МОЗ: професію лікаря мають отримувати найздібніші

Результат у 150 балів за підсумками проведення зовнішнього оцінювання має стати базовим рівнем для вступників

МОЗ: професію лікаря мають отримувати найздібніші

У Міністерстві охорони здоров'я заявляють, що результат у 150 балів за підсумками проведення ЗНО має стати базовим рівнем для абітурієнтів, які прагнуть стати лікарем. Про це на своїй сторінці у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За її словами, зараз у кожному медичному університеті країни здобувають освіту студенти, які мають сертифікат ЗНО нижчий за 150 балів.

«На навчання навіть вступили студенти, чий мінімальний бал з профільного предмета дорівнює 100. Це означає, що їм забракло мотивації, щоби хоча б на середньому рівні опанувати шкільну програму. Під великим питанням, чи вистачить їм наполегливості вчитися працювати з людським життям», - наголошує в.о. міністра.

«Вкотре наполягаємо, що 150 балів - це базовий рівень, яким мусить володіти учень, що прагне стати лікарем. У медичних університетах України повинні бути студенти, які готові важко працювати, щоб опановувати складну професію. Це потрібно, аби в майбутньому нас лікували гідні лікарі», - зазначає Уляна Супрун.

Вона також повідомила, що зараз на профільному комітеті триває обговорення пропозиції щодо прохідного бала ЗНО.

«15 жовтня буде відомо результат. Ми будемо боротися за систему вступу, яка гарантуватиме, що професію лікаря отримуватимуть найбільш здібні», - підкреслила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Як відомо, напередодні проведення вступної кампанії 2017 року Міністерство освіти та Міністерство охорони здоров'я ухвалили рішення про встановлення підвищеного прохідного бала для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» на рівні мінімального значення 150 балів з кожного предмета.

Згодом, народні депутати від БПП Ольга Богомолець та Олександр Співаковський домоглись скасування встановленого підвищеного прохідного бала для вступу в 2017 році.

Коментуючи скасування підвищеного прохідного бала міністр освіти і науки Лілія Гриневич наголошувала, що питання встановлення 150-бального порогу на медичні спеціальності стане актуальним для вступної кампанії 2018 року.

Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2018 році мають бути подані на затвердження керівництвом МОН до 13 жовтня.

Освіта.ua
06.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів