Стипендія слухачів реінтеграційних курсів складе 6 тисяч грн

Абітурієнти з ТОТ отримають 6 тисяч грн стипендії під час проходження реінтеграційних курсів

Стипендія слухачів реінтеграційних курсів складе 6 тисяч грн

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій, які отримали повну середню освіту на непідконтрольній території та бажають без ЗНО вступити до українських закладів вищої освіти, під час проходження реінтеграційних курсів отримуватимуть близько 6 тисяч гривень стипендії.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України із посиланням на відповідне рішення Кабінету Міністрів.

Так, КМУ вніс зміни до постанови №383, якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій.

Зокрема, удосконалення документу направлено на збільшення стипендіального забезпечення абітурієнтів з тимчасово окупованих територій, які проходитимуть навчання на реінтеграційних курсах у 2022 році.

З 1 січня 2022 року воно становить три прожиткові мінімуми для працездатних осіб, встановлених на 1 січня календарного року на одну особу (7 443 грн) без урахування податків та зборів, що мають бути сплачені. Після всіх відрахувань сума становитиме приблизно шість тисяч гривень.

Також відповідним рішенням уряду розширено цільову аудиторію реінтеграційних курсів за рахунок категорії осіб, які у попередньому навчальному році завершили здобуття повної загальної середньої освіти.

Окрім того, встановлено заборону брати участь у реінтеграційних курсах особам, які проходять або завершили навчання в українських закладах вищої освіти, особам, які навчалися на реінтеграційних курсах у попередні роки, а також запроваджено механізм верифікації відповідної інформації.

Для того щоб у 2022 році вступити на реінтеграційні курси, потенційним абітурієнтам необхідно дізнатися, чи проводяться реінтеграційні курси на базі обраного закладу вищої освіти (перелік відповідних закладів вищої освіти буде визначено незабаром). 

Після цього необхідно зв’язатися із закладом вищої освіти та отримати запрошення, яке дозволить не проходити самоізоляцію або обсервацію у зв’язку з перетином КПВВ. При перетині КПВВ необхідно показати друковане чи електронне запрошення, щоб потенційний слухач та особа, яка його супроводжує, не проходили обсервацію чи самоізоляцію.

Вступники з тимчасово окупованих територій мають приїхати до визначеного закладу вищої освіти та стати слухачем реінтеграційних курсів.

Більш детальна інформація про особливості проведення реінтеграційних курсів у 2022 році буде оприлюднена додатково на офіційному сайті Мінреінтеграції та сайті «Вступ просто».

Освіта.ua
16.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шоб я так жив як вони прибідняються
Типова динирецька сім’я: батяня воює проти України в "апалчєнії", маманя отримує дві пенсії - російську і українську, діти (без зно, беруть всіх підряд) "вчаться" в "укропів", отримують 6к стипендії незалежно від рейтингу. Кому війна, кому - мати рідна...
СтарЛей
Для Шоб я так жив як вони прибідняються: Не каркай, бо догавкаєшся, що після похорону рідних, тебе покаліченого хероя об’являть "ворогом", без суду заберуть квартиру і майно та демократично викинуть на двір. І коли будеш із зламаною щелепою верещати "Хлопці! Я ж свій! Нічого поганого не зробив!", ще й добавлять. Потім звично на колінах у багнюці всім подякуєш, що не попав в добробати, до іноземних сафарістів, до зеків-активістів чи на-силовиків. А коли з дуру спитаєш "Так із ким воюємо, де ворог і хто об’явив стан?" ще й кістки переламають щоб менше потякувало. Хоча думка трохи правильна: КОМУ вигідно? Але контужені вони такі обмежені по житті, що з ними можна лише жорстко або хитрістю, укольчиками.
Хоттабыч
Для Шоб я так жив як вони прибідняються: Твое желание будет исполнено! Будешь жить ещё хуже.
Коментувати
антибот
А звичайним студентам кількість отримувачів стипендії скоротять! Так ось кому мою віддали!
Море
Для антибот: Наївне, зараз так рештки усіх коштів, що залишилися від відсторонених ("невакцинованих") перерозподіляють серед уколотих. Таким чином, це ти і такі як ти злодіє, а точніше - співучасники. Людей гвалтують і вбивають, а ти смокчеш у сторонці і плакаєшся як тебе, бідненьке теля, ображають і обділяють.
Коментувати
Мат
Це не шпаринка, це ціла дирище!.