Місце йде за абітурієнтом: Топ-20 вишів

За інформацією Міністерства освіти, більше половини рекордсменів – регіональні виші

Місце йде за абітурієнтом: Топ-20 вишів

За попередніми даними визначено ТОП-20 вищих навчальних закладів, що отримали найбільшу кількість додаткових місць держзамовлення завдяки цьогорічному нововведенню "місце йде за абітурієнтом". За інформацією Міністерства освіти і науки, більше половини рекордсменів – регіональні виші.

Лідером Топ-20 вишів за кількістю додатково отриманих місць є "Львівська політехніка", яка порівняно з минулим роком отримала 498 додаткових місць. Друга позиція за КНУ ім Шевченка – 393 додаткових місця, на третій сходинці КНЕУ ім.  Гетьмана – додалося 253 місця.

У Міносвіти зазначають, що додаткові місця отримали не лише київські, а й регіональні виші - 11 з 20 кращих за цим показником. Окрім "Львівської політехніки", до першої десятки увійшли такі регіональні виші як ХНУ ім. Каразіна - 231 додаткове місце, ЛНУ ім І.Франка – 210 додаткових місць, Кам'янець-Подільський національний університет ім. Огієнка - 174 додаткових місця, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича – 169 додаткових місць.

Закривають ТОП-20 кращих такі регіональні виші, як Луцький національний технічний університет - 122 додаткових місця, Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки – 119 додаткових місць, Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Винниченка – 117 додаткових місць, ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій ім. Гжицького - 116 додаткових місць, Сумський державний університет – 115 додаткових місць, ХНУ радіоелектроніки - 98 додаткових місць.

"Це попередні результати. Вони демонструють, що місця зосередились в сильніших університетах, а побоювання, що все держзамовлення сконцентруються тільки в Києві, були явно перебільшені. Зокрема, ми бачимо, що в ТОП-20 вишів за збільшенням місць держзамовлення, більше половини - це не київські виші. І основне, практика показала, що ця система піднімає прохідний бал і кращі абітурієнти отримують можливість навчатися в університетах", - зазначила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Освіта.ua
01.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів