Не всі вузи оприлюднили рейтингові списки на сайтах

Деякі навчальні заклади порушують правила прийому під час публікації рейтингових списків

Не всі вузи оприлюднили рейтингові списки на сайтах

Громадянська мережа ОПОРА здійснює моніторинг оприлюднення вузами рейтингових списків та процедури зарахування абітурієнтів на навчання. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті громадянської мережі.

Фахівці мережі зазначають, що з проведеного моніторингу оприлюднення рейтингових списків, а також списків рекомендованих до зарахування у 183 ВНЗ державної та комунальної форм власності та 91 приватного закладу простежуються певні тенденції.

"Більшість навчальних закладів не використовує форму, запропоновану з ЄДЕБПО для демонстрації списку вступників рекомендованих до зарахування. Не завжди у списках зазначені категорії вступників, передбачені Умовами прийому, зокрема, немає інформації про загальний конкурсний бал, не відзначено приналежність вступників до категорії поза конкурсників, цільовиків", - зазначається у повідомленні.

Окрім цього, не на всіх веб-сторінках ВНЗ можна легко відшукати списки рекомендованих до зарахування. Іноді посилання розміщене на головній сторінці, проте частіше - у підтемах розділу "Приймальна комісія" чи "Абітурієнту" або у рубриці новин. Формат списків теж відрізняється - від сканованих документів до заархівованих папок, зазначають у ОПОРІ. 

Як і минулоріч, частина вишів на першому етапі рекомендують до зарахування значно більше абітурієнтів, ніж виділено місць державного замовлення. Також деякі навчальні заклади, які були лідерами за кількістю отриманих заяв від вступників, наприклад Національний авіаційний університет, взагалі не оприлюднили списки рекомендованих на веб-сайті.

"Це ускладнює можливість перевірки власної рейтингової позиції тими абітурієнтами, що знаходяться не в столиці і подавали електронні заяви для участі у конкурсному відборі.. Окремі виші розмістили на веб-сайтах оголошення, що рейтингові списки будуть зачитані безпосередньо в приміщенні навчального закладу, однак на сайті інформація не висвітлюватиметься", - наголошують у Громадянський мережі ОПОРА.

"ОПОРА також проводитиме моніторинг наявності на веб-сайтах списків рекомендованих до зарахування у другому та третьому етапі, тому вкотре звертаємо увагу приймальних комісій ВНЗ на обов'язковість розміщення та вчасність оприлюднення таких даних", - підкреслюється у повідомленні.

Освіта.ua
04.08.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів