Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Назар
Доброго дня ! Скажіть мені будьласка , я хочу кинути навчальний заклад в я кому провчився майже 3 роки і я отримував стипендію чи потрібно мені повертати кошти які я отримав за ці роки ?
Влад
Для Назар: ні, якщо не збираєтеся знову вступати на бюджет
Коментувати
Анна
Доброго дня. Таке питання, я навчалася ВНЗ на бюджеті, але після пів року навчання забрала документи. Потім, я вступила до іншого ВНЗ де мене попросили відшкодувати кошти, але я не мала таких грошей і тому пішла на контракт. Зараз я закінчую бакалавра на контрактній основі. Хочу йти на магістра. Якщо на магістра я поступлю на бюджет, мені все рівно потрібно повертати кошти?
Влад
Для Анна: ні, це інший рівень освіти
Коментувати
Олександр
Якщо я вступив на спеціальність (контракт), провчився на ній 3 повних семестри і частково на четвертому, але хочу перевестись на іншу, на якій відмовився перед вступом в університет від бюджетного місця, то в мене є можливість повернути гроші, витрачені на ці 4 семестри навчання, і вступити на те ж бюджетне місце іншої спеціальності, від якого 2 роки тому відмовився? П.С. Це спеціальності одного університету. Дякую
Влад
Для Олександр: Звісно ні! Ви оплатили навчання і Вас навчали, тобто надавали оплачені послуги. А того бюджетного місця вже немає. На ньому вже вчиться інша людина, пільговик, або воно просто повернулося державі
Галина
Для Олександр: це як з’їсти півпалки ковбаси і піти до магазину аби повернули кошти, бо ковбаса не смачна.
Коментувати
Ігор
Якщо я вчився в ліцеї де є тільки 3 курси навчання і на третьому курсі в курці 2 семестру я напишу заяву на відрахування я буду повертати кошти державі ? І чи зможу я потім поступити на платне виде ?
Галина
Для Ігор: ліцей не має жодного стосунку до закладів вищої освіти. за навчання в них кошти не повертають
Коментувати
Лідія
Навчаюсь на бюджеті та отримую стипендію у цивільному навчальному закладі (1 курс). Після року навчання планую забрати документи і перепоступати у ВУЗ із специфічними умовами навчання (НАВС) . Чи потрібно мені відшкодовувати вартість навчання і стипендію. Дякую)
Оксана
Чи поверне мені ВНЗ сертифікат ЗНО, якщо відраховують за академічну неуспішність (навчаюсь на контракті, 1 курс)
Ангеліна
Янщо кидати за власним бажанням, навчаютьсь на ступінь бакалавра, чи потрібно відшкодувати кошти?
Ємець марина
Чи потрібно відшкодовувати кошти ха рік навчання в аспірантурі якщо вступила на іншу спеціальність на комерційну форму навчанняі
Владислав
Доброго дня! Хотів би дізнатися, якщо не довчившись на одній спеціальності, піти на іншу, мені доведеться відшколовувати державні кошти? Буду вдячний за відповідь!
Влад
Для Владислав: якщо знову хочеш на бюджет, то так. Якщо підеш на контракт, то ні
Владислав
А я можу вступити ще на бюджет в якийсь заклад! Чи тільки контракт?
Коментувати
Богдан
Доброго дня! Якщо мене відчислили на третьому курсі ВНЗ мені потрібно буде повертати кошти за навчання? Дякую!
Влад
Для Богдан: ні, якщо знову не плануєш вступати на бюджет
Коментувати
Влад
Якщо навчався в коледжі після 9класу вибув до кінця першого семестру був на бюджеті, а хочу вступити до ВНЗ я можу розраховувати на бюджет?
Галина
Для Влад: до ВНЗ Ви вступити не можете, оскільки У Вас немає повної середньої освіти. Виможете або повернутись в школу або вступити до ПТУ чи коледжу (закладу фахової передвищої освіти). І так можете навчатись на бюджеті. в професійно-технічній та фаховій передвищій освіті не повертають кошти за попереднє навчання
Влад
А після закінчення 11 класу і степу до ВНЗ я можу розраховувати на бюджет?
Влад
Можеш
Коментувати
Дана
Аспірант, і хочу забрати документи, провчилась декілька місяців, що потрібно відшкодовувати?
Галина
Для Дана: ??? Ви задаєте такі елементарні (для особи, яка навчається в аспірантурі) питання! Повертають кошти лише за умови повторного вступу!
Андрій
Для Галина: Так, згідно документу у цій статті ви праві. Проте, ВНЗ(ЗВО у новій редакції Закону) продовжують стверджувати, що є необхідність відшкодування у разі відрахування за невиконання індивідуального навчального плану аспіранта (відрахування за власним бажанням не передбачене у https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/261-2016-п#Text). Як приклад можу навести офіційний сайт для абітурієнтів ХНУ імені В.Н. Каразіна (відповідь на питання Чи можливе відрахування з аспірантури та докторантури?), цитата: "Аспірант або докторант, який був зарахований до аспірантури або докторантури за державним замовленням і відрахований через зазначені причини, відшкодовує вартість навчання згідно із законодавством України.".Власне бажання також серед можливих причин відрахування не згадується. Проте офіційного коментаря чи роз’яснення від МОН з цього приводу знайти не вдалося, що і породжує сумніви
Андрій
http://start.karazin.ua/page/pytannia-ta-vidpovidi/7
Коментувати
Анна
Хочу поступити до аспірантури але на моє рішення впливає закон про відшкодування коштів на навчання у разі не виконання індивідуального плану. Чи є це дійсним?
Денис
Если я учился на бюджете, но меня отчислили, то я могу поступить в вуз со специфическими условиями обучения, на правоохранительную деятельность, мне в этом случае не нужно будет возмещать деньги за то что я учился на бюджете, я правильно понимаю?
Василь
Порядок возмещения средств урегулирован Постановлением КМУ №658 «Об утверждении Порядка возмещения средств государственного или местного бюджета, затраченных на оплату услуг по подготовке специалистов» от 26 августа 2015 года. Этот порядок не распространяется на следующих лиц: студентов и курсантов высших учебных заведений со специфическими условиями обучения (например, тех УВО, которые обучают полицейских) и военных учебных подразделений УВО (п.1 Порядка), это старая информация ещё я так понимаю?
наталія
навчаюсь на першому курсі на бюджеті. хочу відрахуватися. чи потрібно мені буде відшкодовувати кошти державі за перший семестр?
Поліна
Підкажіть, будь ласка. Якщо я вчилась на бюджетіпо спеціальності Медицина освітній ступінь магістр(на даній спеціальності немає бакалавра) і не закінчила навчання(провчилась 9 робочих днів) і планую вступати на спеціальність Комп’ю’терна інженерія, освітній ступінь бакалавра чи потрібно мені відшкодовувати кошти за попереднє навчання?
Cat
Я вступила на бюджет у ВНЗ, зрозуміла, що це не моє і паралельно подала документи на контракт в інший ВНЗ і мене зарахували. Я дитина-інвалід, сказали, що можуть перевести на бюджет. Перевели. З попереднього вузу відрахувалась. Мені потрібно буде повертати кошти державі?
Viktoriia
Для Cat: вас не мали права переводити на бюджет! Тому що ви відмовилися від бюджетного місця. Якщо ви відрахувалися до початку занять, то кошти не треба буде повертати. А ось коли виявлять порушення переводу на бюджет, не дивуйтеся - будете далі вчитися на контракті і оплатите навчання з початку або повернете гроші державі.
Cat
А чому не мали права мене переводити з контракту на додаткове пільгове місце? Чим це передбачено?
Viktoriia
Для Cat: я ж написала - тому що ви відмовилися від бюджетного місця, на яке були рекомендовані! А пільговики можуть бути переведені на бюджет тільки якщо не отримали жодної рекомендації нікуди і вступили на контракт. Це передбачено Умовами прийому до вищих навчальних закладів (розділ XII прочитайте). Це в один рік відбувався вступ на бюджет, на контракт і переведення?
Коментувати
Ілля
Привіт, чи потрібно дитині-сироті повертати кошти за навчання на бюджеті, так як хоче перевестись на іншу спеціальність також на бюджет.
Влад
Для Ілля: а де це вас чекають на іншій спеціальності на бюджет? Всі місця бюджету вже розподілили. Чи Ви хочете може вступати на наступний рік?
Влад
Для Ілля: якщо знову вступати на бюджет, то кошти треба повертати
Коментувати
Олександр
Добрий день, підскажіть. Я на роботі отримую податкову пільгу за двоїх дітей. Чи маю право отримарт відшкодування за навчання жінки.
Економіст
Для Олександр: Ви не там питаєте. Це стаття про відшкодування вартостібюджетного навчання (коли знову вступив студент на бюджет і він має відшкодувати державі кошти попереднього навчання). А хто Вам має відшкодовувати? Якщо таких знаєте, то в них і запитуйте
Влад
Для Олександр: якщо Ви оплачуєте жінці навчання і на Вас оформлений договір і є чеки, де саме Ви оплачували навчання і вказано в чекі за кого. І Ви офіційно оформлені то звертаєтеся в податкову.
Коментувати