МОН: абітурієнтам необхідно перевірити свої заяви

Абітурієнтам, які подавали заяви на вступ онлайн, необхідно перевірити, чи допущені вони до участі в конкурсі

МОН: абітурієнтам необхідно перевірити свої заяви

27 липня спливає термін подання електронних заяв на вступ до вищих навчальних закладів України. За даними ДП «Інфоресурс», в системі є абітурієнти, які не підвантажили скан-копію атестату — зараз вони недопущені до конкурсу на місця держзамовлення. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

За повідомленням МОН, цю помилку можна виправити, для цього потрібно звернутись до приймальної комісії одного з вишів.

Абітурієнт може перевірити статус своєї заяви у кабінеті вступника. Цей статус відображається у правому верхньому куті — навпроти номеру заяви. Якщо вся інформація заповнена коректно, плашка в цьому місці буде зеленою, а статус заяви відображатиметься як: «Допущено до конкурсу». Якщо є проблема, плашка буде червоною або жовтою, а статус відображатиметься як: «Відмовлено ВНЗ» або «Потребує уточнення».

У разі відмови, вищий навчальний заклад забов’язаний вказати причину недопущення заяви до конкурсу – вона зазначається у нижньому лівому кутку («Кометар ВНЗ:»).

Якщо вищий навчальний заклад, куди абітурієнт подавав заяву, відхилив її з причини відсутності скан-копії атестату — потрібно звернутися безпосередньо до приймальної комісії одного з вишів.

«Багато абітурієнтів це вже зробили. Ректори зазначають, що такі проблеми дійсно виникають, комісії працюють по різному, деякі просять приїхати та особисто показати додаток до атестату, але більшість просто дає електронну пошту, куди можна надіслати свій скан додатку. За статистикою, таких абітурієнтів не критично велика кількість. Ми опитали найбільші університети — де по 30-50 тис. вступників цього року — в них по декілька десятків таких заяв, де є проблеми», — зазначає перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Таким чином, скан-копію атеcтату можна або надіслати до ВНЗ через електронну пошту, або оcобисто відвезти на флешці до приймальної комісії — там зможуть напряму підвантажити скан у кабінет вступника. Достатньо, щоб приймальна комісія одного з обраних вишів довантажила скан – він автоматично стане доступний усім іншим університетам, куди абітурієнт подав документи, через особистий кабінет.

Освіта.ua
26.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів