С. Мороз: вчительські будні під час вимкнення світла

Із закінченням першого семестру, мої незламні колеги, найкращі у світі учні та їхні батьки!

С. Мороз: вчительські будні під час вимкнення світла

Автор: Світлана Мороз, заступник директора з навчально-виховної роботи, школа №219, м. Київ.

Коли під час уроку ви чуєте рекламу бургерів або інші сторонні звуки з наших віконець, знайте: учитель не дома. Усі члени вчительських сімей давно навчилися ходити навшпиньках, говорити пошепки й не потрапляти в камеру.

Коли ми проводимо уроки з кав'ярень, то жартуємо: «Вам дати чайові чи можна розраховувати на гонорар тамади?»

Нас упізнають на заправках, у пунктах незламності, в «Епіцентрах», ТРЦ, у пожежних частинах...

Мої колеги проводять уроки з балконів – там кращий зв'язок.

Коли ми, проводячи дистаційні уроки з фудкорту «Велмарту», про щось запитуємо учнів, то чуємо відповідь за своєю спиною вживу – діти віднайшли ті ж самі інтернетні місця, що й ми!

Коли ми отримуємо зарплату, то левову частину її витрачаємо на коворкінги, бензин для генераторів тих людей, до яких ми напрошуємося «в гості», щоб провести уроки, на гаджети... і окуляри.

Коли у звичайних людей 5 чуттів, нас з'явилося шосте – ми відчуваємо, у якій частині міста сьогодні можна зловити світло й інтернет. І воно куди точніше за офіційні графіки віялових і екстрених відключень!

Коли у страшні дні блекауту я героїчно починаю дистанційний урок (не питайте, як...), то бачу мінімум 22 віконечка в рідному 5-А, там чекають, там готові навчатися. Батьки цих учнів, ви – герої!

Коли закінчуються дистанційні уроки, ми мчимо до школи, бо рівно через годину починається очна друга зміна. І ми знаємо: якщо була повітряна тривога, то через 4(!!!) хвилини після відбою під нашими кабінетами вже стоятимуть перші учні.

Коли ми протягом 5 хвилин після здачі роботи за вересень о 3 ночі 22 грудня не відповідаємо, яка у вас оцінка, знайте, що таких, як ви, у нас ще кілька десятків... або в нас вимкнулося все!

Коли серед ночі вмикають світло, ми, сонні, тягнемося до ноутбуків, щоб перевірити учнівські твори й заповнити електронний журнал.

Коли до нас телефонують батьки, емоційно розповідаючи, що ми на цей раз зробили не так, ми мовчимо: їм складно – чоловіки воюють, дітей дівати нікуди, бізнес не працює... нехай виговоряться!

Із закінченням першого семестру, мої незламні колеги, найкращі у світі учні та їхні батьки!

Оригінал

Освіта.ua
26.12.2022

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро
ще одне графоманське ... Ви себе хоча б читаєте ???))): Тому й освіта така, як і про що пишете.
Хмельницький
А ми не проводимо уроки з супермаркитів та ТЦ. Ми купили на 1,5 КВт генератор і обладнання для мобільного Інтернету. З кожного учителя вийшло здати 200 гривень. 1,5 КВт нам вистачає на два класи з ноутбуками та ноутбуки у кожному кабінеті. Плюс телефони. І взагалі ми не проводимо онлайн уроки. Давайте не дурити самих себе. 90% учнів максимум можуть прийняти від учителя надісланий матеріал. У них не має електроенергії, а якщо не має світла то стаціонарний Інтернет теж не працює. Більшість сімей також не мають генераторів. Попри все у школі все це має бути. Бо інакше вчителі не можуть якісно підготувати матеріал , а також вчасно його надіслати в групи учням. Бо крім завдання має бути презентація та додаткові матеріали. Зокрема онлайн вправи та тести. Ці всі фото, розповіді про вчителів героїв не варті ламаного гроша. Якщо в учнів є Інтернет, то у вчителів також він має бути. А якщо вчителі проводять уроки з ТЦ, то де тоді їх учні слухають?
399
Для Хмельницький: Ми купили на 1,5 КВт генератор і обладнання для мобільного Інтернету. Можете ще здати кошти і закупити для навчального закладу КОРАБЛЯ З МАТРОСАМИ.
399
Для Хмельницький: Мандиш,дядьку.
Коментувати
вчитель
Бла-бла-бла... Як солодко і як брехливо. Я вчитель і знаю, що говорю. Якщо в дитини немає світла, то вона і не подумає пошукати, звідки можна на той урок вийти. І в 3 години ночі ніхто не перевіряє учнвіські роботи.
вчитель
Для вчитель: я перевіряю
Коментувати