Д. Ламза: час задуматися про майбутнє освіти

Війна, дякуючи ЗСУ, скоро закінчиться, але хто буде вчити далі дітей і наступні покоління школярів?

Д. Ламза: час задуматися про майбутнє освіти

Автор: Дмитро Ламза, директор спеціалізованої школи № 210, м. Київ.

Крик душі! І єдине запитання: чому так?

Всі говорять, що в руках педагога майбутнє! Від учителя всі щось вимагають. Надати десятки звітів та зробити так, щоб дитина отримала знання, і в цей же час мала гарний емоційний стан.

Повітряні тривоги, які змушують дітей швидко бігти в укриття, «розривають» серце кожного педагога. Страх за дитину, за майбутнє нації, за збереження життя… І за все це молодий вчитель має отримати аж 6066 грн.. Так, це за місяць щоденної роботи, працюючи повний робочий день. Якщо порахувати по днях, то це 330 грн / день. Погодьтеся, що це шок!

А далі буде ще цікавіше!

Якось підходить до мене вчителька і говорить: «Дозвольте, будь ласка, працювати за сумісництвом у магазині касиркою». І в цей момент у мене відібрало мову. Оговтавшись, запитую: «А чому так?»

І вона відповідає, що там буде отримувати набагато більше, не потрібно буде переживати за дітей та звіти, а просто працювати на касі. Під час розмови я не поцікавився, про яку зарплатню іде мова. Але так склалось, що після закупок я натрапив на оголошення з відкритими вакансіями в цьому магазині. І я все зрозумів! Заробітна плата «продавця» становить від 13700 грн… Набравшись сміливості, я вирішив все-таки поцікавитися, скільки пані продавець отримує в місяць. З її слів, вона отримує 17400 грн за місяць. Графік роботи – тиждень через тиждень.

Пам’ятаєте, на початку я говорив, що молодий педагог отримує 6066, працюючи кожного дня, а пані продавець – тиждень через тиждень має від 13700. Вау, як на мене – різниця суттєва! Друзі, ні в якому разі не хочу знівелювати важливість інших професій, але!!!

Чому сьогодні судді-корупціонери, судді-п’яниці, можновладці отримують такі величезні гроші, а молоді педагоги – копійки. Як можна молодій людині (педагогу-початківцю) прожити на цю зарплатню?!

Переконаний, що на першому місці за матеріальним забезпеченням завжди мають стояти військові, які боронять наше життя, потім лікарі та педагоги! Сьогодні від цих людей залежить наше майбутнє.

Не можу словами передати страх в очах дітей, які сьогодні побачили над своїми головами ракету, що летить і за мить десь вибухає! У цей час у мене тільки одне бажання – врятувати дітей!

І всі педагоги столиці, зокрема мої колеги, впоралися на відмінно! Без перебільшення, я вдячний за самовідданість і пишаюсь ними!

До чого цей допис? Сьогодні є сотні освітянських вакансій у всіх містах України. Молоді педагоги не хочуть йти працювати до школи, а якщо приходять, то з такими зарплатами довго не затримуються.

Може, час задуматися про майбутнє освіти і сприяти, щоб в освіту йшла молодь?

Війна, дякуючи ЗСУ, скоро закінчиться, але хто буде вчити далі дітей і наступні покоління школярів? У школі дуже мало молодих педагогів! Прикро.

Знайдіть різницю між 6066 та 13700! Справедливо? Ні!

Оригінал

Освіта.ua
31.05.2023

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
Зарплата мізерна. Купа документації, обов’язків, наглих директорів, що кожної хвилини прагнуть принизити вчителя перед учнями і батьками. Їх завдання збільшити таким чином свій авторитет. Робота мрія.
Світлана
я сподіваюсь цей парубок пише з окопу, сидить язиком плескає. Війна дякуючи ЗСУ закінчиться, а ось таке патякало, яке нічого крім ручки в руках не тримало залишиться. Кому від нього користь, навіщо він потрібен?Нічого конструктивного або корисного з його тріпанини немає
Колишня вчителька
Для Світлана: цей парубок пише з кабінету директора київської школи... Він підробляє адвокатом (значить, йому можна). А вчителька попросила дозволу працювати за сумісництвом - відразу ЙОЙ!!! Значить, у людини складні життєві обставини. Не просто ж так купа вакансій у школах Києва, та й не лише Києва.
Коментувати
Александра
Шановний пан чи з Луни впав? Не розумію. Така ситуація була завжди. У 2000 році після вузу я хотіла працювати вчителем, але коли узнала суму зарплати, то мені її не вистачило би навіть на їжу та проїзд. Тоді я влаштувалася касиром у букмекерську контору, де заробляла у 3,5 разів більше. У 2011 я працювала у керівництві супермаркету. І якось зустріла свою однокурсницу, яка весь час працювала у школі. Вона з гордістю розповіла, що працює на трьох посадах та заробляє аж 2000 грн. Я не стала її засмучувати та розповідати, що у мене в магазині дівчинка без ніякої освіти зі старту заробляла 1950 грн, а я сама як раз ходила на співбесіди у пошуках іншої роботи, бо 5000 грн мені вистачало, але відкласти нічого не могла, тому шукала ліпшого. Я працювала вчителем на комерційних курсах та репетитором. Мені дуже подобається професія викладача. Але я не можу собі цього дозволити, бо мої діти будуть голодними.
Галина
Для Александра: У мене до таких як Ви питання: Навіщо було закінчувати виш? Ви до цього не могли взнати яка зарплата у вчителя? Знаю купу наробу, які позакінчували виші за контрактом, а тепер роблять на робітничих спеціальностях: манікюрницями, касирами, барменами. А не можна було відразу в ПТУ піти вчитись на касира?
Александра
По-перше, вітаю Вас з тим, що Ви така розумна людина, що у 17 років змогли вирішити скільки грошей треба для життя. Мені так не пощастило, бо я ще була у рожевих окулярах, обожнювала математику і тому пішла на математичний факультет університету ( не педвуз) не думаючи про гроші. По-друге, я повернулась у професію, бо програмування стало не тільки цікавою, але й добре оплачуваною роботою. До речі я після вузу не влаштувалася не тільки вчителем, але тоді й програмісти заробляли не на багато більше, ще й мало потрібні були. Тож зі звичайною манікюрніцею чи касиром мене важко порівняти. По-третє, молодь до вузів змушують йти їх батьки, які не можуть змиритися з дочкою-барменом і оплачують контракти. Тому ваше питання висвітлює проблеми поганої профорієнтації та завищених очікувань батьків учнів.
Наталія Сергіївна
Для Галина: пані Галино, я, наприклад, знала, що, працюючи у школі, не зароблю на "Лексус" або на діамантове кольє. Але до вибору професії я підійшла свідомо. У мене трохи більше 20 років стажу. Завжди було класне керівництво, годин не менше 20. До 2020 року більш-менш можна було жити. А потім ковід, дистанція. Довелося купувати новий ноутбук, бо старий вже не тягнув, і графічний планшет. Два роки сплачувала кредит. Дві тисячі щомісяця - це гроші, погодьтеся. У минулому році зменшили престижність, познімали всі доплати. Тут уже набагато важче стало. Іжа, комуналка, інтернет... Все. Рік працювали дистанційно, зір погіршився. А я не можу зараз собі купити нові окуляри, бо вони аж ніяк не вписуються у бюджет(
Коментувати
ТТ
Вже готується чергова брехня про підвищення ЗП вчителів, але рівно до суми мінімальної зарплатні.
Сергій
Справа навіть не в зарплаті,а те, що освітянські ,,управлінці’’, частина дире Кторів,вимагають від вчителів все більше і більше,ставляться до них як до кріпаків!!!!
Для Сергій:
Та справа і в зарплаті, і в ставленні, і у вимогах. А також у постійній брехні про забезпечення, умови, престижність, розвантаження, педагогічну свободу...
Коментувати
Ольга
З 1 червня піднялися тарифи на електроенергію, тепер ще веселіше. Ні продутів купити, ні ліків, ні комуналку оплатити! З такою зарплатою соромно своїм дітям в очі дивитися!
Лія
Робота класного керівника оцінюється в 1000-1500 грн.А скільки обов’язків покладено на класних керівників.Зрозуміти це може тільки людина, яка працювала класним керівником. Оплата праці вчителя це насмішка і приниження.
Ксенія
Дааааа, пане Ламза... У квітні Ви по-іншому співали. "До зірок через вчителя..." Які там зірки... Скоро у школах взагалі нікому буде працювати. У мене цьогоріч 25 років стажу. І я кидаю роботу. Хоч і люблю роботу з дітьми, але цей рік вимучив більш ніж достатньо. Грошей ледве вистачає на їжу та комуналку, зате вимог!
Воланд
Шпновний Дмитро! Дякую за статтю!! Нарешті!!! Держава вже так познущалася з вчителів!! І продовжує знущатися. Дійсно,краще з дипломом вчителя піти прибиральницею на ту ж мінімалку,зате голова не " болить" від тих обов’язків,якими " нагрузили" вчителя за таку зарплатню. До речі,багато колег звільнилося і ще будуть звільнятися, бо поважають себе і мають гідність! Зрівняли вчителя і прибиральницю в зарплаті. ( зрозуміло,прибиральниць не хочу образити). Мені навіть цікаво,скільки взагалі молодь, та, що іще працює, ще витримає в школі)
Педагог
Не відчуває МОН та суспільство ще брак вчителів, і освіта, нажаль, далі падає на дно. Значна кількість відносно молодих педагогів залишає галузь через низький рівень оплати праці та велику кількість бюрократичних завдань, часто навіть не пов"язаних з роботою. Освіта йде на дно, і процес цей запустився не вчора.