До українських вишів вступили 1600 осіб з Донбасу

У МОН констатують збільшення кількості дітей з окупованих територій, які вступають в українські виші

До українських вишів вступили 1600 осіб з Донбасу

За 4 роки роботи освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» кількість вступників з окупованих територій збільшилася майже вдвічі. Про це повідомила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

У відомстві зазначають, що після старту роботи освітніх центрів у 2016 році понад 850 абітурієнтів з Донбасу вступили в українських вишів за спрощеною процедурою, тоді як цього року їх кількість досягла 1 600. За цей же період кількість вступників серед кримчан збільшилася від 153 до 265.

За словами Ганни Новосад, цього року освітні центри працювали з 3 червня до 27 вересня.

«Загалом ми спостерігаємо постійне збільшення кількості дітей, які вступають в українські виші як через центри «Крим-Україна», так і через центри «Донбас-Україна». Зазначу, що вступ абітурієнтів з Криму та Донбасу – це завжди перепони зі сторони Російської Федерації, яка окупувала ці території. Усе це спричиняє те, що кількість дітей, які мають доступ до української освіти, все одно не є високою. Тому ми маємо низку заходів задля захисту потенційних вступників. До них, наприклад, належить шифрування особистих даних в наказах про зарахування», – розповіла міністр.

Зокрема, центри «Крим-Україна» цього року працювали на базі 35 закладів вищої освіти в різних регіонах України – Києві, Львові, Одесі, Миколаєві, Харкові, Херсоні, Запоріжжі та Дніпрі. Кримчани могли вступати до вишів, де створені такі центри, на місця державного замовлення в межах встановлених квот. Цього року їх обсяг склав 2 600 місць.

Освіта.ua
07.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Це перемога чи зрада? А що як вони агенти Кремля? А що як їхні батьки - це бойовики, що убивали українців? А хто заплатить за цю музику? Вочевидь не даунбасовці, які давно вже не платять податки Україні. Що, знову з моєї кишені будете навчати донбасят? А мене про це запитали, чи хочу я за них платити?
Учителю фашисту
Для Учитель: рот закрой, фашист поганый.
Учитель
Відсмокчи, кацапський виродок! Дякую своєму діду, за те що бив москальську гниду.
Коментувати