І. Лікарчук: на Київщині кожен десятий випускник – медаліст

Київщина може закривати школи і навчатися дистанційно, економлячи бюджетні кошти

І. Лікарчук: на Київщині кожен десятий випускник – медаліст

Автор: Ігор Лікарчук, екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Ну от, хтось там каже, що дистанційне навчання – зло. Де там зло!

На моїй рідній Київщині цього року 10 тисяч випускників шкіл отримали атестати про загальну середню освіту. Із них 955 – медалісти.

Такого ще в історії освіти Київщини не було. Кожен десятий випускник – медаліст! Після трьох років дистанційного навчання.

Тобто Київщина може закривати денні загальноосвітні заклади і навчатися дистанційно. І буде потужна економія бюджетних коштів.

За опалення не буде потреби платити, за електроенергію також. Як і за вивезення сміття чи подачу води.

Педагоги отримають зарплату за рахунок субвенції, а не із місцевого бюджету. Зате скоро майже всі випускники будуть медалістами.

Сарказм? Так! Але якою іншою може бути реакція на подібну новину?

Оригінал

Освіта.ua
03.08.2022

Популярні блоги
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Беспалова Ксенія
Невже не зрозуміло, яким чином видавали медалі? Саме завдяки дистанційному навчанню їх кількість збільшена, але не через ефективність цього самого навчання, а через те, що учні мали набагато більше можливостей списувати, адже за ними ніхто не слідкував. От і весь парадокс.
За-раза
Медалі давно час відмінити, бо це ще одна стаття корупції та тиску на вчителів у школі.
Ілля Олефір
Все логічно: ДПА відмінено, результати тестування не вплинули на нагородження медалями.
Олександр
Зараз медалі у школах дають просто якщо ти маєш гарні відносини з вчителями, або приймаєш участь у шкільних заходах. Не обов’язково навіть навчатися. Взагалі такого не розумію...
Олег
Для Олександр: в університеті червоні дипломи видаються так само.
Коментувати
Ольга
У нас видають атестати з добрими оцінками навіть дітям з особливими потребами,які не розмовляють мичать в прямому розумінні цьго слова,з тяжкими порушеннями психіки, як їх оцінює звичайна школа і навіщо,на радість батькам?
Правда
Таке враження, що МОН свідомо хотіло знищити освіту (бо ж потрібні раби). І для цього влаштувано і пандемію, і дистанційне. А вийшло те, що українські діти втерли носа всім, довели, що можуть вчитися при будь-яких ситуаціях. Тут все логічно складається: тому зараз повертають назад дітей до очного навчання, де "інклюзивні" діти просто не дають можливості слухати вчителя, а сам авторитет вчителя по-нушівськи опущено до плінтуса надавача-підтирача освітніх послуг із зарплатою чуть більшою від прибиральниці.
Батько
Для Правда: Просто роль надавача освітніх послуг взяли на себе репетитори,а батьки прекрасно все розуміють, хто дає реальні знання
399
Для Батько. Репетитори просто натаскують знання без розвитку логічного мислення. Отже, такі знання дуже важко застосувати в практичному житті. Тут діє принцип трьох З: зазубрив, здав, забув.
Коментувати
399
Такого ще в історії освіти Київщини не було. Кожен десятий випускник – медаліст! Після трьох років дистанційного навчання. Таке є бо на Київщині, як і по всій україні, цілорічно цвіте "ЛИПА", а в тести включені завдання, розраховані на учнів із середнім рівнем розумового розвитку.
Похильчук ЛД
За електроенергію не платить місто, держава. Зато платить вчитель. І не тільки за електрику. А за багато чого, що потрібно для проведення дистанційного навчання. І нікого це не хвилює.
Наталя
Звісно краще. Дитину не відволікають всякі придурки. Вона спокійна і врівноважена, займається виключно навчання, а не сидить в стресі думаючи зовсім про інші речі. Досвід дистанційного навчання - це отримання виключно знань. А отримати соціум можно з інших, кращих джерел ніж освітній заклад.
Іван
Академічна доброчесність знищена,сплюндрована,понівечина. 200 балів стали звичним явищем,пора вводити 300,400,1000 бо 200 з"їла інфляція. Вчителі страшенно стали фаховішими від куп сертифікатів. Реформа явно дала маху!
Тарас
для розумних дистанцыйка це благо, бо вони зосередились лише на тих предметах що їм треба, а всі інші поставили на автоматі, до того ж була вказівка МОН не травмувати дітей поганими оцінками. А коли двійошнику ставиш 6 то хорошисту треба 10.
Vlad
)
Коментувати
Карпук Володимир
Дайте Дєду мендаль, щоб його жаба не давила!! Гудили, гудили грантожери українську освіта, а дітки поїхали в Європу після агресії путлера і всім носа втерли…
Тетяна
А ще ж можна і вчителів скоротити, бо у класі при дистанційному навчанні може і сотня дітей бути. Яка економія для держави!
Ольга
Для Тетяна: це неправда. В нашому дистанційному класі вчитель працювала зі всіма дітьми. За урок вона подавала матеріал, опрацьовувала з кожним учнем, тому рукавичка тут теж не вийде. В нас була якісна дистанційна освіта. В державній школі.
Ольга
В мене дочка в цьому році закінчила 11 класів отримала золоту медаль. За свої здобутки в навчанні, була постійним призером олімпіад, конкурсів, МАН, тому за свою дитину я впевненно можу сказати - ЗАСЛУЖЕНА ЗОЛОТА МЕДАЛЬ!
Коментувати