МОН: вступників з окупованих територій побільшало

Через центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна» до українських вишів вступило 1550 осіб

МОН: вступників з окупованих територій побільшало

У 2017 році через освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна» до українських вишів вступило 1550 осіб – це на третину більше ніж торік. Про це заявив заступник міністра освіти Юрій Рашкевич під час прес-конференції стосовно рівного доступу до освіти громадян з Криму та Донбасу.

За його словами, через освітні центри «Донбас-Україна» вступили 1346 осіб, з яких понад 1 тисяча – на бюджетну форму навчання.

Найбільше абітурієнтів вступили до Луганського національного університету ім. Шевченка та Східноукраїнського національного університету ім. Даля.

Через освітні центри «Крим-Україна» вступили 204 абітурієнти, з них на бюджет – 156. Більшість абітурієнтів вступило до Таврійського національного університету ім. Вернадського та Київського національного економічного університету ім. Гетьмана.

«Торік через освітні центри вступили 1008 осіб – 153 через «Крим-Україна» і 855 через «Донбас-Україна». Це на третину менше, ніж цього року. Тож навіть попри низку проблем ми спостерігаємо позитивну динаміку по обох освітніх центрах», – відзначив Рашкевич.

Він також відзначив, що абітурієнти з непідконтрольної території Донбасу і Криму можуть вступати до українських вишів не лише через освітні центри. Зокрема, вони можуть отримати повну загальну середню освіту в українських школах дистанційно або в формі екстернату, скласти ЗНО і подавати документи до будь-якого вишу, а не лише до тих, на базі яких діють освітні центри.

Освіта.ua
19.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів