Право на зарахування поза основним конкурсом

Умовами вступу до вузів 2017 року передбачають надання окремим особам спеціальних умов участі у конкурсі

Право на зарахування поза основним конкурсом

Згідно з умовами вступу у вищі навчальні заклади, вступники окремих категорій мають право на спеціальні умови на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів.

Спеціальні умови зарахування на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів передбачають право на зарахування за результатами співбесіди або участь у окремому конкурсі за певними квотами.

Формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

 • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти). Зазначений список вступників впорядковується за алфавітом;
 • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти). Зазначений список вступників впорядковується за конкурсним балом від більшого до меншого.
 • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах. Зазначений список вступників впорядковується за конкурсним балом від більшого до меншого.

Право на спеціальні умови зарахування

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням за результатами співбесіди мають:

 • особи визнані інвалідами війни відповідно до пунктів 10-14 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • особи яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане право на прийом без екзаменів до державних вищих навчальних закладів за результатами співбесіди;
 • особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати навчальний заклад (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення).

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-1 мають:

 • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
 • особи у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 25 лютого 2008 року № 124/95.

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-2, за умови вступу на основі повної загальної середньої освіти мають:

 • громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня 2017 року.

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-3 мають:

 • особи, що здобули повну загальну середню освіту у навчальних закладах певної адміністративно-територіальної одиниці при вступі на конкурсні пропозиції, для яких встановлено квоту-3.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2017 році.

Освіта.ua
09.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександра
Я з малозабезпеченої сім’ї, але я 1 (іншим вже за 18), я можускористатися цією пільгою?
Марина
Доброго дня. В мене не зовсiм стандарта ситуация. Маю освiту Магiстра, началась на безоплатнiй основi на заочному 12 рокiв тому. На данный час маю сына з iнвалiднiсттю, й виходячи з його проблем хочу здобути освiту логопеда, дефектолог оскiльки тiльки Це й умiю робити, але не маю теоретичних знань. Якiумови вступу на другу вищу освiту на заочное вiддiлення? Як Це все зараз проходить? Чи можливi якiсь льготи чи спрощеннi умови прийому? Чи потрiбно здавати ЗНО?
Галина
Для Марина: Можете вступати на ІІ вищу освіту на базі диплому бакалавра. Вступ на базі вступних іспитів. Тільки треба знайти де є такий набір. Якщо вступаєте на базі бакалавра, то вступ за іспитами. подивіться результати кампанії 2020 року: https://vstup.osvita.ua/spec/1-620-2/0-89-1468-0-0-0/
Коментувати
Катерина
Добрий день, підкажіть дитина має статус під опікою позбавлена батьківськог, о піклування, яким чином і коли подавати документи про пільгу
Інна
Доброго дня. Якщо я особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Мені 22 роки. Я маю право на пільгове зарахування до магістратури?
989
Для Інна: у магістратуру взагалі пільги не діють
Коментувати
Віка
Скажіть виникла така ситуація при подачі в внз в заяві ми вказали на контракт бо небули впевнені шо дитина складе іспити гарно а після вступних іспитів дитина набрала гарні бали на бюджетне місце то тепер що робити дитина автоматично буде на контракті чи є можливість переведеня на бюджет
Людмила Анатоліївна
Для Віка: А що вступна кампанія вже почалася? У якій заяві ви вказали контракт?
Влад
Для Віка: куди подавали, в коледж?
Влад
Якщо поли на контракт, то і будете на контракті. Ніхто вже на бюджет не переведе
Коментувати
Віка
Можу я вступити до ВУНЗ, якщо я чорнобилець 2 категорії? Без урахувань середнього балу атестату?
Галина
Для Віка: Не зрозуміле питання. Чи можете вступити? право на вступ мають абсолютно всі, незалежно від категорії. Чи маєте право на пільгу? Якщо Ви відмінник випуску цього року, то маєте право на вступ за співбесідою. Про "без врахування середнього балу атестату" взагалі не зрозуміла.
Коментувати
віталік
якщо я склав ЗНО і являюся інвалідом дитинства як можу поступити на бюджет. Які для цього потрібно дукументи.
Інна
мій син є інвалід з дитинства . По якій квоті він може поступити на бюджетю. Які для цього потрібно документи
Людмила Анатоліївна
Для Інна: А правила вступу в інтернеті знайти мозгів не вистачило? Хтось за тебе читати повинен і тобі розжовувати?
Ольга Синилова
Людмила Анатольевна! Научитесь, пожалуйста, корректно общаться с людьми! Выбрали одну поскудную фразу и применяете её. Если человек компетентен в вопросе, он сошлётся на нормативный акт да и ещё укажет нужный пункт, а не будет отправлять на просторы интернета.
Коментувати
Мая
Могу ли я перейти на бюджет, если мой отец ветеран войны(Афганистан)? Жив, здоров В связи с каким законом?
Людмила Анатоліївна
Для Мая: А правила вступу в інтернеті знайти мозгів не вистачило? Хтось за тебе читати повинен і тобі розжовувати?
Коментувати
Роман
Чи маю я право по ступити на бакалавра писля молодшого спеціаліста як дитина сирота, на бюджет, чи тільки за конкурсом?
Людмила Анатоліївна
Для Роман: А правила вступу в інтернеті знайти мозгів не вистачило? Хтось за тебе читати повинен і тобі розжовувати?
Коментувати
Ірина
Доброго дня, а скажіть будь ласка чи можна вважати за пільгу те, що мене від народження покинув батько і виховувала мене тільки мама
Людмила Анатоліївна
Для Ірина: Таких дітей зараз у кожній школі 75%
Коментувати
Людмила
Доброго дня, скажіть будь ласка,чи маю я право на безкоштовне навчання в університеті якщо мають статус дитини позбавленої батьківського піклування, якщо вступатимуть на 3 курс за скороченим терміном навчання так як раніше навчалася в коледжі?
Теятан
С.кажіть,будь ласка,чи мають пільгу при вступі діти-інваліди до 18років (захворювання не зі списку про перешкоджання здачі зно)
Юра
Для Теятан: поступаю в цьому році, маю таке ж саме інвалідне. Дитина-інвалід до 18 років. Чи мали ви пільги при вступі в 2019 році?
Коментувати
Ангеліна
Я інвалід з дитинства 2 групи, чи маю я право на вступ магістра по пільгам? Тобто чи є в мене можливість мати пільги на магістратуру?
Дана
Чи можна подавати документи і в електронному і в паперовому вигляді якщо ти дитина позбавлена батьківського піклування
Наталія
Чи будуть пільги Інваліду дитинства 2 гупи по зору , якщо дитина хоче вступити на архітектурний факультет
Владислава
Доброго дня, чи маю я право на квоту до внз, якщо в мене мати-одинока?Допоможуть будь ласка у цьому питанні.
Людмила Анатоліївна
Для Владислава: Таких дітей зараз у кожній школі 75%
Коментувати
Марія
Якщо я дитина з багатодітної, малозабезпеченої сім’ї (9 дітей), мама має статус «Мати-героїня», + у мене є чорнобильське, я маю право навчатися безкоштовно?
Влад
Для Марія: чорнобильська яке? Багатодітні пільг при вступі не мають. Якщо вступиш на контракт і звільниться бюджетне місце, то тебе можуть перевести на бюджет, якщо твої бали менші від прохідного не більше як на 15. Але якщо пільговиків декілька, то переведуть з найвищим балом
989
Для Марія: Якщо чорнобильське категорії Д і Ви є відмінницею та випускником цього року, то маєте право вступати за вкотою 1. Все інше ніяких пільг при вступі не дає. Лише при переваеденні з контракту на вакантні місця (якщо вони будуть)
Коментувати
Анастасия
Якщо я дитина позбавлена батьківського піклування, але мені вже є 18, то я маю право на зарахування за квотою? Якщо так, то документи потрібно подавати в паперовому вигляді, а не через кабінет?
Влад
Для Анастасия: в паперовому, перелік документів шукай на сайті ВНЗ
Коментувати
Анастассія
Добрий день. Я дитина-інвалід до 18 років. За якою квотою чи за якими умовами відбувається зарахування на бюджет?
989
Для Анастассія: якщо Ви відноситесь до осіб у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 25 лютого 2008 року № 124/95, то маєте вступати за квотою-1
Коментувати