Обдаровані діти при вступі отримають 70 додаткових балів

У Міносвіти повідомили про зміни, що планується внести до Умов прийому до вишів у 2014 році

Обдаровані діти при вступі отримають 70 додаткових балів

Директор департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко повідомив, що суттєвих змін у порівнянні з Умовами прийому 2013 року, в проекті Умов прийому на 2014 рік не відбудеться. Про це він сказав під час проведення Колегії Міністерства освіти і науки, в ході якої обговорювалися питання проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2014 році.

За словами директора департаменту, міністерством опрацьовано понад 400 пропозицій від вищих навчальних закладів.

Коровайченко повідомив, що відповідно до Умов прийому 2014 року, університетам, яким надано постановами Кабінету Міністрів статус дослідницьких, буде дозволено самим визначити перелік конкурсних предметів з числа всіх, з яких проводиться зовнішнє незалежне оцінювання.

Окрім того, на виконання доручення президента України від 27 березня 2013 року щодо підтримки обдарованих дітей, учнівської та студентської молоді у проекті Умов прийому на 2014 рік враховано найкращі інтелектуальні досягнення дітей. Таким вступникам нараховуватимуть додаткові 70 балів.

Як відомо, впродовж останніх років, додаткові бали при зарахуванні до вишів на основі базової та повної загальної середньої освіти отримують призери IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук. Величина додаткового бала складає від 30 до 50 балів, у залежності від ступеня отриманого призером диплому. Змін величини балів зазначеної категорії вступників не передбачається.

Конкурсний бал вступників розраховується шляхом додавання балів сертифіката ЗНО з конкурсних предметів, середнього бала атестата та додаткових балів.

Прохідний бал для участі у конкурсному відборі для вступу на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра має бути не нижчим 124 балів з непрофільних конкурсних предметів, та не нижче 140 балів з профільних конкурсних предметів.

У Міністерстві освіти повідомили, що пропозиції ВНЗ щодо прийому вступників та випуску фахівців з вищою освітою узгоджуватимуться з Міністерством освіти і науки АР Крим, департаментами освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та регіональними центрами зайнятості.

Освіта.ua
25.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів