Osvita.ua Вступна кампанія Право на зарахування поза основним конкурсом
Право на зарахування поза основним конкурсом

Умовами вступу до вузів 2017 року передбачають надання окремим особам спеціальних умов участі у конкурсі

Право на зарахування поза основним конкурсом

Згідно з умовами вступу у вищі навчальні заклади, вступники окремих категорій мають право на спеціальні умови на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів.

Спеціальні умови зарахування на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів передбачають право на зарахування за результатами співбесіди або участь у окремому конкурсі за певними квотами.

Формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

 • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти). Зазначений список вступників впорядковується за алфавітом;
 • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти). Зазначений список вступників впорядковується за конкурсним балом від більшого до меншого.
 • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах. Зазначений список вступників впорядковується за конкурсним балом від більшого до меншого.

Право на спеціальні умови зарахування

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням за результатами співбесіди мають:

 • особи визнані інвалідами війни відповідно до пунктів 10-14 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • особи яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане право на прийом без екзаменів до державних вищих навчальних закладів за результатами співбесіди;
 • особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати навчальний заклад (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення).

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-1 мають:

 • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
 • особи у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 25 лютого 2008 року № 124/95.

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-2, за умови вступу на основі повної загальної середньої освіти мають:

 • громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня 2017 року.

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-3 мають:

 • особи, що здобули повну загальну середню освіту у навчальних закладах певної адміністративно-територіальної одиниці при вступі на конкурсні пропозиції, для яких встановлено квоту-3.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2017 році.

Освіта.ua
09.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мая
Могу ли я перейти на бюджет, если мой отец ветеран войны(Афганистан)? Жив, здоров В связи с каким законом?
Роман
Чи маю я право по ступити на бакалавра писля молодшого спеціаліста як дитина сирота, на бюджет, чи тільки за конкурсом?
Ірина
Доброго дня, а скажіть будь ласка чи можна вважати за пільгу те, що мене від народження покинув батько і виховувала мене тільки мама
Людмила
Доброго дня, скажіть будь ласка,чи маю я право на безкоштовне навчання в університеті якщо мають статус дитини позбавленої батьківського піклування, якщо вступатимуть на 3 курс за скороченим терміном навчання так як раніше навчалася в коледжі?
Теятан
С.кажіть,будь ласка,чи мають пільгу при вступі діти-інваліди до 18років (захворювання не зі списку про перешкоджання здачі зно)
Ангеліна
Я інвалід з дитинства 2 групи, чи маю я право на вступ магістра по пільгам? Тобто чи є в мене можливість мати пільги на магістратуру?
Дана
Чи можна подавати документи і в електронному і в паперовому вигляді якщо ти дитина позбавлена батьківського піклування
Наталія
Чи будуть пільги Інваліду дитинства 2 гупи по зору , якщо дитина хоче вступити на архітектурний факультет
Владислава
Доброго дня, чи маю я право на квоту до внз, якщо в мене мати-одинока?Допоможуть будь ласка у цьому питанні.
Марія
Якщо я дитина з багатодітної, малозабезпеченої сім’ї (9 дітей), мама має статус «Мати-героїня», + у мене є чорнобильське, я маю право навчатися безкоштовно?
Влад
Для Марія: чорнобильська яке? Багатодітні пільг при вступі не мають. Якщо вступиш на контракт і звільниться бюджетне місце, то тебе можуть перевести на бюджет, якщо твої бали менші від прохідного не більше як на 15. Але якщо пільговиків декілька, то переведуть з найвищим балом
989
Для Марія: Якщо чорнобильське категорії Д і Ви є відмінницею та випускником цього року, то маєте право вступати за вкотою 1. Все інше ніяких пільг при вступі не дає. Лише при переваеденні з контракту на вакантні місця (якщо вони будуть)
Коментувати
Анастасия
Якщо я дитина позбавлена батьківського піклування, але мені вже є 18, то я маю право на зарахування за квотою? Якщо так, то документи потрібно подавати в паперовому вигляді, а не через кабінет?
Влад
Для Анастасия: в паперовому, перелік документів шукай на сайті ВНЗ
Коментувати
Анастассія
Добрий день. Я дитина-інвалід до 18 років. За якою квотою чи за якими умовами відбувається зарахування на бюджет?
989
Для Анастассія: якщо Ви відноситесь до осіб у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 25 лютого 2008 року № 124/95, то маєте вступати за квотою-1
Коментувати
Анна
Чи впливає цільове направлення на вступ в магістратуру( на перший курс вступила з цільовим на державне)?
989
Для Анна: читайте умови вступу!
Коментувати
Катерина
Мій батько має статус інвалід війни(авганістан) чи маю я якісь пільги при вступі в вуз
989
Для Катерина: не маєте. А ось батько має
Коментувати
Олександр
Добрий день. Чи матиму я пільги якщо мій батько брав участь у миротворчих місіях у Лівані?
Людмила
Добрий день. Дитина із статусом інвалід дитинства. Чи має якісь пільги при вступі до ВНЗ?
Наталя
Доброго дня. Моя сім’я чорнобильці, батьки військовозобов’язані, а тато учасник АТО.Чи зарахують це як пільги при вступі в навчальний заклад?
Влад
Для Наталя: при певних чорнобильських пільгах Ви можете вступити за співбесідою. Це треба уточнити в приймальні комісії, а діти військовозобов’язаних і діти АТОшників вступають як і всі на загальних умовах.
777
Для Наталя: якщо Ви також маєте "чорнобильський" статус і є відмінницею цього року, то маєте пільгу. Все інше при вступі ніяк не рахується.
Коментувати
Станіслав
Я інвалід першої групи закінчую бакалавра,хочу вступити на магістратуру,чи потрібно здавати ЗНО
Сергій
Добрий день,я є УБД (брав участь в АТО),чи справді моя дитина має пільгу для вступу на державне,і коли і як ці документи треба предоставити.Дякую.
Галина
Для Сергій: ні. дитина пільг не має. Пільги маєте Ви особисто. але, якщо вступить на бюджет, то за наявності вакантних місць може бути переведена на бюджет (лише за наявності). Якщо вступить на бюджет матиме право на отримання соціальної стипендії
Коментувати
Анастасія
Доброго дня. У мене помер батько. Чи будуть мені надані пільги при вступі до ВНЗ?
Галина
Для Анастасія: А мати жива? Якщо так, то пільг немає, Ви не є сиротою.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!