Порядок дозарахування на місця держзамовлення

Міносвіти надало роз’яснення щодо дозарахування на місця держзамовлення

Порядок дозарахування на місця держзамовлення

Міністерство освіти і науки надіслало вищим навчальним закладам лист № 1/9-381 у якому надало роз’яснення щодо дозарахування абітурієнтів на вакантні місця державного замовлення.

У листі Міністерство освіти звертає увагу приймальних комісій на те, що, відповідно до п.1 розділу XVII Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році, затверджених Наказом МОН від 15.10.2014 № 1172 зі змінами відповідно до Наказу МОН № 822 від 30.07.2015, приймальна комісія анулює раніше надані рекомендації вступникам, які до 18.00 години 10 серпня (відповідно п.8 ст.5 Умов прийому) не виконали вимог для зарахування, та не пізніше 18 години 12 серпня надає рекомендації до зарахування на вакантні місця державного замовлення вступникам за рейтингом із числа рекомендованих до зарахування на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб, які виконали умови до зарахування (подали особисто оригінали необхідних документів).

При цьому у Міносвіти наголошують, що рекомендація до зарахування надається вступникам без урахування того, чи була цим особам надана рекомендація до зарахування на навчання за кошти державного замовлення в іншому вищому навчальному закладі чи на іншій спеціальності, чи ні.

Враховуючи це, Міністерство освіти рекомендує вищим навчальним закладам надавати рекомендації до зарахування на вакантні місця державного замовлення не раніше 18.00 години 10 серпня 2015 року для того, щоб не перешкоджати реалізації прав абітурієнтів.

Також, у Міносвіти зазначають, що рішення щодо участі вступника у конкурсі на навчання за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб з числа тих, яким було анульовано рекомендацію до зарахування на навчання за державним замовленням, приймається за заявою вступника, що подається до приймальної комісії вищого навчального закладу (п.2 розділу XVII Умов прийому). Відповідна заява пишеться в довільній формі та долучається до особової справи вступника.

У той же час, фахівці Громадянської мережі «ОПОРА», фахівці якої спостерігають за проведення вступної кампанії до вищих навчальних закладів, зазначають, що процедура зарахування на контракт та добору на місця державного замовлення недостатньо врегульована.

«11 серпня буде зрозуміло, скільки абітурієнтів не виконали вимоги до зарахування на бюджет, тобто скільки місць державного замовлення залишилося вакантними. Абітурієнти, які мають найвищі бали серед рекомендованих на контракт, повинні до 12 серпня подати оригінали документів, а приймальна комісія не пізніше 18 години цього ж дня, враховуючи конкурсний бал, надає рекомендації до зарахування на вакантні місця державного замовлення вступникам, які були рекомендовані та подали оригінали документів», - йдеться у повідомленні «ОПОРИ».

«Тим не менш, через відсутність чіткої процедури, яка б регулювала зарахування на навчання саме за кошти фізичних чи юридичних осіб, радимо абітурієнтам звертатися безпосередньо до приймальних комісій та адресувати їм питання щодо можливих особливостей відбору», - підкреслюють у «ОПОРІ».

Освіта.ua
10.08.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів