Вступна кампанія цього року буде складною, - Совсун

Багато університетів Донецької та Луганської областей не змогли розпочати вступну кампанію

Вступна кампанія цього року буде складною, - Совсун

Перший заступник міністра освіти і науки вважає, що вступна кампанія в цьому році буде, напевно, однією з найбільш складних в історії України через військову ситуацію на сході держави та анексію Криму. Про це вона сказала в ході проведення прес-конференції, що була присвячена старту вступної кампанії.

"Ми докладаємо максимум зусиль, щоб вступна кампанія в східних регіонах відбулася нормально. Але, на жаль, багато університетів в Луганській, Донецькій областях сьогодні не змогли відкрити свої двері перед абітурієнтами через погрози бойовиків; через те, що люди бояться виходити на роботу", - повідомила Інна Совсун.

Однак вона висловила сподівання на стабілізацію ситуації в регіоні та нормалізацію навчального процесу.

"По-перше, в університетах Донецької та Луганської областей доведені обсяги державного замовлення, по-друге, прийом документів на Донбасі продовжено до 15 вересня. Сподіваємося, що відбудеться стабілізація ситуації, і в жовтні університети зможуть розпочати навчальний процес", - зазначила перший заступник міністра.

Інна Совсун закликала абітурієнтів з Донбасу подавати заяви на вступ до ВНЗ в електронному вигляді.

Також вона наголосила, що наразі обсяг державного замовлення для вищих навчальних закладів Донецької та Луганської областей не зменшувався.

Кримським університетам обсяги державного замовлення не доводилися. Проте, абітурієнти з Криму, які будуть вступати до українських вищих навчальних закладів, відповідно до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", зможуть отримати безкоштовне навчання.

Інна Совсун також висловила сподівання, що всі абітурієнти зможуть зробити усвідомлений вибір і реально оцінити свої можливості, щоб кращі з них потрапили до кращих вищих навчальних закладів України.

Прийом документів триватиме впродовж трьох тижнів і завершиться о 12.00 годині 1 серпня.

Для отримання інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до групи "Абітурієнт 2014" Вконтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
11.07.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів