Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Olga
Почему всех так волнуют цены на обучение, а не знания собственных детей? Поднялись цены - заставляйте своих детей учиться лучше и больше времени проводить за учебниками.Не могут или не хотят учиться - пусть продолжат учебу в колледжах и ПТУ. Ясное дело, что родителям легче заплатить за контракт, чем заставить любимое чадо сидеть за учебниками. Потом 4 года в вузе платят за сдачу сессии, опять же из-за нежелания детей учиться. Но виноваты во всем "глупые учителя, жадные преподаватели". Правильно делают, что уменшают количество вузов - все равно это ярмарка тщеславия родителей, а работать по специальности никто не будет.
Олексій
Для Olga: згоден, давайте залишимо кількість вузів в обласних центрах пропорційно кількості населення. Провідних столичних викладачів направимо піднімати рівень освіти на перифірію. Дітям потрібна альтернативаальтернатива робота. Тоді і діти будуть свідомо здійснбвати вибір під час вступу. В птумі коледжах проблем ще більше ніж у вишах. На економічному форумі в Давосі говорять про підняття якості шкільної освіти, наші реформатори вирішили зробити з освіти колізей, а виші - гладіаторами. Не допомогти, ні покращити, а просто крові та мяса. Ось такі реформи від Мон
оо
Супер, лучше и не скажешь, полностью поддерживаю
Коментувати
Олексій
Гіпоиетично. Зво набирали 15 економістів з вартістю контракту 12000. Отримували 180000 на рік. Зараз з вартісю в 24000 на рік будуть набирати 5, або взагалі нікого. Одним із меседжів було направлення коштів на покращення матеріальної бази. А їх і тих не стане. Це на руку лише столичним та ще деяким вузам, де вартість контракту й заразна рівні підвищення. Проте рівень життя в Києві і Кропивницькому, чи буже різниця. Необхідно враховувати й стан та перспективи розвитку регіонів, поїхати в Київ, Львів, Харків мріє більшість випускників, оскільки перспективи цих міст набагато кращі ніж перифірійюних містечок не кажу вже про села.
МЮ
Для Олексій: так створіть таку якість освіти, щоб до вас хотіли їхати, а не тікали ... P.S. Якщо наберуть 5, то хай не відкривають групу, а ці 5 поїдуть до нормального ЗВО де є більше студентів та нормальні умови
Олексій
Нормальність більшості зво повязана лише з їх географічним місцеположенням. Не всіх звісно. Коли почався відтік випускників до кращого життя, відсутності можливості щнайти гарну оплачувану роботу, до більш комфортних умов життя, почалися проблеми з якісними і кількісними показниками наборів. Діти не за гарноб кихвською освітою їдуть, а за перспективами.
Андрій
Просто позакривають вузи в обласних центрах,як Кропивницький.Багато батьків просто не зможуть платити контракт,а бюджетних місць кожен рік стає менше.А вчити дітей в Києві чи Львові не всі зможуть.Ситуація як із сільськими школами-закрили школу-померло село.Так і тут-діти виїдуть у великі міста чи за кордон,а хто залишиться?
Коментувати
Олексій
Будьте послідовними. Підніміть вартість контракту на всі спеціальності. І хто скащав, що всі з того переліку дуже популярні. Зараз популярні компютерні науки, а їх в переоіку не має. Створюються штучні перепони для здійснення освітної діяльності особливо на перифірії за окремими спеціальностями. Відсутня конкуренція. По при середній зарплаті у 8000 грн , майже вся вона проїдається. Відкласти на контракт важкувато. Система кредитування не працює.
Елена
Почему народ решил, что стоимость контракта должна быть привязана к минимальной зарплате? Почему тогда, стоимость жилья не привязана к 4000 гривен, а на него надо очень долго копить или брать кредиты.
Сергій
Підвищувати ціни за навчання необхідно але привязка повинна бути до середньої зарплати Українців.
Алла
Коли вже почнуть думати про людей? Як дати освіту своїм дітям? Вони ж майбутнє нації. Чи освіта потрібна тільки дітям міністрів та багатим? Вільна Україна! - та нас повертають у часи Шевченка, коли освіта була недоступною для всіх дітей. Шановне Міністерство, спустіться на землю, наші діти також хочуть вчитись. А краще було б, щоб міністрів обирали із звичайних вчителів, які б хоч років 10 пропрацювали в школі і бажано в сільській. А то сидите в кріслах і думаєте, як остаточно зруйнувати життя звичайних людей
М
Для Алла: дурним(безграмотним)народом легше керувати-наше міністерство освіти,все для того робить.Дармова робоча сила-раби.
Алекс
в точку
М
Для того,хто поставив -1, або далекий від освіти,або в дуже теплому кріслі сидить.
Коментувати
Юлия
Ага, а потім ці розумники, з логікою ідиотів про євробляхи та добирати за грощі, будуть судити, що 36 000 не вистачає завести дитину. І, чомусь, таким ніхто не співчував.
Укрпїнка
Таке враження, що в Міністерстві освіти зібралися розумово відсталі люди. Вони навіть порахувати не можуть. Мінімальна зарплата 4000 грн. (якщо відкинути всі відрахування), то 15000 грн. - багато чи мало? Якщо не їсти, не одягатися, не платити за квартиру, то просто копійки. Хочеться сказати російською: "Ну просто страна дураков"
МЮ
Для Укрпїнка: якщо в вчитись добре то можна вступити на бюджет та навсючатись - БЕЗКОШТОВНо
Юрій
З середнім балом ЗНО - 180, на бюджетні місця не завжди потрапиш(я економіку, юриспонденцію , журналістку)... Не можуть же всі вчитися на 200
Коментувати
Володимир
Прогресуюча дегенерація.
Общественник
Зарплата доцента на 1.5 ставки такая же как у хорошего грузчика на новой почте. Все понятно, что разумные, мыслящие люди не нужны. При этом грузчик после работы пиво пьёт, а преподаватель должен создавать рабочие программы, писать научные статьи для различных журналов и баз данных за свой счёт, чтобы подтвердить, что он достоин быть преподавателем. При увеличении цены на образования мы не увидим увеличение ЗП. Произойдет отток студентов из отечественных вузов в зарубежные. В польские вузы берут без ЗНО. При поступлении на магистратуру не нужно сдавать ЗНО по иностранному языку. Люди без степени принимают решения для высшей школы...с кажды годом книги по дисциплине становятся тоньше, времени на усвоение меньше и меньше, а время для самоподготовки все больше - и влияет на качество высшего образования.
МЮ
Для Общественник: весь мир, прогрессивный, живет за счет грантов, а преподавание, это 15-20% доходов преподавателя. Теперь спросите себя, сколько вы подали грунтовых заявок, а если ваша работа никому не нужна, в т.ч. липовые статьи из пальца высрсаные, то почему вы должны получать больше грузчика?
Небайдужий
Для МЮ: Ви брехню пишете. З грантів викладачі не живуть у жодній країні. З грантів зарплату взагалі дуже рідко коли можна платити, пряма заборона в умовах. Ну і брехло же МЮ.
Зоря
Зарплата викладача польського вузу 5-7 тис. злотих. Навантаження лекційний на тиждень 2-3 лекції у професора. Так вони пишуть книги, статті і ведуть активно дослідження оскільки у них це додатково фінансується університетом та різними програмами. Практики суцільного грантоїдства немає в жодній з країн ЄС.
Коментувати
Віталій
Вражають реформи нової команди. "Все для людей... багатих" - головне гасло. Навіть освіта. Для кого 12-13 тисяч-невеликі гроші? Протріть свої окуляри, спустіться з неба! Для більшості українських сімей і такі ціни непідйомні.
Саша
Для Віталій: Дійсно все для богатих-знання не головне.Новосад хоче закрити половину закладів освіти-все вже підраховане,але хто їм дає вказівки на розвал всіх галузей України,право на освіту не будуть мати діти батьки яких в рай центрах розлучають зарплату менше 8000 гривен.
Коментувати
М
Що то вже Новосад -немає,що "розумне"сказати,тепер пів року заступника будемо слухати? Євробляху купимо за 100 тис.,та не всі мають можливість купити машину за кілька тисяч доларів.Більшість батьків,які оплачують дітям навчання (контракт)-на заробітках,коли діти, мають-ці гроші відробити ,якщо на життя не вистачає при таких зарплатах,не у всі такі зарплати,як у вас в міністерстві.Ви краще перевірте навчальні заклади ,гроші ,які держава виділяє,і ,що студенти платять,де вони?Підняття ціни за навчання і якість освіти -не мають нічого спільного між собою;навчальні заклади мають бути забезпечені всім необхідним для навчання і -ці гроші мають йти в правильному напрямку,а без відповідальності(закону)того не-буде! Корупцію-ніхто ще відміняв.
Катерина
Зарплати мінімальні , а вчитися дитині потрібно. Якби так тих хто там сидить поперевіряли на їхню освіту та рівень знань. Гребуть гроші лопатами! І їм байдуже,що є прості люди ,які виживають в місяць на 3000. Де таке бачили? Порівняти заробітню плату звичайного працівника (працюю журналістом в маленькому місті , маю дві вищі освіти ,і отримую 3500.) І порівняти їхні зарплати , по 50-70 тисяч і більше. Схаменіться! Діти повинні навчатися . І якщо немає коштів ,то що сидіти вдома ,чи йти помирати на будівництво!
Ohoho
Дети могут учиться и в колледжа, и в училищах, но нет, всем подавай высшее образование, а то ж как лох. Наконец-то что-то делают, чтобы ценность Во в головах людей поселилась, так нет, всем давай бесплатно и ещё и качественно. Но так не бывает!
МЮ
На бюджет пусть поступают и учатся бесплатно
Коментувати
Анастасія
Тим що МОН хоче підвищити ціни на навчання ,вони зроблять лише гірше . За останні роки багато абітурієнтів вступають до університетів закордоном ,адже рівень освіти вищий і дешевше навчатися . Краще вже вивчити мову ,навіть польську ,і платити за навчання набагато дешевше ніж в Україні. А так як ще є хабарі ,то це взагалі жах! І потім всі обурюються що по закінченню навчання виходять не кваліфіковані фахівці.Бо багато хто просто заплатить і навіть не думає відкривати підручник ,щоб щось знати. Це маячня! В країні такий безлад.Настільки образливо ,що навіть якісної освіти не можна отримати ,аж плакати хочеться. Так як я сама абітурієнт цього року , для мене це кошмар ,адже платити великі гроші за те щоб мати освіту і цим робити все щоб покращити життя в Україні ,я не буду. Але і навчатися потрібно . На мою думку , потрібно або встановити адекватні ціни і контролювати корупцію . Або потім не очікувати і не сподіватися на якісних фахівців і чесну державу!
Олексій
Ви зразу заявіть, що всі хто отримує мінімалку, а це 65% дітей на контракті не навчатимуть. А ще на гуманітарних спеціальностях бюджет відсутній, і всі хто захоче навчатися і не вистачить коштів на вихід. Це піднімить патріотизм в Україні, і рейтинг сучасної влади? Готуйтеся пролетарії вам віддячать...
Галина
Для Олексій: ті хто отримує мінімалку і так на контракті не навчаються (ну а якщо навчаються, то дурні). І це неправда, що на гуманітарних спеціальностях немає бюджету: подивіться регіональне замовлення.
Андрій
На 035 іноземних мовах мало бюджетних місць і високі ціни за контракт.То середня освіта 014 має багато бюджетних місць
Коментувати
Оксана
А вы не думали что будет учеба для богатых? Может ребёнок хочет может учиться но родители не смогут оплатить ваши услуги .Сделайте рассчет из минималки, потому что после учебы дети работают из расчета минималки!
Ірина
Я не думаю, що якість освіти від зростання ціни зміниться на найкраще. Просто збільшиться кількість бажаючих отримати освіту за кордоном.
Бец
"А хіба хтось захоче в умовах високої ціни на контрактне навчання платити ще й хабарі на сесії?»" - КАКАЯ ТУПОСТЬ! Вы думаете , что проплатив уже 2-3 года учёбы по вашим новым нехилым расценкам, студент тупо обидится и заберёт документы, если не сдал сессию? Он заплатит просто в 2 раза больше!
Олександра  Соколова
Для Бец: 100% Ви праві.І ціни піднімуть, і хабарі, брати будуть. Стаття для лохів, людей народу України кріпаків. Будем на них рахати поки не здохнем.Хто молодий здоровий виїде за кордон, назавжди.
Коментувати
Пафосний бублик
Хай вибачають мене коментатори, але цей Стадний бісить! Як бачиш цей єбальник аж гидко стає(
Виктория
Образование заместителя Национальный университет "Киево-Могилянская академия".
Бец
Для Виктория: Вот именно там соросята грантоеды и учатся!
Андрій
Зле дуже зле! Ні наукового комунізму ні історії партії! НЕВІГЛАСИ!
Правда
Для Андрій: могилянка - притон нацистов, и история у них уж очень сомнительного содержания.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!