Особливості вступу до ВНЗ абітурієнтів з Донбасу

Для абітурієнтів із Донецької та Луганської областей буде організована окрема сесія ЗНО

Особливості вступу до ВНЗ абітурієнтів з Донбасу

Для абітурієнтів з Донецької та Луганської областей, які не зможуть взяти участь у додатковій сесії ЗНО, буде організована окрема сесія зовнішнього оцінювання. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу в Будинку Уряду.

Інна Совсун поінформувала про проведення цьогорічної вступної кампанії у вищих навчальних закладах в Донецькій та Луганській областях.

"Два дні тому Міністерством освіти і науки було видано наказ, яким було скасовано проведення додаткової сесії на Донбасі з 1 по 15 липня. На жаль, в теперішніх умовах провести додаткову сесію там просто неможливо", - сказала Інна Совсун.

Вона зазначила, що абітурієнтам з Донбасу було рекомендовано перереєструватися на проходження ЗНО в додаткову сесію в інші регіони. Із 36 тисяч абітурієнтів з Донбасу станом на 19 червня перереєструвалося понад 18 тисяч.

За словами Інни Совчун, МОН зі свого боку в співпраці з адміністраціями вузів гарантує можливість поселення в гуртожитки для абітурієнтів з Донбасу, як приїдуть проходити ЗНО в інші регіони.

Водночас вона поінформувала про іншу гостру проблему: значна частина університетів Донецької та Луганської областей бояться відкриватися для проведення вступної кампанії, як через безпосередні погрози керівникам вишів, так і загалом через дуже напружену воєнно-політичну ситуацію.

"В таких умовах проводити вступну кампанію було б дуже складно. Тому сьогодні на нараді під головуванням віце-прем’єр-міністра Олександра Сича було прийнято рішення: університети в Донецькій і Луганській областях отримають можливість подовжити терміни завершення вступної кампанії до вересня. Для тих абітурієнтів, які не перереєструвалися, або перереєструвалися, але не зможуть скласти додаткову сесію ЗНО, в університетах на Донбасі буде організована окрема сесія зовнішнього незалежного оцінювання", - сказала Інна Совсун.

Розпочати вступну кампанію вузи матимуть можливість з 11 липня або пізніше, залежно від обставин в даному конкретному місті. Дата початку вступної кампанії визначатиметься окремо кожним університетом, однак завершення буде для всіх в один день. Терміни закінчення вступної сесії будуть оголошені додатково, за попередніми даними, про результати абітурієнти зможуть дізнатися приблизно всередині вересня.

За словами Інни Совсун, результати цього тестування абітурієнти зможуть використати і в тому університеті, де проходитимуть ЗНО, і в інших університетах Донецької і Луганської області. Також вступники з інших регіонів також можуть подати документи у вузи Луганської та Донецької областей, таким чином, ті, хто не пройшов по конкурсу в інші вузи, отримають ще одну можливість вступити до вузу саме цьогоріч в університети Донбасу.

Безпосередньо дати проведення окремої сесії будуть визначені дещо пізніше, бо вони великою мірою будуть залежати від воєнних дій на території Донбасу.

Як відомо, Міністерство освіти і науки призначило відповідальних осіб координаційних центрів за поселення абітурієнтів з Криму, Донецької та Луганської областей у гуртожитки на час проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Детальну інформацію про зміни в порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання можна отримати за телефоном "гарячої лінії" Українського центру оцінювання якості освіти 044-503-37-93.

Освіта.ua
19.06.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів