МОН: випадків оскарження рейтингових списків немає

У МОН наголошують, що нова система вступу унеможливила суб’єктивний чинник у формуванні списків

МОН: випадків оскарження рейтингових списків немає

Модель розподілу заяв абітурієнтів за пріоритетами cпрацювала. На цьому під час проведення брифінгу наголосила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Зокрема, вона нагадала, що 6 серпня вищими навчальними закладами були оприлюднені рейтингові списки вступників, рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення.

Перший заступник міністра зазначила, що в цьому році діє централізована система надання рекомендацій до зарахування. У Єдиній державній базі з питань освіти формується загальний список і абітурієнтам пропонується одне місце державного замовлення за найвищим з доступних для них пріоритетів.

Усі абітурієнти мають змогу побачити прохідні бали по іншим своїм заявам за пріоритетами та пересвідчитися, які є прохідні бали за кожним із них.

"Випадків щодо оскарження результатів списків рекомендованих до зарахування наразі немає. В цьому році створено таку систему, котра унеможливила суб’єктивний чинник у формуванні списків", - підкреслила Інна Совсун.

Також вона повідомила, що цього року у зв'язку із тимчасовим призупиненням роботи Українського центру оцінювання якості освіти прийом заяв на вступ на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти було подовжено на два дні - до 2 серпня.

Як відомо до 10 серпня вступники, які отримали рекомендацію до зарахування на місця державного замовлення, повинні подати особисто у відповідну приймальну комісію оригінали документів. Зарахування вступників на денну форму навчання за державним замовленням відбудеться не пізніше 12.00. години 11 серпня.

У тому випадку, якщо абітурієнт не рекомендований на бюджет або не бажає навчатися за спеціальністю, на яку отримав рекомендацію 6 серпня, він може претендувати на контракт за усіма іншими заявами, що були подані для участі у конкурсі. Для цього він має подати оригінали документів на ту спеціальність, де отримав рекомендацію до зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб. Терміни виконання вимог до зарахування на контракт встановлює кожен навчальний заклад.

Також Умовами прийому передбачена можливість добору на місця державного замовлення, фактично конкурс оригіналів. У тому випадку, якщо хтось із вступників, рекомендованих до зарахування на бюджет, не подасть у вищий навчальний заклад необхідних документів, з’являється вакантне місце.

Процедура його заповнення така: не пізніше 18 години 12 серпня приймальна комісія надає рекомендації до зарахування на вакантні місця державного замовлення вступникам за рейтингом із числа рекомендованих до зарахування на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб, які виконали умови до зарахування. Тобто добір відбуватиметься за рахунок тих вступників, які були рекомендовані на контракт і подали оригінали документів до 12 серпня.

Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти за кошти фізичних та юридичних осіб має відбутися не пізніше 17 серпня.

Освіта.ua
07.08.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів