Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Olena
Добрий день! Чи має відшкодовувати студент за навчання на бюджеті у коледжі (на здобуття молодшого спеціаліста) за період з 01.09.2019 оп 20.01.20р ( і за скільки семестрів, якщо так?!). І який заклад має дати тій дитині розрахунок на відшкодування витрат (ми що відраховуємо, чи заклад який хоче прийняти на навчання, бо зг. п. 6 пост.КМУ№658 від 26.08.15р., то цей розрахунок надає заклад до якого буде здійснено вступ). Заздалегідь дякую.
Галина
Для Olena: куди прийнятий на навчання? Якщо на бакалавра, то не повинен. Це різні рівні навчання
Коментувати
Богдан Ш.
Добрий день, я провчився 1 рік на бюджеті в університеті, хочу відрахуватись та вступити в інший, знову на бюджетне місце. Я не знаю чи приймуть мене за результатами ЗНО на бюджет, тому ще не відраховувався(всі сессії закрив). Коли мені треба буде відраовуватись, після підтверждення того що я вступив на бюджет до іншого університету чи перед цим? Якщо перед, то коли краще: прямо зараз чи після підтверждення мого вступу на бюджет? Просто я читав, що процес відрахування може тривати не один день, тому щоб встигнути завчасно віднести документи мабуть треба відраховуватись раніше, чи це не вірно і процес достатньо швидкий? Тож питання: коли краще відраховуватись з попереднього університету? Буду дуже вдячний за відповідь!
Ілля
Доброго дня,моя дівчина навчається 2 роки в ПЕД коледжі і вона хоча відрахуватись,їй сказали що вона повинна заплатити компенсацію 75000 гривень,чи мусить вона платити?
Андрей
Для Ілля: Оплатить можно лишь тогда, если захочется снова постутпить на бюджет на тот же образовательный уровень (младшего специалиста или младшего бакалавра). Но если снова захочется в педучилиєе, контракт обойдётся на 40-60% дешевле, чем возмещение бюджетных затрат. Сейчас "оплатой" пугают для того, чтобы не отчилилась.
Іванка
Читайте уважно статтю 5. Звертаємо увагу, що 9 серпня 2019 року набрав чинності Закон України «Про фахову передвищу освіту», який не передбачає відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки здобувачів фахової передвищої освіти. Крім того, враховуючи, що безкоштовне здобуття повної загальної середньої освіти є конституційною гарантією, особи, які були зараховані до державних (комунальних) закладів для здобуття освітнього рівня молодшого спеціаліста за державним (регіональним) замовленням на основі базової середньої освіти, не відшкодовують кошти державного (місцевого) бюджету за перші два роки навчання (за період здобуття повної загальної середньої освіти).
Коментувати
Олег
Доброго дня! Якщо я поступив на бюджет, і провчився рік, здавши зимню сесію, але на літню вилетів, наскільки буде великою сума для відшкодування? І чи потрібно відшкодувати кошти якщо я знову поступлю, на контракт і піду в інший університет, але зможу перевестись на бюджет на другий рік?
Галина
Для Олег: якщо вступатимете на контракт, то відшкодовувати не потрібно. Перевестись на бюдже на ІІ курс можна, якщо будуть бюджетні місця і не буде пільговиків.
Олег
Дуже дякую! А для переведення на бюджет на другому курсі, все-таки прийдеться платити відшкодування? Я поступаю на факультет другого університету, який дуже схожий попередній. Наскільки великою буде сума відшкодування в моєму випадку?
Влад
Для Олег: більшою, ніж контракт
Коментувати
eve
добрий вечір. якщо я вступила на бюджет и відрахувалась через місяць навчання у першому семестрі, то при повторному вступі на бюджет маю відшкодовувати гроші за весь рік чи тільки за перший семестр?
Лариса
Доброго дня. Якщо провчитись у медичному коледжі після 11 класу 1 рік на бюджеті, потім забрати документи і вступити до мед вузу на бюджет чи треба повернути кошти за цей рік навчання у коледжі?
Влад
Для Лариса: ні
Коментувати
lesya-che
Доброго дня. Я навчалась на державному у медичному університеті, але не хочу відпрацьовувати. Чи можу я повернути кошти за навчання .Дякую.
Галина
Для lesya-che: А хто Вам сказав, що Ви маєте відпрацьовувати? чи Ви навчались за цільовим замовленням?
lesya-che
Доброго дня. Я почала навчатись за контрактом, а у 2 семестрі мене перевели на бюджет у звязку з тим що батько учасник АТО. Але угоди я не підписувала і цільового направлення не мала. Зараз в університеті мені сказали що я маю відпрацювати 3 роки в державній аптеці.Але я не хочу. Як мені бути, прошу вашої поради.
Галина
Для lesya-che: наскільки я знаю, медициною не пов’язана, відпрацювання відмінили роки 2 тому. нехай вкажуть згідно якого нормативного документа Ви маєте відпрацювати. Потім перечитаєте документ. Можливо там були зміни, які вони не враховують.
Коментувати
олександр
як розахувати відшкодування бюджетних коштів, якщо я навчався на 1 курсі бюджету заочки, заліки та екзамени сесії не сдвавав, а хочу вступити на бюджет на стаціонар.?
Александр
Здравствуйте Извините пожалуйста, читал комментарии и понимаю что заезженный вопрос, но я вас умоляю ответьте пожалуйста.. Учился в техникуме (Колледже) на бюджетной основе (имею статуса ребенка сироты, воспитывала бабушка) , учился 3 года, получал стипендию и ничего кроме "расходников" не платил, сейчас по множеству причин меня отчисляют и пугают тем что я в обязательном порядке должен буду выплатить деньги за обучени.. Скажите пожалуйста, должен ли я буду выплатить деньги колледжу? Заранее спасибо огромное за ответ.
Галина
Для Александр: не знаю що таке "расходники", але що платили Ви не має жодного значення . Має значення, що на Ваше навчання виплатила держава. Ось цю суму і доведеться відшкодовувати. Але лише в тому випадку, якщо Ви знову вступатимете на бюджет на той самий рівень. Якщо не будете вчитись, вчитиметесь на іншому рівні (наприклад, вступите до універу на бакалавра), або вчитиметесь на контракті, то нічого відшкодовувати не потрібно
Александр
Спасибо еще раз за ответ)) Пытаются манипулировать тем что буду платить, в ход идут нецензурные слова ???? Но при этом как будто умоляют что б получил диплом..
Галина
Для Александр: звичайно. Вони на Ваше навчання з бюджету кошти отримують. Менше студентів - менше коштів. Хоча в дечому вони праві. Ви відучились 3 роки, залишився рік. Може варто все ж отримати диплом. Ви не знаєте де він в майбутньому може згодитись. Тим більше, в коледжі Ви отримуєте і хорошу соціальну стипендію, і кошти на харчування, поповнення одягу, літератури.
Коментувати
Bodya
Доброго времени суток. Отучился 4 года в ВУЗе на бюджетной основе, в конце 4 курса не захотел делать дипломную роботу и просто хочу получить документы. Я должен буду вернуть деньги за 4 года обучения?
Галина
Для Bodya: Ви ж 4 роки чомусь навчались. Невже важко зрозуміти, що відшкодовують лише у випадку повторного вступу. Вже тисячі разів відповідли на це запитання
Коментувати
Влад
Підкажіть будь ласка. Я отримав диплом "Молодшого спеціаліста" в коледжі у 2014р, навчаючись на бюджеті. Зараз планую продовжити навчання (на бакалавра). Розглядаю 2 варіанти: на 1й курс скороченної програми на основі диплома МС або на 1й курс НЕскороченної програми. В обох випадках на бюджет. Чи потрібно мені буде відшкодовувати кошти державі у якомусь із випадків?
Галина
Для Влад: ні не треба. це різні освітні рівні
Коментувати
Олександр
Перепрошую за помилки в попередньому коментарі. Пишу на нервах. Сподіваюсь, що моє питання зрозуміле.
Олександр
Доброго дня. Мене відраховують через те, що я не можу бути присутній на госах. Моряк. Госи були в січні, перенесли на липень, а я ще в рейсі. Вчився на бюджеті. Як мені бути, що робити? Чи маю я відшкодувати за навчання? Я хочу поновилися і закінчити навчання.
Галина
Для Олександр: нічого Ви відраховувати не мусите. Поновитесь на контракт, і завершите навчання
Коментувати
Єлизавета
Якщо мене відраховують за неоплату за навчання, а я на помісячній оплаті, чи потрібно мені платити гроші за наступні місяці і за які я не платила до цього
Галина
Для Єлизавета: так. повинні оплатити всі семестрив яких рахувались студенткою.
Коментувати
Єлизавета
Я провчилася майже рік в внз на контракті і хочу забрати документи до сесії. Я кидаю гроші за навчання помісячно (склала договір). Хочу забрати документи в цьому місяці, але ми вчимося і в наступному. Чи потрібно мені платити за цей місяць і за наступний, якщо я забираю документи на початку цього місяця. Тобто якщо я забираю документи, чи потрібно мені платити за місяці в яких я навчатися не буду
Іванка
А можна ще одне питання: чи є різниця коли забирати документи з вузу, чи обов’язково зробити це до того, як я буду подавати заяву в інший( хочу з першого курсу) і чи можуть бути якісь проблеми з реєстрацією електронного кабінету, якщо я ще вважаюсь студентом університету?
Галина
Для Іванка: ні. документи заберете лише тоді, коли вступите до вишу. реєструєтесь Ви не забираючи документів, бо можете не вступити, а тут вже будете відраховані
Коментувати
Іванка
Скажіть будьласка, якщо я відраховуюся з вузу, де навчалася на бюджеті, у вуз де буду навчатися на контракті, то чи прийдеться мені виплачувати відшкодування?
Галина
Для Іванка: відшкодвують при повторному вступі на бюджет
Коментувати
Віктор
Що буде за неповернення коштів державі? І чи при відрахуванні за неуспішність потрібно повертати кошти?
Галина
Для Віктор: як то що буде? Якщо не компенсуєте вартість попереднього навчання на бюлжеті, то не зможете знову навчатись га бюджеті
Коментувати
Наталі
Так у нас треба платити за практику, ми самі шукаємо практику, і ше платимо, то що можна так забрати документи і не платити?
Аліна
Доброго дня! Я поступила в 2020 на бюджет і хочу забрати документи на 2 семестрі. Але мені відказують відавати документи за несплату. Оскільки на навчання я не приступала, освітню послугу не отримала. Чи мають вони право вимагати в мене кошти і не відавати документи?
Галина
Для Аліна: звісно мають. Те що Ви не приступили до навчання - це порушення умов договору з вашого боку, а не їх. Виш був готовий надавати Вам освітню послугу, Ви самі її не взали. Отже Ви маєте заплатити і написати заяву про відрахування за власним бажанням. Доки Ви не відраховані - Ви є студенткою вишу і зобов’язані платити.
Наталія
Для Галина: вона ж на бюджеті, за що платити?
Коментувати