В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні?

Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу

В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні?

Автор: Володимир Онацький, заступник директора школи з навчально-виховної роботи.

Для мене 1 вересня завжди з гірким присмаком – початок Другої світової, захоплення школи в Беслані… Чомусь терористів та фашистів так і тягне на злочини проти дітей, молоді та жінок.

Росія – держава-терорист. Про це знають усі. Обстріли театрів, лікарень, торгових центрів, житлових будинків та санаторіїв, знищення міст-мільйонників – реалії нашого часу.

Але ми думаємо про майбутнє, обговорюємо, як будемо вчити дітей. За даними департаменту освіти і науки міста Києва, понад 80 відсотків містян виступають за відновлення очного навчання.

Очне навчання – це найкращий варіант навчання, і освітянам він теж дуже подобається. Але на перший план виступає безпека. Війна розпочалась о четвертій ранку, тому жодної дитини не було в школі, а школи-інтернати евакуювали у перші ж дні. І все ж за час війни загинуло понад 300 дітей та понад 400 отримали поранення, зруйнована кожна чотирнадцята школа в країні, сотні дитячих садочків.

Освітні чиновники кажуть, що відновлять роботу лише ті заклади освіти, які мають бомбосховища. Але ніхто з посадовців не каже, чи вдалось би врятуватися людям, якби вони були в тих зруйнованих школах, чи врятували б їх бомбосховища. Ті світлини зруйнованих шкіл та дитячих садочків не залишають жодної надії на те, що в них міг би хоч хтось вижити…

У більшості садочків немає навіть підвалів, а в шкільних підвалах є прокладені труби з гарячою та холодною водою. Там вже поставити стільці та відра, але хіба це бомбосховище… Пластикове відро не врятує життя дитині.

І поки одні батьки виступають за відновлення офлайн-навчання, інші створили петицію про заборону очного навчання у всіх навчальних закладах до закінчення воєнного стану і військових дій, яка вже набрала необхідну кількість голосів і очікує на розгляд Президента. Щось мені підказує, що відповідальність буде покладена на місцеві органи влади та керівників закладів освіти.

Тож за таких умов, які ми маємо зараз, враховуючи, що ворог постійно порушує правила ведення війни, відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу.

Ми всі віримо у нашу перемогу, незламність українського духу, але не хочеться наражати дітей зайвий раз на небезпеку.

Оригінал

Освіта.ua
05.07.2022

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина Лещенко
Хочу звернути увагу на тисячі тих дітей, школярів та особливо студентів, які виїхали за кордон, но хочуть продовжити навчання у ВУЗАХ чи школах України. Хто не збирається асемілюватися в Європі , мріють після перемоги повернутися. Але якщо запровадять очне навчання, їм треба буде повертатися під ракети у небезпеку – чи обирати навчання за кордоном. Багато хто вибере Європу. А тим хто повернеться, буде шалено гірко, якщо провчившись місяць-два, після "прильоту" до якогось навчального закладу, всіх знову переведуть на он-лайн. І діти, вирвані зі спокійної Європи знову опиняться в небезпеці, а навчання продовжуватимуть он-лайн під звук сирен. Хоча могли б те саме робити сидячи в безпеці. Моя старша дочка вступила до вузу у 2020 року, і протягом двох років навчання жодного разу не вийшла на очне навчання (Києво- Могилянська академія), тобто два роки ковіда вчилися он-лайн, і все було добре? А тепер молодша цього року теж вступає, і вуз каже, що навчання очне? Під сиренами та обстрілами? Що треба повертатись, щоб знову діти потрапили в цей пекло? Дівчатка досі (хоча ми вже 3 місяці в Європі) підстрибують на стільцях, коли чують звуки швидкої допомоги – думаючи, що це сирени, а будь-який шум сприймають як вибух. Діти тільки почали відходити від пережитого. Вводячи очне навчання, ви змушуєте повернутися людей у війну. Яке очне навчання? Що то за безвідповідальність.
Ольга
Пишу як вчитель і мама 4 дітей, один - цього року іде до першого класу. Щодо очного навчання під час війни - не може бути і мови. Вибігати, одягатись і т.д. великими групами дітей, по східцях , хтось іде, хтось щось забув і т.д - це абсурд!!! Такі сценарії з точки зору батьків і вчителя неприпустимі. А як мама першокласника хочу запитати - що мені робити: чоловік на роботі, мені потрібно йти до школи, тому що маємо бути на робочих місцях, удома залишається четверо дітей, один з яких першокласник, на дистанційному навчанні! Який результат цього навчання? Діти працюють зі смартфонів, у меншого навіть смартфона ще немає! Давайте думати як правильно і ефективно організувати навчання першокласників! У нашому регіоні батьки масово забирають заяви про зарахування до першого класу. Далі - питання садочків. Проводять заняття дистанційно! Люди, схаменіться! Найперша функція садочка - безпечне перебування дитини після того як у мами закінчилася відпустка по догляду за нею до 3 років! Навіщо мамі ті дистанційні заняття якщо вона щодня думає де дитину подіти, де вона ходитиме до туалету і як її нагодувати якщо потрібно йти на роботу! У групі моєї дитини на ці заняття виходило по 8-9 дітей з 25 і проводились вони аж 2 рази на тиждень! Щось не те діється у освіті!!! Потрібні розумні рішення, а зараз - лише фальшування реальності і перекладання відповідальності.
Батько
Хай краще діти сидять в школі, а не гуляють по торгових центрах в які прилітають ракети
Ольга
Жоден з батьків не стане ризикувати життям та безпекою власної дитини, яке очне навчання, під час він, Корони ми боялися, а ракет ні? Що за дурниці Так дистанційне навчання не найкраще, але в умовах війни воно більш реальне та безпечне
Irina
Про яке олайн навчання можна говорити під час війни. Нехай керманичі освіти спустяться на землю. Те, що вони малюють в своій уяві ніяк не збігається з реаліями сьогодення. Тільки після закінчення війни можна відновити очне навчання.
Дмитро
Якщо школи переводити на онлайн, то треба всі установи перевести на онлайн. А давайте ще лікарні всі переведемо на онлайн, лікуються нехай дома. А що робити школам інтернатам, дитячим будинкам? Треба було в школах приділяти більше часу на вивчення правил безпеки і відпрацьовувати ці правила. Нехай скажуть скільки раз в школах проводили ще до війни навчання з евакуації.
399
Для Дмитро: на онлайн можна перевести те, що переводиться і ті завдання, які можна виконати не перебуваючи безпосередньо на місті роботи. Вивчення правил безпеки не може відвернути рашистську ракету, а евакуації в школах провести неможливо, бо немає куди евакуйовувати.
Дмитро
А яка відповідальність вчителів за надання якісних освітніх послуг? Зараз щоб сказали, що навчання переводять на онлайн, а заробітну плату вчителів на 2/3 тоді б всі почали казати що треба школи 1 вересня відкривати офлайн. Більшість шкіл не відповідають вимогам навіть пожежної безпеки.
Коментувати
Олена
Не намагаюсь нікого виправдати, безпека понад усе, але постає питання, що робити батькам, які працюють? Виходить дітей, які мали б бути у школі, доведеться брати з собою на роботу, бо навряд чи 8-річна дитина, що залишилася сама вдома зможе під час повітряної тривоги швидко сама зачинити квартиру і добігти до бомбосховища. Не у всіх батьків є бабусі на підхваті і не на кожну роботу можна з собою привести дитину. Можна заперечити, що народжували люди дітей для себе, а не для вчителів і хай тепер самі крутяться як хочуть. Але коли вони народжували дитину 8-10 років тому, то явно не розраховували на війну.
Людмила
Для Олена: у радянські часи були , так би мовити, залізничні школи, у залізничників, наприклад: "сотрудники постоянно находятся в разъездах. Вместе с родителями по стране ездят и дети. Взрослые работают инженерами, механиками, дорожными мастерами. Вместе с семьями железнодорожники живут прямо в вагонах поезда, а ребята учатся в школе, устроенной в одном из вагонов состава".
Марина Лещенко
Треба бути божевільним, щоб виводити дітей на очне навчання. Я намагаюся зрозуміти тих батьків, які працюють, і їм нема куди подіти дітей. Але треба все-таки думати, невже для них все одно, летить ракета до їхнього будинку чи школи. Мені здається, що ймовірність обстрілу та влучання ракетиу шкілу або вуз вища, ніж у приватний будинок. І думаю що з дому вибратися в бомбосховище буде легше, тому що не в такій метушні, як у навчальних закладах, коли вчитель виводить не один десяток дітей. Завжди можна знайти вихід, навіть якщо ви працюєте, сусіди завжди допоможуть вивести дитину під час сирени з собою у бомбосховище, не думаю, що в даний час хтось відмовить.
Коментувати
399
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? МОЖНА, на території Німеччини, Польщі, Великобританії тощо.
Наталія
Для 399: Позбирати дітей і вивезти групами. Дати вчителів/вихователів. А батьки хай працюють собі спокійно????, як самі не здатні виїхати і вивезти дітей в безпечне місце. На війні як на війні...
399
Для Наталія.А батьки хай працюють собі спокійно. Спокійно під час війни? Ну-і-ну
Коментувати
Тарас
Вас не дивуэ те що 80% за очне заняття і 80%за преЗЕдента? Ідіоти, сер!
Оксана
Вікно Овертона в дії. Якби зразу сказали, що примусово переводять дітей на онлайн назавжди (крім приватних), школи закривають, приміщення за копійки приватизовують під торгові центри, вчителів майже всіх звільняють, то піднялася б хвиля обурень і протестів. А так - місяць навчання, три - дистанційки, знов місяць навчання і т. д. І люди поступово привикли. А тепер провели відповідну агітацію - і недалекоглядні люди деруть горло за дистанційку до кінця війни. А доки конкретно? Та назавжди! Навіть офіційно кажуть, що війна буде тривати кілька років. Це - смерть освіти
Маргарита
Для Оксана: краще смерть освіти, ніж смерть дітей. Чи освіта вам дорожча за життя дитини? Просто дивуюсь деяким людям, що в них у голові? Мозок - чудо природи- чи кисіль? Кому потрібна буде освіта, якщо прилетить у школу, повну дітей? Війна, може, і надовго, але поки немає у нас у країні серйозної протиракетної оборони, про очне навчання варто забути. Буде такий захист - можна виводити дітей у школи, але не раніше. Чи вам хочеться постійно дивитися на свічки в телевізорі? Тільки ці акції скорботи не роблять легшим життя постраждалих.
гість
Нехай краще смерть освіти. Сидіння у підвалі годинами це не є освіта. Як ви уявляєте навчальний процес -,декілька класів з зошитами на колінках і деруть горло декілька вчителів. Сиро, темно, задуха, туалет - відро . Нормальні батьки не відправлять дитину в такі умови. Вчитель не візьме відповідальність переправити велику кількість дітей у підвал за лічені хвилини. Також часто прилітає без сирени. Підвал не витримає ракетного удару. Невже ковід страшніший за ракети і бомби???
Оксана
Школи повні біженців, дітей також, вчителі в примушують ходити на роботу - і ніщо не прилетіло. А от спеціально для учнів має прилетіти.
Коментувати
Леся
Перш за все - це психологічний стан дітей. Тобто за те, щоб посидіти за партою, діти та батьки заплатять величезну ціну. Я тримала руку своєї дитини під час бомбардування, яка мені казала: " мамочка дуже близько, вони дуже близько". Наших дітей треба лікувати, а не по підвалах тягати. Дайте спокій. Я хочу побачити, як Монастирський 3000 дітей виведе зі школи за 10 хвилин. Запитайте у викладачів, готові вони за відповідати.
Свята правдонька
Для Леся: А чому у тебе запитання щодо відповідальності викладачів ? До путіна, шайгу та ін. запитань у тебе немає *?
Маргарита
Для свята правдою кабінет: А чому ти, мокша, тикаєш? Культури не навчили? Іди полікуйся, до чого тут запитання до путіна, шойгу та інших. Ми в Україні, і ставимо запитання щодо безпеки своїх дітей до українських чиновників, в обов’язки яких ці питання входять. А ти хочеш - іди став запитання путіну.
Маргарита
Попередній коментар для святої правдоньки, не подивилася, що змінилося під час друкування коментарю.
Коментувати
Astarta
В Харкові на Салтівці сьогодні 6.07. ракетою знищено курпус педагогічного вишу.
Тетяна
Це ж яку відповідальність хочуть перекласти на плечі вчителя!!! Навчання в офлайн-режимі при наявності бомбосховища. А як провести евакуацію 400-х сот дітей через один вхід за 3-5хв. Ніхто не задумувався??? Раптом що, на кого скинуть всі провини?
Іван
Міністерство освіти НЕ розуміє, що прийшла нова епоха, коли навчання не буде повністю очним завдяки розвитку технологій. Вже діагнози людям ставлять на відстані. А міністерство заганяє нас у докомпютерну епоху. Замість того, щоб поставити на службу державі і народу нові технічні досягнення. ГЕТЬ таке міністерство.
Світлана
Потрібно і справді задуматись що в головах тих людей які хочуть відновити очне навчання ?На кого вони працюють..?
Іван
Для Світлана: працюють проти народу України
Коментувати
Геннадій
В жодному разі не можна відновлювати очне навчання до закінчення війни. Пишу і як вчитель і як батько. В деяких школах належними укриттями визнано коридори, бо іншого немає. Тривога 2-3 раза на день. Це буде не навчання а безглузда біганина з класу в коридор (визнаний укриттям).Вдома ми працювали в зручний час, коли спокійно. Я маю чудові наробки уроків для дистанційного навчання. Закінчиться війна сядемо за парти, але не раніше. Невже дійсно досвід Кременчука, Одеси, Києва, Харкова нічому не вчить панів в МОН. Знання потрібні живим та здоровим, а не зляканим бігунам під виття сирен.
Сердита вчителька
Думаю так само. Вже втомилася писати, що не можна ризикувати дітьми. У Кременчук прилетіло через 4 хвилини з початку тривоги. Ні я, ні мої колеги не встигнемо вивести дітей у те, що називають сховищем ( підвал з одним виходом на 50 чоловік. У школі в рази більше). Кому набридли діти? Владі, батькам???? Це злочин, вивести дітей на очне навчання.
Інна
Дякую!!! Ви просто озвучили мої думки, та і не тільки мої!!! Це суцільне безглуздя!!!!В країні війна, де ті бомбосховища!!!? я теж працюю в школі, 32 роки, так очне навчання краще, це безумовно!!! Але ж треба мати розум нашим очільником МОН, і думати про безпеку і учнів , і студентів! І за учнів душа болить, і за студентів, бо син студент!!! Це ніби навмисне робиться, складається таке враження, тільки й балачок , про очне навчання! Схаменіться і добре подумайте , не час зараз! Ой не час!
Вікторія
Згодна.Під час воєнного стану очне навчання суцільна мачня.Навіщо наражати наших дітей на небезпеку?
Іван
Треба розробляти ефективні методики онлайнового навчання. Де вони? Хоча б одну міністр чи його заступники назвали? Ні. Тому що їм не до цього.