О. Співаковський: чи зможемо ми відновити людський капітал

Популяризація математики збільшує шанси країни стати сильною та мати потужний людський капітал

О. Співаковський: чи зможемо ми відновити людський капітал

Автор: Олександр Співаковський, ректор Херсонського державного університету.

Всі обговорюють приголомшливий успіх української науковиці Марини В’язовської, яка стала лауреаткою Філдсівської премії. Це еквівалент Нобелівської премії у математичній індустрії.

Як математик пишаюсь колегою, це дійсно фантастично, філігранно та талановито! Приємно, що Марія стала другою жінкою у світі, яка має медаль Філдса. До цього серед жінок нагороду отримувала лише іранська математикиня Мар’ям Мірзахані у 2014 році.

Але є те, що мене турбує в цій історії успіху. Так, усі у світі кажуть, що Марина В’язовська – українська науковиця, але насправді вона працює на кафедрі теорії чисел у Швейцарському федеральному технологічному інституті Лозанни.

А хотілося б, щоб жила та працювала в Україні. Бо, на моє глибоке переконання, популяризація математики збільшує шанси країни стати сильною та мати потужний людський капітал!

У 2020 році математику та фізику в якості предметів для складання ЗНО обрали менше третини українських абітурієнтів.

У 2021 році ситуація лише загострювалася (див. інфографіку, яку наш заклад готував за результатами вступу у 2020 та 2021 роках).

І це в мирний час! А що буде цьогоріч після дистанційного навчання спочатку через пандемію, а потім через війну?

Так, до національного мультипредметного тесту зараз включена математика – це плюс, це дуже важливий момент, це стимул для багатьох дітей принаймні спробувати зрозуміти та полюбити цей предмет.

Але скільки українських дітей оберуть точні науки і будуть навчатись в університетах? А скільки з них саме в Україні, враховуючи фактор безпеки?!

Війна завершиться Перемогою, а чи зможемо ми відновити людській капітал – головне багатство країни? Ось такі роздуми…

Оригінал

Освіта.ua
07.07.2022

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петрович , кораблестроитель
Спиваковский- известный понтарь и пылепускатель ! Главное, Толя его забыли !!! Ау!!! Это я Саша Херсонский !!!!
Отакої
Модератори! Куди зник мій коментар, в якому я писав, що у цього "математика" дані про середній бал за 2021 рік у двох наведених ним таблицях далеко не співпадають?
989
Для Отакої: прямо під цим коментарем. може сторінку оновіть
Коментувати
Отакої
Дивно, що у цього "математика" дані про середні бали за 2021 рік у двох наведених таблицях чомусь далеко не співпадають.