В. Онацький: чому школа починається з двійки?

Учителі, які поставили двійки в перший навчальний день, є професійно непридатними

В. Онацький: чому школа починається з двійки?

Автор: Володимир Онацький, освітній експерт з проведення інституційного аудиту.

Тільки-но пролунав перший дзвоник, і дітлахи заповнили шкільні класи та коридори. Відверто кажучи, їх важко назвати дітлахами, вони – діти війни, довгої, несправедливої війни.

У кожної української дитини – своя історія, свої враження, свій жах і біль. І навіть, якщо дитина посміхається чи навіть бешкетує, ніхто не може однозначно сказати, які наслідки для неї вже має та буде мати в подальшому ця війна.

Найперша базова потреба людини – це відчуття безпеки. Цього потребує кожна людина. І жодна людина в нашій країні не має такого відчуття. А що говорити про дітей.

Школа, за будь-яких умов, має бути осередком безпеки. Здавалось би цю істину має розуміти кожен працівник закладу освіти.

Тим страшніше, саме так, дійсно страшно читати факти, які навела у своєму дописі очільниця столичної освіти пані Олена Фіданян: «12 двійок отримали учні у перший день навчання».

І хоча авторка допису уникає оціночних суджень, я висловлю свою думку. На жаль, ми можемо сміливо говорити не лише про професійну непридатність вчителів, які поставили двійки в перший навчальний день, а й про психологічне насильство стосовно дітей.

Зараз у тренді хизуватися в педагогічному середовищі різноманітними сертифікатами з підвищення кваліфікації, та чого вони варті, якщо школа для дитини починається з двійки...

Оригінал

Освіта.ua
05.09.2023

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
Двійки могли з’явитися, наприклад, так. Учитель створив опитування, т. з. вхідний контроль чи опитування за першою темою уроку. У журналі "Єдина школа" є розділ "Тести", а також є можливість автоматично згенерувати оцінки за тест у журнал. МОН не надає рекомендацій, чи можна такі оцінки видаляти. А Департамент радо взявся заглядати в журнали і контролювати. Чи саме для цього вони були створені?
Я в шоку!
Невже більше немає про що писати? Освіта загиналася, загиналася та й загибіла... Свідоцтво про освіту роздавали в довоєнні часи й зараз дадуть всім, навіть тим, хто не хоче їх брати!..
Україна рідна мати
Різні СЯО це розводняк на гроші. Під час війни їх треба закрити, перевірки зупинити і дати закладам освіти працювати. Повітряні тривоги, втомлені діти, фінансового неспроможні батьки і т.д. Хіба на час війни треба сертифікації? Каруселі на гроші і більше нічого. У нас таке враження що влада і суспільство це зовсім інші світи. Чим день, тим гірше, а їм море по коліна.
Для Україна рідна мати:
Перевірки необхідні, але не цими хабарними конторами, бо керівництво закладів розкраде повністю і приватизує школи, як уже деякі спритні це зробили...
Коментувати
vity
Російсько-український словник! - Тут три твори!!!(Сон, сни і сноведіння!). Тобто, одне слово в двух випадках не повторює літери іншого слова,теж в двох випадках. Так, наприклад: білий - пошук, а "белый - поиск", сни - це, щось "хороше". "Спаси Господи!"
Дід Панас
Даруйте, пане Онацький, але Ваш допис дуже схожий на фейк. Ми ж люди медіаграмотні. У статті повинна бути повна інформація, де чітко зрозуміло: КОЛИ?; ХТО? був учасником подій; ДЕ? це сталося; ЩО? відбувалося; ЧОМУ? це сталося; ЯК? це відбувалося. Де номери шкіл? Де прізвища вчителів? Ви ж самі були вчителем. За що можна поставити двійку в перший день? Бо я бачу, що стало "доброю" традицією в усьому звинувачувати вчителів. А з цим треба боротися, а не підтримувати. Вчителів і так не вистачає. Скоро нікому буде навчати взагалі.
Vilen
Для Дід Панас: там є посилання на джерело. Це пост начальника Департаменту освіти і науки міста Києва пані Олени Фіданян. Якщо Ви не захотіли це побачити і перейти на сторінку пані Фіданян, то це ж Ваша проблема, а не автора.
Дід Панас
Для Vilen: посилання на джерело немає, там просто згадана Олена Фіданян. Як виглядає посилання на джерело - я чудово знаю. Натискаєте - і вже на іншій сторінці. А не "не захотіли побачити і не перейшли". І ніколи не повірю, що в перший день можна наліпити двійок. Ця стаття - роздмухування вогню, спроба з мухи зробити отару слонів. А чому Фіданян не пише, що вже почався другий навчальний тиждень, а київські школи все виставляють оголошення про пошук кадрів? А будуть вигадувати, шо вчителі такі-сякі, ліплять двійки просто так, то вакансій буде ще більше.
Анонім
Та йдіть ви зі своїми вчителями сховайтеся з ними за хмару! Продовжую писати далі цей коментар щоб повідомлення відправилося
Коментувати
Іван
Невже у столиці перейшли на п’ятибальну систему оцінювання, що почали ставити двійки? Не вірю ні Фіданян, ні цьому горе-експерту.
Тетяна
Для Іван: навіть на 12-бальною системою можна отримати двійку...і одиницю навіть.
Іван
Для Тетяна: Можна. Але словосполучення "отримати двійку" асоціюється саме з п’ятибальною, а не 12-бальною системою.
Ганна
А Іван з чим асоціюється?
Коментувати
учитель
Базова потреба людини - їжа. А вчитель голодує, діти його голодні. Це норма? Учителю - гідну зарплату!!!