Бал з історії України матиме найвищу вагу для гуманітаріїв

Для вступу на гуманітарні спеціальності коефіцієнт балів за блок НМТ з історії України буде найбільшим

Бал з історії України матиме найвищу вагу для гуманітаріїв

Для вступу на гуманітарні спеціальності ваговий коефіцієнт балів за частину НМТ з історії України буде найбільшим.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, коментуючи місце та значення предмета Історія України у вступній кампанії.

За його словами, історія України залишається у системі зовнішнього оцінювання.

«Історія України ні в якому разі не зникне з системи тестування, особливо по гуманітаріях... На гуманітарні спеціальності коефіцієнт, який дає максимальну кількість балів, буде, звісно, в пріоритеті для історії України», – зазначив Шкарлет.

Також міністр підкреслив, що вступники зможуть використовувати для вступу будь-який третій предмет за вибором на НМТ.

«З кожним компонентом з цих п'яти наборів вступник може вступати за будь-яким напрямом, але для гуманітарних спеціальностей найбільший коефіцієнт балів буде саме з історії України», – наголосив Шкарлет.

Окрім того, міністр погодився з думкою, що історія України в сучасних реаліях є надважливим предметом для сучасного українця.

«Але не погоджуюся з тим, що саме іспитом ми маємо спонукати вивчати історію України. Це мають батьки, суспільство, кожен громадянин чітко знати українську мову, українську історію, українську культуру, історію рідного краю, національні традиції незалежно від того чи є іспит, чи немає іспиту. Те, що робиться під примусом, це ніколи не буде на відмінно», – підкреслив міністр освіти і науки.

ЯК ГОТУВАТИСЬ ДО НМТ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
06.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Арсеній
Ті, хто зараз найгучніше кричать про необхідність наявності історії України на НМТ, знають про неї найменше
Хмельницький
А чи будуть в переліку історичних питань печиво нуланд, рослідування вбивств та зрізані дерева із кулями на Грушевського, пункти євроугоди, міль’ярдна стіна яйценюха, котли порошенка, офшори зeленського, велике крадівництво й надприбутки влади, розпродаж зброї, Мінські угоди як мілітаризація, мова й здоровий глузд як дискримінація, героїчні подвиги бандеро-шухевичів та "торнадо-азову" щодо цивільних, синки провладних на фронті, порівняння суч. Укр. та нациської Германії яких накачували партнери тощо?
Абрамс
Больше голосуйте за банных актёров на коленях, прямо обещающих доллар по 40+, хаос и войну.
не Вуйко
Для Хмельницький: Як же тепер правильно називаються ті масні байстрюки, для яких під час війни та занепаду нема нічого важливішого, аніж знищувати та розпродавати те, що "погані" комуністи побудували, набирати кредити на заморські маєтки й люксові яхти і авто за рахунок народу на вікове фінансове рабство, перейменовувати вулиці та переписувати ту саму історію у боротьбі проти справжніх героїв, хто звільнював Україну від генетичних шудр та нацистів? Як називати сбу-шника із написом "ss galizien"? Одні сліпці, що бояться самоназваних хозяїв та самодурів більше за смерть.
Коментувати
Катерина
Патріотизм екзаменом не забезпечиш. Патріотизм виховується на прикладах, що їх подають найкращі — наша правляча еліта насамперед. Бо їхні вчинки показують, як треба любити рідну країну, віддавати їй, а не тягнути з неї… Особливо тепер????????
Frenchie
Ганебна ганьба, обов’язкові предмети це Історія України й Українська мова,все інше По бажанню і потребі,не можна примушувати здавати людину математику,бо вона не всім подобається і не у всіх добре йде,до того ж гуманітаріям вона не впала,це ж діти,а не солдати,не можна примушувати всіх до одного,в людини має бути право вибору.
Andrii
Для Frenchie: І відбудовувати країну, відновлювати виробництво, розробляти новітні зразки озброення будуть історики з філологами. Дійсно, нащо нам ті програмісти, інженери, будівельники? За 4 місяці до іспиту влупимо історію, хай знають!
Коментувати
Олена
Згодна зі Шкарлетом. Історія вивчається у школі, діти готуються вже по моделі нмт, яку оголосили. Не треба зараз перекроювати все. Діти і так в стресі, війна, а тут ще качелі з екзаменами. Не потрібно цього. Після війни все втрясеться. А зараз дітям допомога потрібна, а не знущання- сьогодні один екзамен, завтра інший. Сказали вже укр.м і математика, третій за вибором - лиште так. Діти ж готуються. Нащо цей цирк? Єс нема що робити, крім як до дітей чіплятися? Нормально по підвалах діти без світла вчаться?? Треба ще їм підкинути проблем?? Було опитування серед батьків і дітей. Міністерство освіти ПРИСЛУХАЛОСЬ!!! Порох- май совість!!! Наші діти теж мають право голосу, довбні!!!
Тамріко
,для Сергія...вірно на 100%таких ,як Шкарлет потрібно гнати і як надалі від освіти ..ч Цікаво сам Шкарлет на яку кількість балів здасть ці свої тести ...і такі як він ..да там більшість верховної ради не набере і мінімального прохідного ..зате на наших дітях можна свої нововведення перевіряти ...вийдіть з кабінетів подивіться на реальне життя ...
Сергей
Шкарлета треба гнати нахир з посади.він українофоб і дибіл.дати автомат і в бахмут!
Сергей
А математику під примусом можна????закінчений дибіл!чи той дурнуватий міністр не чув про фразу Бісмарка:франко-пруську війну виграв німецький вчитель історії.в час війни робити історію України на рівні з якоюсь іноземною мовою чи біологією можуть тільки зрадники
Батько
Для Сергей: тобто Ви стверджуєте,що в медицині біологію потрібно замінити історією,в інженерії фізику теж .Далеко зайдемо.Можливо в першій світовій,щось визначалось історією,а зараз війна і лікування визначається технологіями.Чи Ви,як захворієте одразу на відспівування.
Andrii
Ну так гарно виходить. Зробимо історію обов’язковою для вступу і зразу закінчиться війна. То нічого що наберемо не тих хто здатен думати, а тих хто здатен зубрити. Головне після здачі історії одразу ж переможемо. Нікого не турбує той факт, що війна йде з 2014 року? Чому суто технічне питання вступних іспитів почали політизувати саме зараз?
Коментувати