Абітурієнти вступали чесно і прозоро, - Совсун

Абітурієнтам вдалося чесно і прозоро отримати бажане для них місце навчання у вишах

Абітурієнти вступали чесно і прозоро, - Совсун

В цьому році більшості абітурієнтів, порівняно зі вступною кампанією 2014 року, вдалося чесно і прозоро отримати бажане для них місце навчання. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун в програмі «Від першої особи» на радіо Ера 13 серпня 2015 року.

Порівнюючи вступні кампанії за останні два роки, Інна Совсун зазначила, що виклики цьогорічної вступної кампанії пов’язані з реформами, котрі запроваджуються. «Модель вибору пріоритетів заяв абітурієнтів дозволила надати кращі місця державного замовлення для вступників», - наголосила перший заступник міністра.

За словами Інни Совсун, раніше зарахування на бюджетні місця відбувалося в кілька хвиль, що ускладнювало процес, робило його непрозорим. «Підтягування на вільні бюджетні місця відбувалося три рази. Але в будь-якому випадку під кінець вступної кампанії залишалося дуже багато вільних місць», - пояснила перший заступник міністра.

Водночас Інна Совсун зазначила, що на деяких спеціальностях залишаються вільні бюджетні місця і це питання у майбутньому буде вирішено за умови збалансованості у розподілі державного замовлення. «Сьогодні бюджетні місця залишаються на ті спеціальності, які не є популярними», - додала перший заступник міністра.

На думку Інни Совсун, вільні місця залишаються із-за втрати інтересу абітурієнтів до певних спеціальностей, а також недостатнього рівня знань вступників з предметів, зокрема, фізики і хімії. «І це питання потрібно вирішувати у школах комплексно», - підкреслила Інна Совсун.

osvita.ua
14.08.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів