Інна Совсун: зміни в освіті як ніколи на часі

Ми як суспільство винні українським дітям та нашим захисникам і захисницям найкращу можливу освіту

Інна Совсун: зміни в освіті як ніколи на часі

Автор: Інна Совсун, народний депутат України, член фракції політичної партії «Голос».

1 Вересня о 06:20 ранку мій син забіг до мене в спальню з криками «Мам, вставай, пора в школу!» Він був зібраний і взутий за 45 хвилин до того, як нам треба було виходити. Не міг дочекатися, коли піде в школу. Вперше з лютого.

Трішки сумно було бачити скорочений на 2/3 клас, але зрештою, допоки в дитини сяють очі при слові «школа», як мама, я можу цьому тільки радіти.

Але як громадянка України, я зі сльозами на очах дивлюся фото й відео українських дітей, що опинилися в окупації. Відчуття, що це сцена реального зґвалтування.

Якась чиновниця, діяльність якої, я сподіваюся, розслідуватиме СБУ, повідомляє про 1 500 першокласників в Херсонській області. Минулого року на вільній Херсонщині було понад 10 000 першокласників. Я щиро радію, що 90% дітей уникли необхідності навчатися під окупацією.

Але решта діток змушені махати ганчірками з «аквафрешем» під радянський гімн на окупованих територіях.

Ще частину викрали і депортували до pф, тож тепер вони йдуть на уроки в pociї.

А у вільних українських містах навіть ті, хто не вірить у Бога, моляться, аби в жодну школу не прилетіла ракета.

Тисячі дорослих дивляться на свої фото на шкільних ґанках і розуміють, що тепер це – єдиний спосіб побачити свою школу, від якої лишилися самі руїни. А шкільний день тепер починається з інструкцій про порятунок під час повітряної тривоги.

Та попри цей біль і страх українські школи продовжують працювати, а ЗСУ роблять усе можливе й неможливе, щоб не дати кошмару pociйської окупації розповзтися далі.

І ми як суспільство, а особливо – політики, управлінці та освітяни – винні українським дітям та нашим захисникам і захисницям найкращу можливу освіту.

Першим – для того щоб в Україні було вільне, щасливе та відкрите суспільство, щоб наші діти могли жити своє найкраще життя – попри всі старання pycні їх цього позбавити.

Другим – які щодня ризикують життям за нашу безпеку, нашу свободу, наше майбутнє. І без якісної освіти побудувати це майбутнє – неможливо.

Ми винні їм нормальну шкільну реформу, а не імітацію «для європейських партнерів».

Ми винні їм продумані розумні рішення, що ґрунтуються на даних та дослідженнях, а не зроблене на коліні в останню мить.

Ми винні їм гідні умови навчання, взаємну повагу в школі та здатність говорити правду і називати погану роботу поганою, а дурниці – дурницями. Без огляду на стаж, статус та родинні зв'язки.

Ми завинили їм зміни, які були на часі десятиліттями і які зараз саботують та гальмують, і то зовсім не через війну.

Зараз ці зміни як ніколи – на часі.

Оригінал

Освіта.ua
02.09.2022

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля
5 клас- підручників нема. Журнали сказали купити за свій рахунок, бо коштів нема. Інтернет в школі- дише на ладан. То які реформи?
Gluza
Школа - це занудство. Мені не подобалось там вчитись.
Роман
Пані Совсун, почніть з себе "говорити правду і називати погану роботу поганою, а дурниці – дурницями. Без огляду на стаж, статус та родинні зв’язки." А вже потім давайте поради
Професор Нечитайло
В чому біда Совсун і таких, як вона( стадний, фініков, нлвосад, шаров..) ? В тому що вони маючи непогані задатки, енергію - не знайшли себе в конкретній справі. Полізли за грантами: а там методологія одна- все що було до нас «гівно» , треба ламати… А було і є багато хорошого, розумного. Це і підтвердили наші учні і студенти за кордоном. Тому іх досвідчені, знаючі люди не сприймають геть!! Тому іхній грантоідний зуд- міняти, змінювати, трощити, ламати.. НАСТОЧОРТІВ!!! В Європі реалізують сталий розвиток , а нас трясуть як дичку. Та ще й війна… тут потрібен розумний , тверезий підхід, а не зміни заради змін!!!
Варя
Інно, дорога наша депутатко ! Вас не сприймає суспільство, не мучтесь, не виніть себе. Вам не дано.Ідіть виховуйте сина, щось робіть корисне, не втручайтесь в освіту, Ви не розумієте суті справи. Нам треба не ефемерні зміни, а справжню , не ггрантопродажну політику ! Турботу державну , а не скорочення, акредитації, оптимізації, Єві, мтд, перевірки, нуші …
Олена
Для Варя: мені от цікаво, ви здобули хоча б половину тієї освіти, яку здобула Інна Совсун. Сумніваюся
Маргарита
Для Олена: ми дуже раді за Совсун, що вона отримала гарну освіту. І що? Чим це допомогло нашій освіті? Псевдореформами, які вона проштовхувала щосили, відпрацьовуючи гранти? Реформи - то прекрасно, але якщо вони не мають 100-відсоткового фінансування і мотивації до їх упровадження від безпосередніх учасників, гріш їм ціна, які б вони чудові не були. А так мотивовані були тільки Совсун і компанія (гранти ж треба освоювати), а фінансування самі знаєте яке було.
399
Для Маргарита: Поступила в Киево-Могилянскую академию. В последний год обучения она перешла в Киевский национальный университет имени Тараса Шевченко, где получила диплом политолога (2005). Затем два года изучала европейскую политику в университете Лунда (Швеция).ПЕРЕТЕРТИСЯ У ПРИМІЩЕННЯХ ПРЕСТИЖНИХ ЗВО - НЕ ЗНАЧИТЬ ОТРИМАТИ "ГАРНУ ОСВІТУ"
Коментувати
Тарас
ви вже з Гринэвич покатались по країнам і континентам. А закінчильсь все зростанням кількості освітянського чиновництва, ростом перевірок, дебільним ліцензуванням, атестуванням і НУШ де нормальних дітей перетворюють на ідіотів
Ім'я
Для Тарас: Браво!!!
Олег
Тарас, ви ідіотом стали до Гриневич. Поверховий граматичний аналіз вашого повідомлення тому підтвердження.
Інна
Для Олег: якщо немає чим заперечити, включається хамство. Але хаму треба відповідати тільки хамством, адже нормальних слів така істота не розуміє. Олег, ви ідіотом, певно, народилися.
Коментувати