Міністр: ми оцінили випускників з права і жахнулися

Аграрні, правоохоронні та приватні виші найгірше навчають бакалаврів за спеціальністю «Право»

Міністр: ми оцінили випускників з права і жахнулися

Аграрні, правоохоронні та приватні виші найгірше навчають бакалаврів за спеціальністю «Право». Про це, посилаючись на результати ЗНО при вступі у магістратуру з «Права», що було проведено цього року, повідомили у прес-службі Міністерства освіти.

Разом з тим, найкращі показники з підготовки правників показують профільні юридичні ВНЗ, класичні університети, а також заклади вищої освіти з економіки, фінансів, управління та підприємництва.

«Завдяки незалежному тестуванню ми змогли реально оцінити, який рівень підготовки дають наші університети своїм випускникам за спеціальністю «Право», і жахнулися. Те, що непрофільні ВНЗ будуть давати гірші і навіть значно гірші результати – було очевидно, але нам потрібні були фактичні показники. Досить ілюстративним є той факт, що близько 9% відмінників з дипломом з відзнакою не подолали поріг «склав/не склав», – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

Загалом же майже 20% вступників на магістратуру «Права» не подолали поріг «склав/не склав» з усіх блоків тестування.

За інформацією Інституту освітньої аналітики найкращі результати при вступі до магістратури показали випускники Національного університету «Києво-Могилянська академія», КГУ ім. Шевченка, ЛНУ ім. Франка, Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого - 433,7 балів та НТУУ«Київський політехнічний інститут ім. Сікорського».

Гірше усіх зовнішнє оцінювання з права для вступу в магістратуру склали випускники Східноєвропейського університету економіки і менеджменту, Кременчуцького національного університету ім. Остроградського, Академії Державної пенітенціарної служби, Академія праці, соціальних відносин і туризму та Міжнародного гуманітарного університету.

рейтинг результатів

Як відомо, у 2018 році обов’язкове ЗНО складатимуть вступники на магістратуру з «Права» та «Міжнародного права».

Також буде проведений експеримент для вступу за результатами ЗНО з іноземних мов на спеціальності: «Гуманітарні науки», «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування» та «Міжнародні відносини».

Більше про ЗНО в магістратуру

Освіта.ua
26.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів