Змінився перелік предметів ЗНО для вступу на 12 спеціальностей

Зміни закріплені в оновленій редакції Умов прийому, зареєстрованій у Міністерстві юстиції

Змінився перелік предметів ЗНО для вступу на 12 спеціальностей

Міністерством освіти змінений перелік необхідних сертифікатів ЗНО для вступу на спеціальності галузі знань «Міжнародні відносини» та «Охорона здоров’я».

Такі зміни закріплені в оновленій редакції Умов прийому до закладів вищої освіти в 2022 році, що зареєстрована Міністерством юстиції.

Так, для вступу на медичні спеціальності за ініціативи Міністерства охорони здоров’я змінено пари конкурсних предметів: другим предметом вступники у 2022 році зможуть обрати математику або хімію, а третім – фізику або біологію.

Щодо спеціальностей галузі «Міжнародні відносини», то для двох з них – «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та «Міжнародні економічні відносини» – значно розширений перелік третього предмета на вибір. У 2022 році абітурієнти в якості третього предмета зможуть подавати сертифікат з будь-якого предмета ЗНО.

Для вступу на спеціальність «Міжнародне право» абітурієнти третім предметом на вибір зможуть подавати сертифікат з математики або історії України.

Для отримання важливої інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
30.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анонім
Доброго дня,хочу запитати які прохідні бали у ваш вуз на спеціальність "Менеджменту"
Якось так
Для Анонім та Val Kalina з першою версією ПІДПИСАНОГО наказу МОН де в додатку 4 були зовсім ІНШІ предмети для спеціальностей галузей медицина та міжнародні відносини поки ще можна ознайомитися тут : https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/616/6c7/fa4/6166c7fa48a71900841269.pdf А з оновленою (без будь-якого зафіксованого документально підтвердження змін) версією наказу після реєстрації в Міністерстві юстиції можна ознайомитись тут: https://mon.gov.ua/storage/app/media/vishcha-osvita/vstup-2022/11/30/Nakaz.MON-1098.Umovy.pryyomu.VO.2022.pdf . Хтось інший це міг би назвати підробкою документів ;) І на цьому сайті спочатку була одна версія але її замінили не зробивши позначки про виправлення чи оновлення.
Олександр
Для Якось так: ой вибачте галузі охорона здоров’я, а не медицина.
Коментувати
Анонім
Для Антоніна: Та нічого і не змінилось з 13.10.2021. Додаток 4 до наказу "Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році" від 13.10.2021. (https://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/9990/) І та можете глянути, що на які спеціальності. https://osvita.ua/doc/files/news/99/9990/1_dodatok4.pdf
Валерій
Шановний пане Міністре освіти! Зупиніть геноцид талановитої молоді в країні. Маю на увазі зміни предметів, які оприлюднили 1 грудня, для вступу до медінститутів!!! Відтермінуйте свій наказ хоча б на рік.І верніть в 2022 році третій предмет на вибір( хімія,біологія або фізика) для вступу в медвузи. Бо ви втратите дуже багато розумних абітурієнтів!
Ля'Буш
Для Валерій: Для недолугих рабів всі навколо "пани-панянки" і "сери-серки".
Коментувати
Олена
Ця держава не заслуговує на гідних ,розумних спеціалістів!!! Син мріяв стати лікарем, як тато.Три роки вивчає хімію, навчається у класі з поглибленим вивченням математики. Має високий рівень знань.Саме ці предмети він мав здавати на ЗНО. Але якісь придурки за 5 місяців до ЗНО (1 грудня)вирішили змінити перелік предметів. І тепер третім предметом має бути біологія або фізика..За пару місяців до ЗНО їх ніхто не підготує на високий бал, щоб потрапити на бюджет.Тип паче усі сильні репетитори зайняті, бо вже йде 4 місяць навчання...Тепер нам потрібно або міняти спеціальність, або виїжджати в Польщу подалі від цих тупих "розумників" з міністерства, які тупо розтоптали мрії багатьох розумних учнів стати лікарями і рятувати людей!
Яна
Скажіть будь ласка, які потрібно здавати предмети для вступу на фармація, промислова фармація?
Олена
Доброго дня, на фiлологiчний я так розумiю УКР. МОВА, УКР. ЛIТ., АНГЛ. МОВА та на вибiр МАТЕ АИИКА ЧИ ГЕОГРАФIЯ.?
Якось так
Між іншим, деякі народні депутати (очевидно, що з опозиційних фракцій) кажуть, що в держбюджеті не передбачили необхідних коштів на проведення ЗНО. Мовляв УЦОЯО просив більше коштів. Тому, ймовірно, що і в цьому році розраховувати на подвійну перевірку зошитів ЗНО не випадає.
Пл
Добрий вечір, я правильно розумію, на міжнародні відносини тепер не обов’язково складати профільну математику?
Якось так
Для Пл: у ЗНО для вступу НЕМАЄ рівнів, рівні є у ДПА для отримання Свідоцтва про закінчення школи. Для вступу у ЗВО (у т.ч. і на спеціальності міжнародних відносини) потрібно замовити, отримати та відповідати на всі завдання повноцінного (у випадку з математикою - профільного) зошиту ЗНО. Водночас тепер ЗНО з математики для вступу на ці спеціальності НЕ ОБОВ’ЯЗКОВЕ і замість нього можна подати сертифікат з іншого (зазначеного в Умовах вступу) предмету, НА ВИБІР вступника.
Пл
Дякую. Можете скинути посилання на список обов’язкових предметів?
Якось так
Для Пл: якщо Ви про предмети ЗНО для вступу, то тут: http://osvita.ua/consultations/bachelor/10025/
Коментувати
Любомир
Добрий день скажіть будь ласка.Які потрібні предмети для вступу на it розробка програмного забезпечення?
Влад
Для Любомир: https://mon.gov.ua/storage/app/media/vishcha-osvita/vstup-2022/11/30/Nakaz.MON-1098.Umovy.pryyomu.VO.2022.pdf Читайте додаток 4
Коментувати
Олександра
Підкажіть, будь ласка, що потрібно здавати на міжнародні відносини, суспільні комунікації і регіональні студії. Третім предметом була математика, тепер можна подавати будь який інший? Чи математику всеодно потрібно здавати?
Якось так
Для Олександра: тепер математики для вступу на цю спеціальність необов’язкова. Можна подати сертифікат одиного з шести предметів НА ВИБІР вступника.
Влад
Для Олександра: математика для Вас обов"язкова як ДПА
Сексот
Ви про що, які "міжнародні відносини" у країни на корпоративі?
Коментувати
Олександр
Val Kalina, справа в тому, що сайт освіта.юа коли вносить поправки (з різних причин, як то помилки допущені сайтом чи виправлення та уточнення в оригіналах повідомлень чи внесенні змін до НПА, як це відбулося і у випадку з цим наказом МОН) до раніше опублікованих статей не додає до назви чи тексту таких статей позначку "оновлено", "виправлено", "оновлено". Для прикладу можна поглянути коментар від 07.11.2021 в 08:08 під цією статтею https://osvita.ua/blogs/84986/. Сайт дослухався до цього коментаря, текст Онацького виправив, але відповідну позначку не зробив. І тепер виходить, що люди в коментарях не зрозуміло що обговорюють.
Олександр
Продовження. Аналогічні непомітні правки внесли до переліку предметів ЗНО зазначені у статтях http://osvita.ua/consultations/bachelor/62189/ та https://osvita.ua/consultations/bachelor/10025/ Це можна зрозуміти проглянувши коментарі за останній місяць в яких розжовували питання щодо необхідних предметів ЗНО на медичні спеціальності та спеціальності міжнародних відносин.
Коментувати
Микита
Пiдкажить,будьласка. Якi Предмети для вступу на компьютернi науки?Наприклад,до ХНурэ.Дякую.
Анна
Для Микита: можете розглянути можливість вступу на КН до Сумського Державного Університету. ЗНО: 1 укр. мова, 2 математика, 3 географія, іноземна мова, фізика, хімія, біологія, історія України.
Галина
Для Микита: в усі виші перелік предметів на спеціальності єдиний: згідно додатку 4 до умов всупу на 2022 рік
Коментувати
Nazar.
Які потрібні предмети для вступу у поліцію "ПРАВО". Підскажіть будь ласка, чи нічого не змінилося зі вступних 2020-1
Елена
Подскажите, на специальность "международная журналистика" обязательно ли нужна математика?
Владислав
Які подрібно здавати предмети на спеціальність відновлювана енергетика підкажіть будь ласка
Иван
Подскажите пожалуйста, какие предметы надо сдавать в юрку ? На адвоката, спасибо большое за ответ.
Val Kalina
Нет специальности "на адвоката". Есть специальность "Право" (081): Укр, История, Математика/Ин.яз Додаток 4 https://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/9990/
Коментувати
Тетяна
Дайте будь ласка відповідь, які предмети треба здавати при вступі на стоматолога? Дякую!
Анна
Для Тетяна: 1) Українська мова 2) Біологія або математика 3) Хімія або фізика
Тетяна
То зміни ж 30.11.2021, що математика або хімія, біологія або хімія. Чи я щось не так зрозуміла?
Val Kalina
Для Тетяна: Додаток 4 https://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/9990/
Коментувати
Таня
Які предмети потрібно здавати на ""Фізкультура і спорт".Чи обов’язково потрібен сертифікат з математики?
Влад
Для Таня: ЗНО для вступу - укр мова, біологія і творчий конкурс. Математика обов’язкова як ДПА для свідоцтва
Коментувати
Даша
І що мені тепер робить? Я вчу 3 роки хімію, і думала здавати хімію, матем, укр м. Хочу йти в мед, і тепер вони змінюють предмети. Супер
Вікторія
Для Даша: те саме….безсовісні..
Коментувати