Ю. Гришина: професійний розвиток – умова сьогодення

Прагнення викладачів до професійного росту неодмінно призведе до покращення рівня їх життя

Ю. Гришина: професійний розвиток – умова сьогодення

Автор: Юлія Гришина, народний депутат, заступник голови фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, президент Громадської організації «Комісія з питань юридичної освіти та обізнаності».

Освітнє середовище, особливо в умовах війни, зазнало неабиякої трансформації, що змусило як студентів, так і викладачів підлаштовуватися під реалії сьогодення.

У теперішній час викладачам вкрай важливо постійно вдосконалювати свої професійні знання, навички та вміння, розвивати культуру навчання впродовж усього життя, адже вони, як відомо, відіграють ключову роль у формуванні молодого покоління.

Видатні діячі протягом усієї історії підкреслювали важливість професійного розвитку. Зокрема, Альберт Ейнштейн зазначав: «Інтелектуальне зростання повинно починатися з народження і припинятися лише зі смертю». Ця думка перегукується з необхідністю безперервного розвитку в усіх аспектах життя, включаючи освіту.

Нельсон Мандела також зауважував: «Освіта – це найпотужніша зброя, яку можна використати, щоб змінити світ», чим підкреслював рушійну силу освіти та роль викладача.

Незважаючи на досить складні умови навчання та викладання, наразі в Україні існує безліч можливостей для того, щоб удосконалювати свої професійні навички та знання, бути в курсі останніх досліджень і найкращих практик.

Різноманітні воркшопи, конференції, семінари, онлайн-ресурси, вебінари та віртуальні навчальні спільноти ще більше розширюють доступ до можливостей професійного розвитку, дозволяючи викладачам самостійно навчатися та обмінюватися досвідом з професіоналами своєї справи.

Вивчаючи інструменти і платформи, сучасні мультимедійні ресурси та інструменти онлайн співпраці, викладачі можуть активніше залучати студентів до інтерактивного та персоналізованого навчання. Сучасний підхід до викладання, використання освітніх технологій не лише підвищить залученість учнів, а й підготує їх до цифрових умов сучасного світу.

Професійний розвиток є першим кроком для розвитку усієї системи сучасної освіти та повинен бути невід’ємною частиною життя кожного викладача.

По-перше, він надає можливість досліджувати і застосовувати інноваційні стратегії викладання, що сприятиме збільшенню рівня зацікавленості предметом у студентів. По-друге – надасть можливість створити динамічне навчальне середовище, яке призводить до розвитку критичного мислення, комунікаційних навичок та підвищує рівень креативності серед молодого покоління.

Вдосконалення своїх педагогічних підходів, вивчення нових викладацьких тенденцій, розширення власної бази знань та безперервне навчання безумовно матимуть позитивний вплив на розвиток усієї системи освіти.

Варто зауважити, що викладачі, зацікавлені у професійному зростанні, з легкістю надихають своїх студентів, стають для них взірцем та підвищують власний авторитет викладача, що, у свою чергу, позитивно впливає на загальні результати навчання. Окрім того, професійний розвиток сприяє ще й особистісному зростанню, досягненню поставлених перед собою цілей, що гарантовано призводить до підвищення рівня задоволеності роботою серед викладачів університетів.

Заклади вищої освіти повинні активно сприяти професійному розвитку свого викладацького складу, надаючи їм можливість вдосконалювати свої навички, сприяти підвищенню рівня обізнаності в останніх освітніх тенденціях та забезпечувати постійний особистісний і професійний розвиток співробітників.

Визнаючи виклики, використовуючи можливості та пожинаючи плоди власного професійного вдосконалення, ми сприяємо підвищенню рівня вищої освіти.

Прагнення викладачів до професійного росту та трансформації неодмінно призведе до покращення рівня їх власного життя, змінюючи при цьому життя незліченної кількості студентів, що у підсумку відкриє шлях до підвищення якості української освіти.

Саме тому, ми в Комісії з питань юридичної освіти та обізнаності приділяємо значну увагу професійному розвитку викладачів та проводимо 02-03 червня 2023 року Школу професійного розвитку викладачів трудового права, у якій візьмуть участь 100 науково-педагогічних працівників з усієї України. На цьому зупинятися не будемо та будемо масштабувати такі проекти.

Освіта.ua
01.06.2023

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ігор
Пані Гришина з якого неба впала??? У вчителів щороку мінімум 30 годин (насправді їх набагато більше). "Різноманітні воркшопи, конференції, семінари, онлайн-ресурси, вебінари та віртуальні навчальні спільноти" - це все вчителям дуже добре знайомі речі. Думаю, у викладачів так само. Досить вже щодня відкривати Америку разом з паном Лісовим.
Тата
А ви зря, колеги, кепкуєте. Жіночка діло говорить. Замість плакатись: зп урізали, заставляють в укриттях чергувати, ви б краще в тих укриттях по ночам засідання кафедр влаштовували, колег з інших шкіл запрошували, премудростями обмінювались, атам дивись і тьютори (простиГосподи) під’їхали б. А зранку, зі свіжими ідеями до дітей, творити... Краса!!! А жіночка молодець, одразу видно усім комітетом ніч чергували в укритті Верховної Ради!!!! ☺
Ліза~Суми
Шан депутатко! Де Ви поділи нашого пана Оксена ?? В якому полоні він перебуває? Хто його позбавив слова? Чула , що він всього боіться, лише спілкується з віце Федоровим та Бабаком. У нас в місті є ворожбитка , яка за дешево може з нього страх зняти. Приіздіть.
Оксамитовий
Пані Юля!! А Бабак не справжній , в нього і кандидатська липова….Треба перевірити терміново... Ви ж Закон про боротьбу з плагіатчиками намалювали . Вимагайте відставки і позбавлення звання нардепа!!!
Андрійович
Для Оксамитовий: Який же приклад професіоналізму від Бабака? Хай Юля і очолить профільний комітет, а бабака на мило
Коментувати
Черкаси
Що це за черговий пустопорожній опус пані? Сіренький викладач випадково став нардепом і вже з «висоти» повчає простих людей.
Підвищений в плінтус
Який професійний розвиток пропонує ця пані людям із зарплатнею бомжа?? Чи ви спочатку щось там підвищать а ми заплотимо потім? Хитросрака занадто