурси? на сайтах пише тільки дату і все а куди йти де здавать не пише ?
Ирина Мартыненко
Добрий день. Підскажіть будь ласка, я можу подати і на бюджет і на контракт в один вуз на одну спеціальність?
Іван
Для Ирина Мартыненко: Так. Обираєте перший варіант.
Коментувати
Іринка
Підкажіть будь ласка, якщо донька обрала факультет філології, наприклад, перекладач іспанської та перекладач італійської - це вважається різними спеціальностями?
Влад
Для Іринка: коли Ви будете подавати заяву через електронний кабінет і оберете спеціальність філологія, то у вас буде перелік спеціалізацій, особливо це стосується лінгвістичного університету. Кожна спеціалізація це буде різна заява
Коментувати
Іра Мартін
Добрий день. Підкажіть будь ласка: 1. Я можу подати 7 заяв на бюджет, але ще в додаток можу подати необмежену кількість заяв на контракт? 2. Які пільги для дітей батьки яких були в АТО?. Дякую Вам.
Влад
Для Іра Мартін: 1.так; 2. При вступі ніяких, якщо місце звільниться, (хтось не подав документи), то тебе можуть перевести на державне з контракту, якщо різниця між твоїм і прохідним балом, не більше15 чи 25 в залежності від спеціальності, на яку вступаєш
Ирина Мартыненко
Дякую
Коментувати
Влад
Для Іра: після школи, якщо немає ніяких пільг заяви подаються тільки в електронному вигляді
Влад
Для Анна: повна сирота подає документи за квотою 1. Серед дітей за цією квотою також є конкурс. Якщо 1 бюджетне місце, то вступить дитина з найвищим балом
Анна
Добрий день, підкажіть будь ласка,які є пільгові категорії при вступі? Для дітей-сиріт діє позаконкурсний вступ? І що означає "квота 2"? Буду вдячна за інформацію.
Іра
Чи можна подавати заяву в університет особисто чи тільки в електронному вигляді?
Надія
Поясніть будь -ласка, з 1 липня по 10 липня реєстрація електронних кабінетів , а вже з 10 липня по 22 липня подання електронних заяв у ВНЗ , я правильно зрозуміла ? Роз’ясніть , дякую .
Влад
Для Надія: все правильно, тільки кабінет можна зареєструвати до 22 липня
Іван
З чого ви це взяли?
Коментувати
Валерій
Доброго дня, де можна подивитись бюджетні місця по конкретній спеціальності в конкретному ВНЗ? А то зараз на сайті освіти видно лише ліцензійний обсяг (чи це і є бюджетні місця?)
123
Для Валерій: ні. ліцензійний обзаг - це максимальна кількість студентів, яку може набрати виш на дану спеціальність (тобото і бюджет і контракт, і може бути що це лише контракт, а бюджету не буде взагалі). Максилальну кількість бюджетних місць Ви зможете подачити в електронній базі, коли вона запрацює.
Anna
Сейчас работает широкий конкурс, условно место идёт за студентом и заранее точное количество бюджетных мест вы узнать не сможете. Если вам очень надо, можно на том же vstup что-то там посмотреть за прошлый год
Коментувати
Галина
Що означає «переведення на вакантні місця державного замовлення... осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних осіб....» . Це що будуть списки просуватися, не будердне державне мфсце, яке пропадає коли ти туди не йдеш...
Галина
Для Галина: яке просування списків? Де Ви таке взяли. На не заповнені бюджетні місця переведуть пільговиків, які не змогли потрапити на бюджет (теж за конкурсом). А якщо таких не знайдеться, то звісно місце згорає. Так було завжди
Коментувати
Janna Goljan
Поясніть, будь ласка, що означає 7 заяв на 4 спеціальності. Абітурієнт може подати документи до 7-ми вузів на 4 спеціальності, чи як? одна заява-- це один вуз? І пріорітетність треба розставляти по заявах чи спецальностях?
Галина
Для Janna Goljan: 1 заява - це одна заява. Ви можете подати всі заяви в 1 виш (але не більше як на 4 спеціальності. просто одна спеціальність може бути на різних факультетах). Або на одну спеціальність в 7 різних вишах. Кількість вишів ніде не рахується.
Гість
Для Janna Goljan: Ви можете подати всього!! 7 заяв на держбюджет в межах 4 спеціальностей. Можна 7 в один вуз на різні факультети на одну спеціальність. Або 7 в різні вузи на 1 спеціальність. Або 7 в різні вузи, але не більше 4 різних спеціальностей. Або 7 в один вуз на різні факультети, але знову ж не більше 4 спеціальностей. Головне визначитися з пріорітетністю кожної заяви. 1 пріоритет - куди найбільше хочете вступити (хоча аналізуйте свої можливості). Далі за спаданням виставляєте ще 6 заяв.
Коментувати
Ганна
Доброго дня! Потребую роз‘яснення: якщо абітурієнт до 31 липня не привіз оригінали документів у виш, він може бути зарахований на контракт на ці ж спеціальності, які він подав у пріоритетах до 30 вересня? А як тоді ж навчальний процес, він же починається з 1 вересня? Я правильно розумію, що на контракт можна подавати доки впродовж серпня і вересня? Чи це так? І ще момент: 7 заяв подаються лише на держ. бюджет, на контракт можна добавити будь- яку кількість заяв?( тобто реєструємо 7 на бюджет і, наприклад, 5 на контракт, які не входять до пріоритетних? ) Дякую за відповідь!
Іван
Для Ганна: Може бути зарахований на контракт, але не до 30 вересня, а до закінчення прийому документів на контракт за правилами вступу до конкретного ЗВО. Далеко не всі ЗВО приймають контрактників аж до 30 вересня, навіть не всі до 10 серпня. На контракт кількість заяв не обмежена.
Коментувати
Елена
А подскажите, пжл, как определить стоит ли пытаться попасть на бюджетное место, где можно увидеть какой минимальный проходной бал и сколько всего бюджетных мест? Эта информация будет выкладываться на сайтах ВУЗов?
Галина
Для Елена: подивіться на вступ.інфо за иинулий рік. Ситуація не буде особливо відрізнятись
Коментувати
Елена
У меня вопрос такой, приоритет проставляется конкретно учебному заведению или специальности, ведь я могу подать 1 заявление в один вуз на 4 разные специальности?
Іван
Для Елена: Приоритет проставляется конкурсному предложению.
Галина
Для Елена: це буде не 1 а 4 заяви!
Коментувати
Олександр
Як саме працює конкурс, якщо у різних закладах на одну спеціальність різні коефіцієнти ЗНО та УО?
Іван
Для Олександр: Враховується отриманий конкурсний бал. Так, в одному ЗВО у вас буде вищий бал, в іншому нижчий при однакових вихідних даних.
Коментувати
Аслан хакір
В Україні самий недосконалий Порядок вступу до вузів!! Якась американська рулетка: кого куди занесе!! Тисячі абітурієнтів відмовляються від держзамовлення, бо не туди зарахував комп’ютер !
ЛЮБА
Для Аслан хакір: як це? шановний? туди куди подані заяви, туди і зарахував, абітурієнт же сам подає? чи не так? Якщо моя дитина дуже хотіла вступити у ВНЗ і поставила його першим пріоритетом, то вона туди і вступила. А якщо недобір у Вашої дитини в балах, то нехай радіє що вступає на бюджет в будь який, вибраний нею ж. Ніхто Вашій дитині " лівий " ВНЗ" не пропонує.
Думай!
Правду пишуть- система для дурнів. Зробіть як в ПольщІ- видали сертифікати Зно і кожен йде туди , куди хоче!!!! А чого не хоче мон?? Щоб « крутити»таємно держзамовленням. Іще— щорічно більше десяти тисяч таким роком не заповнюється безкоштовних місць...????
Розумний
Мовою цифр і фактів будь ласка.
Коментувати
Не понимаю!!!
Зачисление в университеты Украины , Грузии одинаковое. Все составили в Фонде Сороса . Дурь несусветная. Надо: сдали зно , роздали сертификаты и пусть дети идут куда хотят! Без дурацкого слепого, контролируемого чиновниками ,машинного зачисления, когда киевлянина зачисляют во Львов, а львовянина в Харьков.... Абитуриенты массово отказываются ехать куда - то.Вопрос: кому это выгодно?? Тем, кто рушит страну....
Мама
Для Не понимаю!!!: Не розумієте? Я теж не розумію чому абітурієнти подають заявки туди, куди потім відмовляються іхати і забирають таким чином бюджетні місця в дітей, які готові були там навчатись. Це питання не до чиновників, а до абітурієнтів та їх батьків. Вони або не здатні зрозуміти чого хочуть, або не розуміють принципів роботи системи. Можу до прикладу навести однокласницю сина, яка подала заяву на вступ до Донецького меду на фармацевта з рейтингом 1, отримала бюджетне місце і відмовилась від нього та поїхала на контракт в Запоріжжя. Чому, бо не спромоглась до цього зрозуміти, що з усіх підрозділів Донецького університету той де є фермацевтичний факультет знаходиться не в Кропивницькому, а в Краматорську. Коли мій сн вступав, ми вдвох взнавали про виші все, навіть те, де знаходяться їх гуртожитки та як від них до навчальних корпусів добиратись. Саме тому цілком задоволені отриманим бюджетним місцем.
ЛЮБА
то навіщо Харків"янин подає заяву у Львів? Поясніть?
Мама
Для ЛЮБА: Ну не факт, що харків’янин не хоче вчитись у Львові. Взагалі, я завжди вважала, що діти повинні навчатись в іншому місті і жити в гуртожитку. Це навчає їх самостійності та вмінню долати життєві труднощі самим. Я сама навчалась в іншому місті і син також. А коли в друзів вступав син і в них був вибір або поїхати в інше місце на бюджет або в своєму на контракт, вони обрали своє місто, говорячи, що це ті самі гроші (проїзд, гуртожиток тощо). Я їм сказала, що, якщо ті самі, то резонніше обирати інше місто, тим більше, якщо вчишся (дійсно вчишся), то ще й стипендію отримуєш, а їхдити раз по зраз не варто. Але часто батьки з такою позицією не згодні і намагаються втримати дитину біля себе, навіть сплачуючи за них контракт. А ще моєї однієї знайомої донька відразу хотіла їхати в інше місто, а мама не дозволила.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!