Умови прийому до вишів-2019: запропоновані зміни

Міністерством освіти розроблений проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік

Умови прийому до вишів-2019: запропоновані зміни

Міністерством освіти розроблений проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік. Документ розміщено для громадського обговорення, яке триватиме до 19 вересня 2018 року.

Проект Умов прийому до вишів містить 10 основних новацій. Зокрема, передбачається, що наступного року для вступу до закладів вищої освіти прийматимуть сертифікати ЗНО 2018 та 2019 років з усіх предметів. Подати також можна буде сертифікати ЗНО за 2017 рік, за виключенням результатів ЗНО з іноземних мов.

Також планується внести зміни в терміни вступної кампанії, основна частина якої має стати коротшою. Реєстрація електронних кабінетів для вступу на бакалавра має розпочатись за 9 днів до початку подання заяв – 1 липня, а сам прийом заяв та документів на бюджет триватиме з 10 до 22 липня. Водночас можливість реєстрації електронних кабінетів буде відкрита до 30 серпня, щоб через них могли подати заяви вступники на заочну форму навчання на контракт.

Щоб прибрати можливу корупційну складову під час творчих конкурсів, МОН пропонує проводити їх до основної сесії ЗНО - з 16 березня до 15 травня. У Міносвіти зазначають, що це має усунути ризики узалежнення вишами результатів творчих конкурсів від оцінок ЗНО. Разом з тим, буде передбачено проведення додаткової сесії творчих конкурсів з 1 до 22 липня, але виключно на контрактні місця.

Заклади вищої освіти також повинні будуть попередньо узгоджувати графік проведення конкурсів з МОН. Таким чином буде прибрано дублювання днів проведення конкурсу за однією і тією ж спеціальністю в різних університетах.

Ще однією новацією вступної кампанії 2019 року має стати запровадження механізму першочергового зарахування вступників у медичні та педагогічні виші, які виявлять бажання працювати у сільській місцевості. Зокрема, йдеться про вступників на спеціальності галузей знань «Освіта/Педагогіка» і «Охорона здоров’я», які укладуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу.

Планується також розширити практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності. У 2019 році будуть запроваджений мінімальний поріг у 150 балів з першого та другого конкурсних предметів на спеціальності галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини», а також з другого та третього конкурсних предметів – на спеціальність «Фармація, промислова фармація».

Фіксований перелік конкурсних предметів для вступу після закінчення 11 класів на бакалавра пропонується залишити й на вступ у 2019 році. Наступного року ця схема теж діятиме, однак будуть змінені переліки предметів для певних спеціальностей. Приміром, розширено застосування сертифікатів ЗНО з математики та фізики, з метою підвищення популярності вивчення цих предметів серед школярів.

Для вступу в магістратуру буде збільшено перелік спеціальностей, на які треба буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Зокрема, планується додати спеціальності «Музеєзнавство, пам'яткознавство», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», а також усі спеціальності галузей знань «Богослов’я», «Соціальні та поведінкові науки», «Управління та адміністрування», «Інформаційні технології», «Публічне управління та адміністрування».

У 2019 році планується також набір вступників на молодшого бакалавра за двома сертифікатами ЗНО. Однак щоб захистити бюджетні місця на молодшого спеціаліста, за яким останній набір у системі вищої освіти буде саме 2019 року, вступ на молодшого бакалавра наступного року буде лише на небюджетні конкурсні пропозиції.

Інша з головних новацій – для вступу на бакалавра на основі молодшого спеціаліста за спеціальністю «Економіка» та спеціальностями галузі знань «Управління та адміністрування» треба буде подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. А для вступу на базі молодшого спеціаліста на бакалавра чи магістра медичного спрямування обов’язковим буде сертифікат про складання Ліцензійного інтегрованого іспиту Крок М.

Надати пропозиції до проекту Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік можна до 19 вересня 2018 року на адресу [email protected]

Проект умов прийому - 2019

Освіта.ua
04.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Денис
Підкажіть, будь ласка, чи є переваги червоного диплома в порівнянні зі звичайним при вступі на бакалавра на ту ж спеціальність? Диплом молодшого спеціаліста.
Галина
Для Денис: ні
Коментувати
Юлія
Доброго вечора) мені 40 років,а мрія стати педагогом все ж не покидає.Маю також диплом медичної сестри.Скажіть ,я маю шанс вступити до ВУЗУ. І , звичайно,атестат теж маю,виданий в 1997 році
Галина
Для Юлія: вік значення не має. Здаєте ЗНО і вступаєте на базі повної середньої освіти. Дипло медичної сестри ні до чого
Коментувати
Татьяна
Підкажіть будьласка , якщо закінчила університет і маю диплпом , но хочу вступити заочно до іншого університету на іншу спеціальність . Мені потрібно здавати ЗНО ?
Марія
Добрий день! Підкажіть будь ласка чи зможу я працювати за дипломом після 2 курсу фармації і паралельно навчатись в університеті?
Оксана
Доброго вечора! Я закінчика хіміко-біологічний факультет 4 курс (педагогічний університет) Чи можу я поступити в медичний на 3 курс?
Володимир
Доброго дня. 2012 році здобув вищу освіту, спеціаліст, облік і аудит, якщо б я хотів піти зараз на магістратуру заочно то чи потрібно ЗНО? І скільки часу потрібно вчитись?
Галина
Для Володимир: в магістратуру на іншу спеціальність? Якщо так, то потрібно здавати, так звані ЗНО для магістрів. Якщо на ту ж спеціальність, то не потрібно встурати: наразі кваліфікація спеціаліст прирівнена до кваліфікації магістр.
Коментувати
Люда
Доброго дня. 10 років назад закінчила пед коледж,спеціальність початкове навчання з червоним дипломом. Підскажіть будь ласка для вступу на бакалавр на ту ж спеціальність чи потрібно здавати ЗНО?
Галина
Для Люда: так. треба здати ЗНО з укр. мови
Коментувати
Жека
Доброго дня. Навчаюсь в коледжі на 3 курсі юр.відділення, буде ще 4 курс. Підскажіть будь ласка, які предмети потрібно щоб поступити в університет? Я склав мову і історію ( 151 і 153 бала ), анлгійську потрібно?(
Галина
Для Жека: якщо правила не зміняться, то для вступу на ту ж спеціальність на базі диплому "молодшого спеціаліста" достатньо укр.мови і іспиту з фаху. Але все ще може змінитись. Правила вступу на 2021 рік затвердять у жовтні 2020-го.
Добрий вчитель
з 2021 р.- три ЗНО обов*язкові- українська, математика і ( історія України або англійська), тому треба 4 здавати, українську, математику, історію і англійську
Olga
Навіщо тобі йти в університет, коли ти сам в інтернеті відповідь знайти не можеш? З такими балами тобі на юридичний не вступити.
Коментувати
Оксана Михайлівна
Доброго дня! Я зараз навчаюсь на 2 курсі і хочу паралельно поступити на заочну форму в інший університет. Чи потрібно здавати ЗНО і які документи взагалі потрібні?
Галина
Для Оксана Михайлівна: якщо предмети старих ЗНО підходять, то не потрібно. Якщо предмети інші, то потрібно.
Коментувати
Тетяна
Доброго дня) У 2020 році закінчую колледж. Навчаюсь на відмінно, зно на 190 та 185 балів. Спеціальність - облік і оподаткування. Чи зможу я поступити в ВНЗ на 3 курс(+підкажіть будь ласка про бюджетні місця)на цюж спеціальність. Мій колледж при ВНЗ, в 2019 році студенти коледжу вступили в ВНЗ на бюджет на 3 курс. Але кажуть, що можуть бути зміни і вступ на 3 курс не стовідсотковий. Завчасно дякую:)
Галина
Для Тетяна: зараз про держ.замовлення на 2020 рік ще не відомо.його визначають десь у травні. Закінчите коледж, будкте подавати документи, взнаєте.
Коментувати
Діана
Доброго дня ! Я після 9 класу пішла в коледж, але планую після закіннчення поступати в університет на заочно . Які предмети ЗНО потрібні будуть для вступу, якщо я економіст ?
123
Для Діана: умови вступу на наступний рік затверджують у жовтні. Тобто в жовтні цього року затвердять умови вступу на 2020 рік. Одне можна сказати точно: укр. Мова і математика для економіста обов’язкові.
Коментувати
Оксана
Я закінчила коледж, отримала диплом організатор театралізованих видовищ на бюджеті, далі вступила на 3 на платну форму ,хоча були й державні місця не набрала відаовідної кількості балів ,отримавши диплом бакалавра вступила на магістра теж на платну форму державної форми не було взагалі .За освітою режисер драматичного театру ,чі маю я право вступати на бакалавра на бюджетну форму на акторське ?
Галина
Для Оксана: Можете. Хоча це дуже дивно, адже режисери вивчають акторську майстерність. І зазвичай все відбувається навпаки: спершу опановують акторство, а згодом режисуру.
Коментувати
Петро
Доброго дня! Я маю диплом молодшого спеціаліста і хочу вступити в університет на ту ж спеціальність на контракт, але не складав внутрішній іспит. Скажіть, чи це взагалі можливо?
989
Для Петро: звісно можна. Наступного року складете іспит і вступите
Коментувати
Дмитро
Доброго дня, якщо я подав заяви в електронному виді в університет в цьому електронному кабінеті і передумав поступати, можна наприклад через 2 подати заяву в тому ж кабінеті і тим же сертифікатом?
Марія
доброго вечора, учасник АТО подав документи на перший скорочений курс на денне віділення, за результатами письмових іспитів він на першому місці. На спеціальність виділене одне бюджетне місце. Попередня його спеціальність неспоріднена з тією на яку він поступає. Чи є в нього право отримати бюджетне місце?
Оксана
Добрий день. . В 1998 р. Закінчила ЛБанк.коледж ( платна,заочна)спец.облік і аудит. Чи можу зараз вступити в інший заклад ( заочне н- ння) на державне? Дякую.
z
Для Оксана: да
Коментувати
827245
Добрий вечір. Підскажіт, будь ласка, вступаю на облік і аудит на магістратуру. Чи впливає результат ЄВІ при вступі на заочну форму? Та що робити, якщо його не склав?
989
Для 827245: як що? Йти працювати за професією. Диплома бакалавра достатньо.
Коментувати
Мгер
Поцкажите пожалуйста. У меня есть диплом младший спец. И хочу поступить на бакалавра вуз Музыкальная академия . Будут ли выщитовать мои оценки по диплому?
989
Для Мгер: в запитанні замало інформації. На бакалавра Ви хочете вступати ха тією ж спеціальністю, що й молодший спецвпліст? Тоді Ви маєте вступати за фаховим випробуванням. Якщо на іншу спеціальність, то диплом молодшого спеціаліста ні до чого
Мгер
Это не тоже самое. Я закончил музыкальном училище. Муз училище - это не вышее образование а Музыкальная академия это вышее.
989
Для Мгер: чому Ви гадаєте, що я не знаю про що кажу. Я щодня працюю з коледжем культури та музичним коледжем. Музичне училище - це заклад вищої освіти І рівня акредитації, який дає диплом молодшого спеціаліста. Чи Ви не знаєте, який жиплом отримали?
Коментувати
Карина
Підкажіть, будь ласка, якщо закінчила коледж у цьому році та планую вступати на 3 курс на споріднену спеціальність до ВНЗ, чи потрібно реєструвати електронний кабінет? Дякую!
989
Для Карина: no
Софія
То потрібно відразу завозити документи у ВНЗ, не реєструючись у особистому кабінеті?
Коментувати
Ірина Заг
Отримала червоний диплом 2019 року молодшого спеціаліста " менеджмент соціокультурної діяльності." Чи можу поступити без Зно у ВНЗ на магістра? І чи можливо на державне?
я
Для Ірина Заг: На магістра? Аби вступати на магістра необхідно мати кваліфікацію бакалавра. Наразі Ви можете вступити на бакалавра. Якщо вступаєте на ту ж спеціальність, то на базі молодшого спеціаліста на скорочену форму навчання за фахового іспиту. Якщо вступаєте на іншу спеціальність, то вступаєте на базі повної середньої освіти за результатами ЗНО
Коментувати