Програма Creative Spark Poltava продовжена на 2021 рік
PR

Ініціатива спрямована на підтримку міжнародного партнерства для розвитку підприємництва

Програма Creative Spark Poltava продовжена на 2021 рік

Полтавський університет економіки і торгівлі у партнерстві з Університетом Портсмуту (Велика Британія), ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» з 2019 року є виконавцем локального проекту програми Британської Ради «Creative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти».

Ця ініціатива працює в Україні третій рік і спрямована на підтримку міжнародного університетського та інституційного партнерства для розвитку підприємницьких навичок і креативної економіки в семи країнах: Україні, Казахстані, Узбекистані, Киргизстані, Азербайджані, Вірменії, Грузії за підтримки Великої Британії.

За час реалізації проекту команда Creative Spark Poltava дослідила і зрозуміла потребу і реальність розвитку креативного сектору в Україні, напрацювала базу бенефіціарів в регіоні, які зацікавлені в продуктах проекту, розробила освітні проекти та забезпечила їх ефективне впровадження на локальному рівні, розширила коло стейкхолдерів, співпрацюючи з громадськими та освітніми організаціями, бізнесом, органами виконавчої влади.

За 2019-2020 проектний рік командою проекту було проведено ряд освітніх заходів, спрямованих на комерціалізацію креативних індустрій та вивчення англійської мови. Серед них: стажування викладачів в Університеті Портсмуту і візит британського партнера проекту Джовани Радулович, яка разом з колегою проводила воркшопи для студентів і викладачів університету; спільне проведення круглого столу «Співпраця Бізнес-Університети Британія-Україна» та розробка британсько-українського курсу «Креативне підприємництво», публічні лекції від відомих українських спікерів, а саме Андрія Длігача, Катерини і Жана Смотричів; навчальні заходи від Британської Ради - вивчення курсу «Інтелектуальна власність» від Всесвітньої організації інтелектуальної власності, вивчення англійської мови, навчання у бізнес-школі London Metropolitan University, постійне проведення онлайн-воркшопів від фахівців з Британії та країн Східного Партнерства.

Головним компонентом Creative Spark є проведення освітніх активностей з розвитку підприємницьких навичок у студентів та креативних підприємців. Так, командою Creative Spark Poltava було проведено навчання за курсом «Креативне підприємництво» для іноземних студентів Полтавського університету економіки і торгівлі, зимовий табір «Креативне підприємництво» для українських студентів університету, де протягом 3 днів учасники прокачали навички підприємництва та пітчингу ідей; чотири дводенні тренінги з креативного підприємництва для молодих підприємців та бажаючих започаткувати власний бізнес з Полтави та Полтавської області, Creative Spark Marathon - пятиденний онлайн-захід для студентів філій університету у м. Білгород-Дністровському, Миколаєві, Черкасах та локальних центрів дистанційного навчання у Житомирі, Кропивницькому, Сумах, Новомосковську, Чернігові, Харкові, Херсоні. Також Creative Spark Marathon проводився у відкритому доступі для усіх бажаючих. Так, учасниками заходів Creative Spark Poltava стало більше 500 учасників.

Після завершення освітнього компоненту учасники мали змогу допрацювати власні бізнес-ідеї, отримати менторську підтримку від викладачів проекту та взяти участь у локальному конкурсі Big Idea Challenge 2020.

За результатами конкурсу та краш-тесту проекту з залученням британських колег, успішних підприємців України було відібрано 19 проектів з Полтавської області, які взяли участь у Big Idea Challenge - конкурсі відео-пітчів на міжнародному рівні.

Учасники Creative Spark також поділилися власними ідеями бізнес-проектів та презентували проекти під час проведення щорічної студентської конференції «Актуальні питання розвитку науки і забезпечення якості освіти», що проводилася за підсумками науково-дослідних робіт та були опубліковані у збірнику тез конференцій.

З усіма результатами роботи проекту можна ознайомитись на офіційній сторінці та у звіті.

Проектний рік закінчився, але робота продовжується.

Проектна пропозиція 2020-2021 року була схвалена Британською радою, тому реалізація Програми триватиме ще один рік.

Серед запланованих активностей:

  • навчання з англійської мови (проведення Creative Spark English Club для студентів ПУЕТ та онлайн-курси від Британської Ради);
  • навчання з інтелектуальної власності від Всесвітньої організації інтелектуальної власності;
  • розробка дистанційного курсу «Креативне підприємництво»;
  • підготовка наукових робіт, орієнтованих на публікації у наукових журналах;
  • організація та проведення Creative Spark Bootcamp для учасників проекту;
  • запуск Creative Business Hub на базі Полтавського університету економіки і торгівлі;
  • проведення відбору, менторської підтримки учасників міжнародного конкурсу Big Igea Challenge 2021.

У цьому році команда Creative Spark Poltava стала національним програмним чемпіоном та буде представляти інтереси Програми та співпрацюватиме з Британською Радою в напрямку формування і підсилення мережі партнерів. Це можливість для партнерів Creative Spark бути виконавцями не лише окремих проектів на місцях, а й попрацювати з мережею для синхронізації усіх інституцій.

Отриманий досвід від британських партнерів надихає на впровадження успішних практик в Україні. Участь у Програмі дозволяє долучитися до великої міжнародної мережі, що може сприяти змінами в сфері креативних індустрій.

Участь у програмі «Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme» для студентів – це унікальний шанс набути знання від провідних українських і британських експертів та отримати підтримку для започаткування власної справи!

Для викладачів – це можливість перейняти досвід від британських колег та впровадити нові підходи в освітній процес, для підприємців – це можливість отримати нові актуальні знання від експертів безкоштовно.

А для Полтавського університету економіки і торгівлі - це черговий доказ міжнародного визнання та крок до подальшої інтеграції в міжнародний освітній простір.

Освіта.ua
18.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів