Володимир Співаковський: чи в комп’ютерах справа?

Ніщо не врятує цю систему освіти, якщо вона не зрозуміє, навіщо дітям треба вчитися, чому та як

Володимир Співаковський: чи в комп’ютерах справа?

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Чи в комп'ютерах справа?

Кажуть: у школі потрібно більше комп'ютерів, смарт дошок та швидкісного інтернету.

Але якщо поставити комп'ютер на віз –чи поскаче кінь швидше?

Говорять: в освіті мало грошей. Ну, ось, у США нещодавно витратили 40 млрд доларів на ліквідацію неписьменності. Гроші спливли, а неписьменність залишилася.

Говорять: треба вчителям платити більше. У Туреччинi збільшили їм зарплату втричі, і вчителі дуже зраділи. Але на знання дітей це ніяк не вплинуло.

Кажуть: треба наголошувати на фундаментальних науках, а потім на прагматизмі. А інші – що навпаки. І все стоїть на місці.

Ніщо не врятує цю систему освіти, якщо вона не зрозуміє, навіщо дітям треба вчитися, чому та як.

Дивіться. Ось у медицині існують «протоколи лікування». Вони означають, що якщо за ними лікувати, то людина видужає. А якщо протокол неправильний, то людина буде втрачена.

Тому постає питання: чи можливо скласти такі протоколи навчання, коли дитина, яка вивчилася за ними, стала б освіченою, успішною і щасливою? Ну, як у медицині – здоровою.

А якщо ні, то чому?

Тут можуть сказати, що існують навчальні плани… Але чому ж вони не ведуть дітей до щастя, розуму та благополуччя?

Оригінал

Освіта.ua
13.09.2023

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Євген
Одна з перших книг Володимира Співаківського називалась: Якщо хочеш бути багатим і щасливим - не ходи в школу. 1996 рік. Ось вам і рецепт.
Ірина
У комп’ютерах. Ми другий рік працюємо дистанційно. Вчителям не дали жодного гаджета. Власні вже скоро "здохнуть". Купити нові нема за що. Кредит.у нас не оформляють. Який вихід бачить пан Співаковський?
988
Для Ірина: вихід? Виходити на стаціонар? Не варіант?
Ірина
Для 988: Де? У Краматорську і Слов’янську? Ми якщо й будемо працювати очно, то це буде ще не скоро. І пізніше від усіх.
Євген
А ніякого. Йому це не потрібно. Вам потрібно - ви й шукайте.
Коментувати
Лілія
Чи в комп’ютерах справа? В кожного своя ситуація. В нашій школі комп’ютерний клас наповнений пристроями, на які не можливо встановити навіть браузер. ПК 2000-х років, нічого окрім пакету офіс "не тягнуть", фізично і морально застаріли. Банально, опанувати навчальну програму з інформатики просто нереально. Про які практичні роботи чи отримані компетентності можна говорити, якщо на один ПК припадає 3 учні? Про обладнання інших кабінетів взагалі мова не йде. Справді, справа не в комп’ютерах, скоро навчати дітей будемо на камінцях та дощечках. Це з тієї ж серії, що і зарплата вчителів, яка нікого не мотивує до роботи.
Світлана
А розум і благополуччя, а, тим паче щастя, від освіти залежать дуже мало. Серед несвічених людей щасливих більше.
Світлана
Запит суспільства на освіченість (справжню, а не за гроші), який виражається у зарплатах, - основа зміни у ставленні до навчання. А ящо за 3-6 балів - 50 тисяч, а за 7-12 - 7-12, то так і буде.
Софія
Вибачте, бо це не тема статті, але зараз для учнів і батьків нагальне питання:"Яким буде НМТ". Бо все, що ми знаємо- це чотири предмети! І от люди розуміють, що це фактично гноблення людей, бо в один день чотири екзамени це абсурд. Але рішення за паном міністром.
Софія
Це Ви прямо в яблучко. Система гнила, які б комп’ютери і інтернет не провели це не допоможе - і тут Ви праві. От тільки багато людей це розуміють, а зробити нічого не можемо. Система закрита, всі їхні свободи вчителів вдавані, громадськість взагалі впливу немає. Як міністр рулить так все і пливе. А як? Хтось бачить адекватні рішення?Бюрократія в системі, як фон в Чорнобилі, зашкалює. Вчителів давить міністерство все новими і новими вимогами, вказівками, рекомендаціями. Десь в квітні-травні цього року на сайті йшлось громадське обговорення про доцільність деяких дисциплін, їх скорочення чи об’єднання, люди, батьки, діти розуміють їх недоцільність. Їх не почули, а як почули то проігнорували, і нічого не змінилося. Система освіти для міністерства, щоб воно, як комп’ютерний вірус, писало шкідливий код- безкінечну бюрократію.
Іван Копильчук
Потрібно підняти рівень престижності освіти. До влади і на керівні посади мають бути допущені люди після здачі тестів з історії україни і написанні диктанта з української мови. Щоб здобувач освіти розумів своє місце у суспільстві після закінчення навчання.
Особиста думка
Так, в комп’ютерах, бо їм більше 20 років, і те що вони працюють, це чудо, і вчитель ще чогось вчить дітей за допомогою них, це теж чудо. І те, що в школі з 20 пробірками і реактивами, старшими за самого вчителя, виконують всі практичні роботи, це теж чудо. Звісно школам не треба ні обладнання сучасного (кілька десятків опорних шкіл в кожній області, які нафарширували, не рахую, бо є сотні тих, у яких ще все совковське від стільців до плафонів на стелі), то можна і писати, що від матеріального результат не залежить. Але автор статті мабуть на запорожці не їздить, має іномарку останньої мобелі з конвеєру, хоча обидва автомобілі виконують однакову функцію. Може на запорожець, пане Володимире?
Лілія
Для Особиста думка: Повністю з Вами погоджуюсь, і найбільше чудо- це те, що школа з такою матеріальною базою все ще надає якісну освіту та має переможців різних конкурсів та олімпіад, дає дітям знання та не вбиває бажання розвиватися. Тому і комп’ютери, і інше забезпечення дуже важливе та необхідне.
Коментувати
Для Автора
Володимире Співаковський, скільки тобі платять за такі дурні статті? .
Євген
Для Для Автора: Ніскільки, він сам собі заробляє, що друкує їх, а ми купуємо.
Коментувати
Володя, досить.
Знову цей Співаковський вирішив нагадати про себе. Чи запропонував він щось корисне для вирішення проблем в освіті? Як завжди - ні!
Ксенія
Пробачте, будь ласка, але якось цей допис не на часі... Хто це так вимагає комп’ютери? Одні мріють, щоб школа взагалі БУЛА, бо несамовиті сусіди з болот розбили... Хтось мріє просто ходити до школи, але не дозволяє ситуація. Я ще розумію, якщо мріють про нові комп’ютери вчителі, які викладають дистанційно. Бо у них гаджети дуже швидко виходять з ладу (уточнюю: власні, в переважній більшості випадків). І не рівняйте школу та лікарню. Це різні речі. Протокол лікування перелома і 12 років у школі - це різні речі. А навіщо дітям вчитися? Озирніться навколо. Що їх тут чекатиме? Я не песимістка. Я реально дивлюся на речі.