О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023

Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики

О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023

Автор: Олександр Істер, учитель-методист, автор підручників та посібників з математики.

НМТ2023. Пошук оптимального формату

Сьогодні у суспільстві точиться дискусія з приводу проведення НМТ у 2023 році .Хочу також висловити свою думку.

На мій погляд, тестування з історії України має бути обов'язковим для випускників.

У той самий час обов'язковим, вважаю, повинно бути і тестування з математики.

Під час війни, думаю, треба переосмислити роль шкільної математичної освіти в Україні. Хороша математична освіта – це майбутні конструктори літаків, айтішники, економісти тощо.

У той самий час значення історії України також є дуже і дуже важливим, особливо зараз.

У цій ситуації вважаю правильним наступний формат.

У перший день учні здають тестування з двох предметів: українська мова і математика. Пропоную час виконання 150 або 180 хвилин.

У другий день випускники здають історію України та один предмет за вибором. Пропоную час виконання 120 або 150 хвилин.

Запрошую до обговорення цього блогу.

Освіта.ua
16.02.2023

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Шановний! Ну Ви ж позиціонуєте себе як "учитель-методист, автор підручників та посібників з математики". У попередніх дописах Ваших я вже зауважував, що фахівець такого рівня НЕ ПОВИНЕН плутати ДПА (державну підсумкову атестацію), яка проводиться (якщо Верховна Рада не скасовує, звичайно) ДЛЯ ВСІХ ВИПУСКНИКІВ і вступні іспити у форматі ЗНО/НМТ, які проводяться ДЛЯ ВСТУПНИКІВ до закладів вищої освіти. Ще раз: ДПА - для випускників, ЗНО/НМТ - для ВСТУПНИКІВ! Не плутайте! Не ліпіть вимоги до ДПА у ЗНО/НМТ! Для ДПА - "тестування з історії України", "і тестування з математики" і ще з основних предметів має бути обов’язковим - тут ніяких питань. Не склав ДПА - не отримав свідоцтво, пішов на повторне вивчення. А для вступу до вишів для чого повторно складати мову і історію України (для непрофільних спеціальностей), якщо їх щойно у аналогічному форматі склали для отримання свідоцтва??? Для вступу до вишів треба залишити лише профільні предмети для відповідних спеціальностей.
Краще так
Обов’язковим предметом для вступу має бути лише українська мова. Ще один предмет має бути умовно обов’язковим, тобто обов’язковим для конкретного напряму підготовки. І, нарешті, ще один на вибір з двох-трьох предметів, визначених також для конкретних напрямів підготовки. Наприклад, для технічних спеціальностей обов’язковим буде математика, а на вибір - фізика, хімія, іноземна мова. Для медичних - біологія та фізика, хімія, математика відповідно. Для гуманітарних - українська література та історія України, світова історія, іноземна мова. Що ж стосується ДПА, то математика та історії України разом з українською мовою і літературою мають бути обов’язковими. Ще один предмет ДПА учні складають на свій вибір. ДПА проводити у своїх закладах освіти за єдиними завданнями і жодним чином не прив’язувати до вступу.
Доцент
Міністерство освіти та науки давно слід було перейменувати в Міністерство дебілізації населення імені Шкарлета.
ОльгаОльга
Маєте з особливою повагою відноситись до дітей- випусників, які залишились в рідній країні , чи повернулись . Завжди предмети , які озвучені були точно затверджені і діти готувались . Цей рік тяжкий , як ніколи з навчанням дистанційно , без світла , чи перебуванням в бомбосховищах і проведенням там уроків . Коли таке було , щоб в 1 день здавали по 2 предмети ? Згадайте себе , коли навчались , які відчували себе після написання тільки 1 . Давите психологічно , з усіх сторін. Наслідок всього буде помітним восени , коли більшість поїдуть назад в країни ЄС навчатись безкоштовно.
Наталія
Чому б не зробити математику і історію через скісну лінію як обов’язковий предмет? Гуманітарні складали б історію, а технарі- математику.
Іван Багатостраждальний
Ваші обговорення з елегантно витягнутим мізинцем у рота затягнулись, досить слів. Зробіть вже хоч якусь систему зно,щоб ТОЧНО знати, що вчити та здавати. Я не ледачий і готовий вивчити ще й історію, але ця нерішучість підриває будь-яку довіру до Міністерства освіти. Виглядає,наче учнів спеціально хочуть принизити і не дати змогу скласти тей страждальний екзамен, чесне слово.
Kozachuk Olga
Ви в школі колись працювали? Розумієте як це відбувається в реальних умовах, а не на папері? Обговорювати модель НМТ для 2023 року потрібно саме за 4 місяці до іспиту? А раніше ви де були? Люди ви адекватні? Якби хоча б один з вас був людина з практичним досвідом, то таких дурниць не пропонували. Цілий рік наші діти готувалися до української мови, математики і одного предмету за вибором. Робили це нагадую в умовах постійних обстрілів, відсутності світла, стресу і відсутності, у деяких із батьків коштів, на репетиторів. Бо в країні ВІЙНА. Може хтось забув??? І тут дехто згадав, що їм історія потрібна... А вона що кудись зникла??? Фізика, біологія, хімія, іноземна ні, а історія виправить моральні травми всіх депутатів псевдопатріотів і тих, хто їх підтримує. Залиште в спокої нас і наших дітей. Дайте їм можливість закінчити школу, бо їм і так важко. Не пропонуйте дурні ідея, щоб депутати були задоволені, а подивіться на це очима змучених дітей та їх батьків!!! Ця неадекватність людей вже набридла.
Софія
Ви що, знущаєтеся з тих дітей? Де ж ви всі були раніше? Мало того, що діти навчаються в хронічному стресі, під час тривог, на дистанційному навчанні, в багатьох родичі на фронті, то ви серед року сперечаєтеся що і як їм здавати? Вони вже готуються та, як ви оголосили, а тепер ви знову будете щось змінювати? Дайте їм спокійно написати цей тест , а тоді, вже після перемоги робіть так, як має бути!
М
Народ, які 3 місяці залишились? Про що Ви кажете? Модель НМТ, де було три обов’язкових предметів було оприлюднено, ще в кінці листопада, тому не нийте, а беріть і вчіть(зараз ситуація зі світлом краща). Та й плюс історія в школах викладається не хіба в 11 класі, тому у всіх мають бути хоч якісь елементарні знання.
Kozachuk Olga
Для М: Можливо ви почнете з себе? І вчитися самі почнете? Яка модель була оприлюднена на початку року? Ніякої інформації про це не було. Всі діти готували математику та українську + предмет за вибором. Багато хто історію вибрав, але інші - ні, тому що в них здібності та інтереси інші. І крім того, щоб тільки політичні лозунги викрикувати, вони ще й науки та іноземні мови знати хочуть. Навіщо нав’язувати людям свої політичні маніпуляції???
Коментувати
Софія
Ви серйозно?? 3 місяці лишилося! Минулі роки діти складали по 3 предмети, а зараз, у такий важкий час, ви пропонуєте за 3 місяці вивчити ще й історію? Самі спробуйте.
Лія
Шановний! Не дратуйте дітей та батьків. Судячи з ситуації ви в безпеці та ваші діти теж. Інакше ви по іншому мислити б.
Олена
4 предмети це абсурд,коли не має такого навчання в школі,то онлайн, то тривоги, то без світла ,сидять в підвалах ніякої науки, потрібно ходити на додаткові. Не всі діти математики,а історію вести замість математики.
Людмила
Це найгірший варіант- 4 предмети. Треба обмежитись 3-ма. Замість мови можна історію.
Для Людмила:
А замість університету можна ПТУ.
Коментувати
Оксана
Знайшли кого запитати за математику-математика!!Шановний!!!А може держава повинна мати свою стратегію формування ,в першу чергу національної ідентичночті,а вже тремій обирайте за фахом!!+
Софія
Найкращим варіантом для всіх - перший обов’язковий предмета Укр. мова, другий обов’язковий предмет зробити теж на вибір, а саме: математика АБО історія України, третій на вибір з інших предметів.
федір
Для Софія: +10
Коментувати
Сергій
Чому 4 предмета здавати. Давайте вже всі шкільні предмети здавати, чого ж там. Три місяці до вступу, а ви дибіли ніяк не заспокоїтеся.
Artem
Для Сергій: Можна жодного не здавати, які проблеми?
yuriy
Для Artem: жодних. Набирають всіх бажаючих до вузів - далі відраховують, тих, хто не встигають. І наприкінці бакалаврату - обов’язкове ЗНО з профільних предметів для обраної спеціальності, на кшталт КРОКу для медиків. Здолав прохідний бар’єр - отриав диплом, не здолав - не отримав
Коментувати
Василь
Сьогодні всі ваші дискусію на цю тему в мене як батька випускника викликають бажання вас всіх просто п....дити.
Наталія
Для Василь: повністю Вас підтримую
Для Василь:
А не краще було би, якщо би ти свою агресивну енергію на фронті проявив?
Коментувати
Віра
Доброго дня, всі ці обговорення, на мою думку, повинні були мати місце восени минулого року. Наразі до тестування залишилось мало часу, в законі прописані ці умови. Про яке обговорення може йти мова.
Роман
НУ СКІЛЬКИ МОЖНА ПЛУТАТИ ДПА І ЗНО/НМТ?!! "тестування з історії України має бути обов’язковим для випускників" - ЦЕ ДПА!!! "обов’язковим, вважаю, повинно бути і тестування з математики" - ЦЕ ТЕЖ ДПА!!! Йдіть до депутатів, яких Ви обирали, і питайте, якого бісика вони скасували ДПА! Не суньте ДПА у ЗНО/НМТ! У них абсолютно різне призначення - відповідно у них абсолютно різні підходи до оцінювання, у них абсолютно різні підходи до формування тестових завдань... Якщо "учитель-методист, автор підручників та посібників з математики" не може розрізнити ДПА і ЗНО/НМТ (!!!), то що вже говорити про пересічних батьків пересічного учня-випускника :(
Елена Старовойт
Для Роман: Нарешті думка, з якою повністю згодна.
Коментувати
Олена
Все це необхідно було узгоджувати на початку навчального року. Лютий майже закінчився, діти, батьки не несуть відповідальності за "халатність" чиновників освіти. Дайте можливість скласти НМТ за формулою 2+1, і так найрозумніші діти прагнуть вступити до іноземних закладів!