Затверджені умови прийому до вишів в 2022 році

Умови прийому є обов'язковими для вишів незалежно від форми власності та сфери управління

Затверджені умови прийому до вишів в 2022 році

Міністерством освіти і науки затверджені Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Сергієм Шкарлетом.

Умови прийому на навчання є обов'язковими для закладів вищої освіти, а також закладів фахової передвищої освіти та наукових установ незалежно від форми власності та сфери управління (окрім вищих військових закладів та закладів зі специфічними умовами навчання).

Для конкурсного відбору абітурієнтів, які вступатимуть до вишів на основі повної загальної середньої освіти для здобуття ступеня бакалавра (або магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) зараховуватимуться бали сертифікатів ЗНО (результати вступних іспитів, творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів, молодшого бакалавра – з двох конкурсних предметів.

У 2022 році для вступу прийматимуться сертифікати зовнішнього оцінювання 2019, 2020, 2021 та 2022 років.

Абсолютна більшість вступників подаватиме заяви про вступ в електронній формі. Реєстрація електронних кабінетів вступників для вступу на перший курс розпочнеться 01 липня.

Прийом документів від вступників розпочнеться 14 липня і закінчиться 16 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів, і 22 липня – для осіб, які вступають за результатами ЗНО, а також вступних іспитів та творчих конкурсів.

Вступні іспити, творчі конкурси проводитимуться в кілька потоків з 01 по 13 липня включно. Водночас у період з 14 по 22 липня можуть проводитись додаткові сесії іспитів або творчих конкурсів для вступників, які вступатимуть на контрактну форму навчання.

Співбесіди будуть проведені з 17 до 19 липня.

Формування рейтингових списків вступників, які вступатимуть на основі результатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих здобувати вищу освіту за кошти державного або місцевого бюджету відбудеться не пізніше 27 липня.

Вступники, які отримали рекомендації для зарахування, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 04 серпня.

Зарахування вступників за кошти державного або місцевого бюджету буде проведене 05 серпня.

Зарахування вступників, які навчатимуться за контрактною формою відбудеться не пізніше ніж 30 вересня.

Також умови прийому на навчання містять інформацію про перелік конкурсних предметів, творчих заліків та творчих конкурсів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра, (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), зарахування при вступі сертифікатів з іноземних мов, інші особливості вступу, зокрема, на магістерський рівень освіти тощо.

Умови прийому на навчання в 2022 році

Освіта.ua
15.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ігор
На дворі 25.11.2021 року, а Умови досі не зареєстровані в Міністерстві юстиції. То в мене таке малеееееесенька питанячко - КОЛИ???
Якось так
Для Ігор: Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2022 році зареєстровано в Міністерстві юстиції (реєстраційний номер №1542/37164 від 26.11.2021) та найближчим часом набудуть чинності. https://mon.gov.ua/ua/news/vstup-2022-umovi-prijomu-do-zakladiv-vishoyi-osviti-zareyestrovano-v-minyusti
Коментувати
Анатолій
Шановні друзі! Необхідно об’єднуватися і подавати в суд щодо скасування цих умов вступу!
ден
Вибачте , а правда , що з 2022 медичні університети ставлять наступними предметами для ЗНО: 1)Укр.мова 2)Математика , або біологія 3)Хімія, або фізика Якщо так , то це поширюється на стоматологічні вузи?
Якось так
Для ден: загалом все правильно. Водночас, це не медичні ЗВО встановлюють, а МОН. І ці вимоги поширюються не на стоматологічні та інші ЗВО, а на конкретні спеціальності, в т.ч. і на стоматологію.
Коментувати
Віка
Доброго дня,чи не знаєте ви як враховується 4 предмет в атестат? Шкільну оцінку додають до оцінки ДПА і ділять на 2? Чи враховують як окрему оцінку?
Влад
Для Віка: оцінка за ДПА вноситься як окремий предмет в 12 бальній системі
Коментувати
Відповідь
№22/124690-еп Відміна нових правил що до складання у 2022 році обов’язкового ЗНО з математики профільного рівня для деяких гуманітарних професій, а саме : журналістики, реклама і зв’язки з громадськістю, міжнародні відносини.
Максим
Ну це взагалі беззаконня. Мріяв про вступ на міжнародні відносини, майже півроку готував одні предмети, а виявилось, що тепер треба складати зовсім інші. (Це я про історію, яку можна було скласти третім предметом, а тепер потрібна тільки математика без альтернативи)
Курченко
Для Максим: А хто цю єресь придумав? Кажуть Шаров и Стадний, а шеф - Хвінніков із Крока?! Чого їх слухає Мон , депутати???
Коментувати
Юлія
Цей перелік предметів ЗНО остаточний? Чи можуть ВУЗИ обирати які сертифікати потрібні? Навіщо що року змінюють перелік предметів? Якщо я правильно зрозуміла, то для вступу у мед потрібна обов‘язково ще фізика чи хімія?
Максим
Для Юлія: Саме так. Біолоія або математика на вибір (другий предмет) і третій - фізика або хімія.
Коментувати
Місяць
Згоден,що Правила прийому дискримінаційні і іх потрібно радикально переробити. Але зміни слід паралельно внести ів закон про вищу освіту, там здрайці також наслідили.
Галина
Для Місяць: в чому Ви вбачаєте дискримінацію.
Коментувати
Анна
Если в 2022 году четыре обязательных экзамена выносятся на ДПА, почему не делают четвертый тоже двухуровневый? Мы выбрали четвертый - "физика" и, судя по тестам, на этом же сайте, там есть задачи из профильной школы. Думаю, таже проблема и с другими "четвертыми" предметами!
Черкаси, Олег
Народні депутати! Негайно розгляньте ці правила прийому до вузів! Це правила недопущення молоді до вищої освіти!!! В цьому році із- за цих дискримінаційних правил тисячі безплатних місць не заповнено в магістратурі, особливо в пед вузах!! Руйнують краіну!!!!
Оксана Поліська
Для Черкаси, Олег:Невже не можна поставити крапку із цими радниками із Польщі!???
Антрополог
Платять грантоідам і ті трощать все украінське, знищують освіту
Коментувати
Анна
Так сколько обязательных ЗНО? Неужели только три?
Галина
Для Анна: Ви точно про ЗНО? ЗНО точно 3. Читайте умови вступу, затверджені наказом МОН. Чи може Ви про ДПА?
Анна
Для Галина: Получается про ДПА. Подскажите пожалуйста
Ніна
Анна, если ребенок в 2022 году заканчивает школу, то он должен сдать минимум 4 ЗНОм. Из них первый укр.мова або укр.мова +лит-ра, второй - математика; третий - на выбор история Украины или иностранный язык; четвертый - на выбор из оставшихся. Школа по факту сдачи этих предметов получит оценки ребенка в 12балльной системе и впишет их в свидетельство, то есть это он выпустился из школы. А вот поступать по ним или нет в университет, - это уже другой вопрос. Ученики 11 класса должны сдать минимум четыре (это обязательно), а максимум - 5 предметов (пятый по желанию и за государств.счет). Это нужно, чтоб ученик при поступлении в университет смог выбрать предмет с бОльшим баллом. Например сдал мову на 150, матем на 162, историю на 130, географию на 148. Вот он может комбинировать при поступлении: берете мову,матем, географию. Историю брать смысла нет, так как балл ниже, чем у истории (если такой набор подходит на специальность).
Коментувати
Лєна
"Вже немає держзамовлення на бухгалтера, юриста, економіста, дипломата" та всі йдуть на ці професії... хто ж буде руками працювати... наприклад хліб вирощувати.. ви ж повинні розуміти, що коли проізводиться продукція, то є чим платить тим же бухгалтерам і т.д.
Галина
Для Лєна: та є там держзамовлення. Ось рекомендації по вишам на бухгалтера: https://vstup.edbo.gov.ua/statistics/konkurs-universities/. Мамочка судить швидше за все по якомусь місцевому вишу, куди подавали заяви лише "трійочники"
Вчитель
Не брешіть!! Прохідний бал на ці спеціальності - 192 !?!!! На 200 університетів 300 державних місць ??? Це держзамовлення? Ганьба і знущання з молоді!!
Учень
Для Вчитель: Ви суть держзамовлення розумієте? Ну не потрібно державі стільки дипломатів, юристів, бухгалтерів і т.д. Для чого державі платити ЗВО за підготовку фахівців для яких в державі немає робочих місць за цими спеціальностями? Вже є купа підготованих, які сидять на біржі чи деінде. Водночас є потреба у фахівцях інших спеціальностей. Ви ж не будете собі до дому постійно закуповувати коньяк ящиками при можливості організму випивати пляшку-другу і потребі в молоці.
Коментувати
Матір
З кожним роком затягують зашморг при вступі до вузів. Все якісь обмеження і додаткові перепони вводять. Вже немає держзамовлення на бухгалтера, юриста, економіста, дипломата. Жодна вчительська дитина не зможе вчитись. Тепер і за своі гроші не вступиш. Що ж це за геноцид такий? Де ж правда.
Критик
Для Матір: а чоиу саме вчительскі діти? Вони менш розумні за інших чи як?
Галина
Для Матір: чому ж немає? Є держзамовлкння на названі спеціальності. На єдбо навіть можете переглянути куди скільки набрали. А "вчительські діти" якраз мають бути більш піднотовлені до зно ніж звичайні, бо їх навчання батьки контролюють та можутт допомогти у підготовці.
Коментувати
Олександр
А це взагалі законно так робити?Залишилося менше року і Міністерство раптово змінює правила гри.Якби можна було підписати якусь петицію про перегляд умов прийому(предметів для вступу) було б дуже добре
Ніцше
Для Олександр: треба писати Президенту, він один може вплинути
Коментувати
Монівка
Вищою освітою керують непатріотичні, непрофесійні люди, одні просто пустоголові(профільний зам) , а інші - цілеспрямовано роблять шкоду(директорат)). А міністр не бачить цього, ходить в рожевих окулярах.
Десна
Для Монівка: А деж Ара-Хамія?
Дмитро
Все роблять проти українців
Коментувати
Мария
Вибачте, а ще можливі зміни ? Чи вже все 100% вирішено????.
Лиза
Для Мария: шаров шутить не любит, он тверд , как кремень
Коментувати
Новицький
Правила прийому такі, щоб не було магістрів, передбачено три Зно на вступ із тестами, на які більшість не відповість, спецоперація!
Персея
Для Новицький: хай всі йдуть усвинопаси до поляків чи угрів
Критик
Давно пора было так сделать, а не бегать по разным вузам сдавать в каждом свое фахове випробування. Или в одном два разных, если одна специальность, но разные специализации. Потренировались на праве и правильно решили еще добавить специальности. Со временем на все так сделают. И это избавит от субъективности при выставлении оценок.
Коментувати
Zum
Для Юля, житомир: Словаччина,а не Словакія.Ось для цього і потрібне ЗНО. .
Ю
Для Zum: поідь в братиславу і не в‘якай, якщо не петраєш!
Лесбос
В Братиславі дурні такоі немає, бо там про своіх громадян турбуються, а нас трахають всі підряд , найперше поляки хитрі -через групу Фінікова -шарова
Коментувати
Юля, житомир
Я навчався в Нітрі в Словакіі , там нема ніяких зно при вступі в магістерку, просто співбесіда. У нас ціла проблема , щоб стати юристом.
Вікторія
тепер чекайте в медичних недобір/