У Міносвіти визнали факти корупції при вступі

Керівників вишів попередили про особисту відповідальність за порушення при зарахуванні

У Міносвіти визнали факти корупції при вступі

У профільному відомстві повідомляють, що протягом першого етапу вступної кампанії з 1 по 31 липня 2013 року, під час прийому документів до вищих навчальних закладів правоохоронними органами встановлено кілька фактів отримання працівниками вищих навчальних закладів неправомірної вигоди за встановлення несанкціонованих преференцій під час конкурсного відбору.

У зв’язку з цим, керівникам вищих навчальних закладів усіх форм власності і підпорядкування надісланий лист, у якому перший заступник міністра Євген Суліма наголошує на необхідності запобігання правопорушенням під час вступної кампанії та посилення роботи щодо профілактики та викорінення проявів посадових зловживань, хабарництва та інших негативних явищ.

Зокрема, керівники вишів мають забезпечити прозорість вступної кампанії шляхом висвітлення її перебігу та результатів на офіційних веб-сайтах і на стендах приймальних комісій, організацію інформування вступників про номери телефонів довіри обласних управлінь внутрішніх справ, за якими, у разі вимагання хабарів, можна повідомити про злочин.

Також має бути забезпечена відповідальність керівників структурних підрозділів навчальних закладів, працівників приймальних та відбіркових комісій за дотримання вимог під час проведення вступних екзаменів та формування конкурсних рейтингових списків.

У міністерстві рекомендують залучати громадськість та представників студентського самоврядування до спостереження за перебігом вступної кампанії 2013 року.

Про випадки хабарництва та зловживань керівники вищих навчальних закладів мають невідкладно інформувати Міністерство освіти і науки, інші міністерства і відомства, що мають у своєму підпорядкуванні вищі навчальні заклади.

"Враховуючи суспільну важливість завершального етапу вступної кампанії 2013 року, попереджаю керівників вищих навчальних закладів про особисту відповідальність щодо забезпечення достовірності рейтингових списків та порушення під час підготовки наказів про зарахування", - йдеться у листі першого заступника міністра.

"Наголошую на недопущення зарахування за відсутності ліцензії або з перевищенням встановленого ліцензованого обсягу, відмови у рекомендації до зарахування та зарахуванні поза конкурсом особам, які мають на це право, порушень норм ступеневої освіти у частині зарахування за невідповідними напрямами підготовки, самовільного перерозподілу місць державного замовлення між напрямами, спеціальностями або його невиконання тощо", - зазначає Суліма.

Також він повідомив, що у разі встановлення порушень Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2013 році накази про зарахування будуть скасовані, неправомірно зараховані студенти не отримають студентські квитки, а винуватці допущених правопорушень будуть притягнуті до відповідальності.

Як відомо, міністр освіти впродовж останнього часу відкидав можливість корупційних дій з боку посадових осіб навчальних закладів та запевняв громадськість, що можливостей для хабарництва під час вступу до вищих навчальних закладів не залишилось.

Освіта.ua
01.08.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів