Вступна кампанія буде зрозумілішою, - Сергій Квіт

За словами міністра, цьогорічна вступна кампанія відрізнятиметься від попередніх більшою прозорістю

Вступна кампанія буде зрозумілішою, - Сергій Квіт

Цьогорічна вступна кампанія відрізнятиметься від попередніх більшою структурованістю, прозорістю, а також буде зрозумілішою для абітурієнтів. Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час прес-конференції, присвяченій викликам і перспективам проведення вступної кампанії та зовнішнього незалежного оцінювання.

Водночас, за словами міністра, через внесення законопроекту, яким передбачено дозвіл використання сертифікатів ЗНО минулих років, зареєстрованого народним депутатом Олександром Співаковським, виникла загроза самій системі зовнішнього незалежного оцінювання.

"Ми не можемо допустити, щоб абітурієнти знаходились в нерівних умовах. Подібні рішення перевішують ідею зовнішнього незалежного оцінювання, яка була створена для максимально чесного, прозорого і зрозумілого вступу до ВНЗ", - підкреслив міністр.

Сергій Квіт також нагадав, що нинішнє керівництво МОН на початку своєї діяльності відмінило рішення попередників стосовно використання результатів ЗНО минулих років при вступі до вищих навчальних закладах.

Він зазначив, що система зовнішнього незалежного оцінювання повинна розвиватися разом із процесом реформування університетів.

"У майбутньому університети матимуть більше можливостей висувати свої власні вимоги, впливати на формування власного контингенту, але сьогодні такі рішення, про прийняття сертифікатів попередніх років, не можливі", - підкреслив міністр освіти і науки.

Він також зупинився на нововведеннях, які чекають на вступників у 2015 році. Зокрема, тести зовнішнього незалежного оцінювання на відміну від минулого року, будуть оцінюватися за принципом "склав/не склав".

Друга особливість зовнішнього незалежного оцінювання – тести двох рівнів складності.

"Та людина, яка хоче бути фізиком-теоретиком чи інженером, повинна мати набагато вищі знання з математики, ніж той, хто не буде застосовувати у подальшому свої знання з цього предмета", - пояснив міністр.

Ще одними нововведенням є визначення абітурієнтами пріоритетів за вищими навчальними закладами та спеціальностями.

За словами міністра, на початку вступної кампанії абітурієнти визначаться, в який університет, насамперед, вони хотіли би вступити і яку спеціальність обрати, а потім Єдина державна електронна база з питань освіти сама відрегулює перший список рекомендованих до вступу осіб та визначить, куди кожен абітурієнт може потрапити.

 

Освіта.ua
02.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів