МОН затвердило новий порядок вступу для абітурієнтів з ТОТ

Документ регламентує вступ через освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна»

МОН затвердило новий порядок вступу для абітурієнтів з ТОТ

Міністерство освіти затвердило новий Порядок прийому для здобуття освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму, окремих районів Донецької та Луганської областей та території населених пунктів на лінії зіткнення.  Документ вже пройшов процедуру державної реєстрації у Міністерстві юстиції.

Новий порядок регламентує реалізацію права таких дітей на освіту та організацію їх вступу до закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

Документ передбачає, що через вищезазначені освітні центри абітурієнти з ТОТ зможуть пройти річне оцінювання та державну підсумкову атестацію, отримати документ державного зразка про базову середню освіту або повну загальну середню освіту.

Також через освітні центри відбуватиметься прийом до закладів освіти для здобуття професійної (професійно-технічної освіти), вищої або фахової передвищої освіти (на конкурсних засадах та в межах встановлених квот) за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (за вибором заявника).

Окрім того, Порядок передбачає, що вступники матимуть право подати до 5 заяв на різні спеціальності через один освітній центр.

Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» будуть працювати з 7 червня до 24 вересня 2021 року.

Освіта.ua
29.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шостак Наталия Петровна
Наталія. Дитина, яка постійно проживає в Криму, вже отримала документ про повну загальну середню освіту в 2020 році, навчаючись екстерном, але не змогла виїхати з півострова у зв’язку з пандемією і була звільнена від ДПА. Якщо в цьому році вона має намір вступати до вузу в Україні, з яких предметів вона повинна скласти іспити: ті що потрібні для вступу до вузу (в нашому випадку це математика, українська мова, біологія або хімія) чи спочатку скласти іспит з ДПА (тоді це українська мова, історія України, а потім у вузі біологія або хімія)?
Галина
Для Шостак Наталия Петровна: дпа не має жодного стосунку до вступу. вона здається для отримання атестату
Коментувати
Александр
Могут ли поступающие с зоны АТО по такой процедуре подавать документы в несколько вузов?
Елена
Для Александр: Нет. Мы узнавали в одном из центров "Донбасс-Украина". По квоте-2 можно подавать документы только в один вуз, но на пять специальностей.
Коментувати