Мотиваційний лист для вступу: приклади та поради

Зразки написання мотиваційних листів для вступу на різні спеціальності у закладах вищої освіти

Мотиваційний лист для вступу: приклади та поради

У 2022 році для вступу на бакалавра на контракт передбачене подання мотиваційних листів. Виняток становлять окремі спеціальності, для вступу на які потрібно скласти мультитест або пройти творчий конкурс

Кожен заклад вищої освіти визначає свої критерії оцінювання мотиваційних листів. Але загальні принципи щодо змісту та структури таких листів є спільними для всіх.

Пропонуємо вам приклади мотиваційних листів для ознайомлення із загальними принципами їх написання.

Ці приклади ви можете використовувати як орієнтир для складання власного мотиваційного листа. Варто пам‘ятати, що успішний мотиваційний лист – це завжди ваша особиста історія, яка розказана саме вами і відображає вашу зацікавленість у вступі на ту чи іншу спеціальність.

Перед написанням власного мотиваційного листа обовʼязково з’ясуйте в закладі вищої освіти формальні вимоги щодо обсягу, структури й оформлення листа, а також щодо інформації, яку повинен містити лист.

Приклади мотиваційних листів для вступу на спеціальності:

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
10.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Збільште, будь ласка, кількість бюджетних місць або візьміть всіх бажаючих дітей вчитися безкоштовно! В умовах війни це повинно іти від самого Міністерства Освіти України!!! Звідки у батьків такі суми грошей, щоб платити за навчання??? Не всі, вибачте, мажори. Тимпаче навіть ті, хто жив зажиточно, через війну стали голі й босі і без роботи!!!! Почуйте, будь ласка, нас!!! Я впевненна, що мене багато підтримає. Давайте чи петицію якусь напишемо, щоб достукатись до наших депутатів.
Андрій
Для Світлана: У держави грошей немає, все йде на війну. І так цього року бюджетних місць більше ніж у минулі, а абітурієнтів на 20-25% менше.
Margaryta
Ахахахахахкхахаха , вы себя слышите ? Наоборот бюджетные места сократили …
Коментувати
Лариса
А хтось подумав про дітей з окупованих територій та бойових дій? Хорошо коли в них хоч телефон є, не то що комп’ютер. На чому набирати ті мотиваційні листи? Це знущання! Та й ще наголошено, що в кожному ВНЗ свої вимоги до його написання.І саме головне, що система без нього не приймає заяву на вступ. Це взагалі нонсенс. Чому абітурієнт не може відмовитися від подання мотиваційного листа? Це повинна бути добровільна опція. А взагалі, вступна кампанія цього року - це повернення до корупції та непрозорих схем. А технічна отрганізація НМТ - взагалі без коментарів.то не зберігає, то висне, то відкриває ієрогліфами. Чому хоча б довідковий матеріал не роздрукували для дітей. ГАНЬБА міністру освіти.
989
Для Лариса: Вас же просили виїздити будь-якими шляхами. Немає можливості написати мотиваційний лист, бо проблеми з комп’ютерами. А як вчитись збираєтесь. Нагадую навчання офлайн
просто вчитель
Для Лариса: Дітям з окупованих теритрорій і так пішли назустріч. Ви ж вступаєте за квотами і маєте можливість з нижчими балами потрапити до вишів.
Коментувати
просто вчитель
Мотиваційний лист може б і був доречним при влаштуванні на роботу, але не при вступі до вузів. В результаті виникла ціла індустрія "мотиваційнолистописак",які за хороший гонорар пропонують свої послуги. І кому ж тоді будуть віддавати перевагу: абітурієнту, який сам дійсно писав чи тому,хто скористався чужими послугами. Уже б краще атестат брали до уваги, він об’єктивніше показує рівень випускника. Взагалі складається таке враження,що цьогорічна вступна кампанія зовсім не зацікавлена у відборі розумних дітей. Як можна приймати тільки за творчими конкурсами і мотиваційними листами і зовсім не брати до уваги НМТ. Корупція повертається до вузів.
Лариса
Для просто вчитель: ЗГІДНА з вами на всі 100 відсотків
Світлана
А що в цьому році, я так розумію, середній балл атестату не враховується?
просто вчитель
Для Світлана: На жаль не враховується.
Коментувати
Говорун Олександр Миколайович
Коли я поступав в ПДАТУ на факультет Транспортні технології ОДР В 2012 Році після технікуму то не було ні ЗНО ні мотиваційних листів! І в 2015 році заочно завершив університет та одержав диплом Бакалавра з Транспортних технологій (організація та регулювання дорожнього руху)