Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Добрий день, підскажіть. Я на роботі отримую податкову пільгу за двоїх дітей. Чи маю право отримарт відшкодування за навчання жінки.
Економіст
Для Олександр: Ви не там питаєте. Це стаття про відшкодування вартостібюджетного навчання (коли знову вступив студент на бюджет і він має відшкодувати державі кошти попереднього навчання). А хто Вам має відшкодовувати? Якщо таких знаєте, то в них і запитуйте
Влад
Для Олександр: якщо Ви оплачуєте жінці навчання і на Вас оформлений договір і є чеки, де саме Ви оплачували навчання і вказано в чекі за кого. І Ви офіційно оформлені то звертаєтеся в податкову.
Коментувати
Максим
Доброго дня , хочу спитати , чув про таке що якщо вчишся на контракті і потім в середині або в кінці навчання получив інвалідність ,то тобі вуз відшкодовує кошти які я оплачував протягом навчання , це правда ?
Економіст
Для Максим: що за дурня. Зверніться туди, де Ви це чули. Якщо Ви отримали виробничу травму під час проходження практики, то підприємство вам виплачує компенсацію (не залежно зарахунок яких коштів Ви навчались). А з якого дива навчальний заклад має повертати кошти сплачені за надані послуги?
Коментувати
Карина
Скажіть будь ласка якщо я навчаюся на контракті 1 курс, і хочу забрати документи чи повернуть мені граші ті що я платила за пів року
Влад
Для Карина: ні
Коментувати
Леся
Доброго дня . Якщо я отримала бюджетне місце як інвалід і провчилася неділю і тепер хочу покинути вуз , мені потрібно платити відшкодування ?
Катерина
Добрий день. Чи повинна я відшкодувати вартість навчання, якщо в 2015 році поступила на бюджет, але, по ряду причин, не з’являлася в університеті і була відрахована за "не успішність" після першого семестру і тепер вступила так само на бюджет на загальних умовах? Моя академічна довідка пуста.
Дмитро
Скажіть будь ласка, якщо я був відрахований після одного року навчання у 2018 році і у 2020 знову подав документи на навчання, і у 2018 році вартість одного року навчання була 12000 грн а у 2020році вартість виросла до 27000 то скільки мені потрібно буде відшкодувати?
Галина
Для Дмитро: відшкодовувати потрібно не вартість контракту, а вартість бюджету, а вона значно більша. Може бути й 40 тис.
Дмитро
Для Галина: але відшкодувати потрібно ціну за 2018р. чи за 2020р.
Галина
За період в якому навчались. Ґкщо Ви навчались у 2017/2018 навчальному році (а рік може лише означати повний навчальний рік), то це буде половина вартості 2017 року і половина вартості 2018 року (паспорти бюджетних програм складаються на фінансовий а не навчальний рік)
Коментувати
Таня
Доброго дня!Скажіть будь ласка,коли потрібно оплачувати на контракт?Тобто,при подачі оригіналів в університет та підписанні контракту?
Діана
Чи може студент, який навчався на державному місці, і закінчив з рівнем бакалавр вступити на магістратуру також на державне місце?
Галя
Добрий вечір! Чи відшкодовується навчання на магістратурі комерційна основа ?дякую
Наталія
В додаток до попереднього питання... Чи дійсно потрібно абітурієнту, який не здобув повну середню освіту, відшкодовувати вартість навчання на 1 курсі технікуму?
Економіст
Для Наталія: все вірно. Він може знову навчатись на бюджеті в коледжі, якщо відшкодує вартість навчання на 1 курсі. Або може повернутись до 10 класу і там отримати повну середню освіту. Обирайте. Як то кажуть " не знання законів..." (в даному випадку не звільняє від сплати)
Наталія
Але ж в п.5 цієї статті, як раз, сказано протилежне! Це протирічить ЗУ "Про фахову передвищу освіту" від 09.08.2019 р. та Конституції України!
Коментувати
Наталія
Доброго дня! Прошу Вашого роз’яснення! Мій син у 2017 році на базі неповної середньої освіти після 9 класу був зарахований на навчання у технікум за рахунок державного фінансування. В середині першого року кинув навчання і ніде більше не навчався. Зараз подав документи в коледж, де в приймальній комісії йому повідомили про відшкодування вартості навчання в технікумі при бажанні навчатися за рахунок бюджету та в ЄДЕБО поставили позначку про те, що він здобував раніше кваліфікаційний ступень молодшого спеціаліста. Але ж він, навіть не отримав повну середню освіту. Чи правомірні такі дії приймальної комісії? Чи унеможливлює вступ у коледж за рахунок державного фінансування наявність такої позначки в ЄДЕБО?
Дмитро
Добрий день. Виникло питання : закінчив 2-й семестр магістратури на бюджеті, і хочу забрати документи. Потрібно буде повертати кошти за навчання?
Економіст
Для Дмитро: якщо Ви навчались самі, а не платили за сесії, то взмозі самі знайти цю інформацію.
Коментувати
Віталій
Доброго вечора! Виникло питання я студент-бюджетник 2 курсу коледжу і я хочу здати ЗНО і поступити в університет. Чи можливо буде це зробити і чи видадуть атестат адже нас лякають шо атестат видадуть після закінчення коледжу? І ще чи прийдеться мені відшкодовувати за 2 роки?
Даша
Скажіть, будь ласка, якщо я навчалася на магістратурі за контрактом, то чи маю я право вступити ще на одну магістратуру на бюджет? адже своє право на бюджетне місце я не використала
Галина
Для Даша: звісно можете, якщо пройдете за конкурсом
Коментувати
Христина
Доброго дня! Якщо студент навчається на першому курсі університету на бюджеті, але хоче відрахуватися. То чи буде можливість вступити на бюджет в коледж без відшкодування коштів попередньому закладу? Чи цей закон розповсюджується на всі установи (і коледжі, інститути і т.д.)? Дякую!
Лєва
Для Христина: безплатно можна в КПРС .
Катя
Що таке КПРС? Вчусь на державному, хочу відрахуватись після першого курсу, потрібно буде повертати державі кошти?
Коментувати
Інна Шульга
Доброго Дня ! Моя донька минулого (2018)року вступила на денну бюджетну форму навчання КНУ ім. Т. Шевченка, 5 вересня 2018 року вона за власним бажанням забрала документи з вузу і пішла за контрактною формою навчання в інший вуз. В цьому році, скориставшись минулорічним ЗНО, вступила за заочну, бюджетну форму навчання в ВНЗ на 1-й курс. Тепер виникла проблема з відшкодуванням коштів: чи потрібно за 5 днів відшкодовувати кошти (1-2 ве6ресня 2018 року вихідні дні), коли фактично вона жодного разу не була на заняттях і освітніх послуг не отримувала.
Студент
Для Інна Шульга: ні, оскільки це було протягом перших 10 календарних днів .
Коментувати
Маршалок С.
Все це протирічить Конституціі Украіни і придумано для витіснення молоді за кордон. Два завдання виконує Міністество Квіт- Гриневич з учнями( Новосад, Шаров, Совсун,Стадний...) : закрити сільшколи( дешевше земля), знищити вузи(ліквідація інтелігенціі національноі}. За останні 10 років кількість безкоштовних місць в університетах скоротилась вдвічі, 2/3 студентів контрактники. А наш ЗЕ і К * продовжують бездумно цю плітику. Віддали міністерство на заклання зеленим лібертаріанцям . Не буде краіни....
Володимир
А якщо студент був відрахований 14 вересня, наприклад, за власним бажанням, це 10 календарних днів від початку навчального року?
Любов
Якщо дитина навчається на бюджеті рік,в одному університеті,а потім має бажання здати знову здавати ЗНО щоб піти в інший університет,чи потрібно повертати кошти за рік навчання в цьому університеті.
Галина
Для Любов: А моя відповідь на запитання нижче, здалась Вам заскладною?
Коментувати
И
А якщо дитина вчиться на контракті, чи має вона право вступити на іншу спеціальність на бюджет?