О. Іванов: аналіз програми з зарубіжної літератури

У російської мови й літератури в український школі має бути один статус – відсутня

О. Іванов: аналіз програми з зарубіжної літератури

Автор: Олександр Іванов, засновник проєкту «Переходь на українську».

Моя подруга Дарія Вишенська зробила чудовий аналіз програми зарубіжної літератури в українській шкільній програмі.

Російські твори домінують у обов’язковій програмі зарубіжної літератури і за кількістю творів (24% з усієї програми; для порівняння – лише 2% кращих творів усіх часів згідно з The Guardian належать росіянам), і за годинами, які відведені на їх вивчення.

Вивчення російських авторів починається з першого року викладання зарубіжної літератури (5 клас).

Серед творів і авторів російської літератури, які обов’язкові для вивчення, є неоднозначні:

  • відверто вкрадені: билини про богатирів, байки Крилова;
  • українофоби й імперіалісти: Пушкін, Достоєвський, Тютчев і т. ін.

Графік № 1. Загальний відсоток творів (за кількістю творів), що належать авторам різних країн, у загальній програмі зарубіжної літератури (5-11 класи).

Графік № 2. Кількість годин відведених на вивчення творів, що належать авторам різних країн, у загальній програмі зарубіжної літератури (5-11 класи). «Обов’язкові» – твори, що обов’язкові до вивчення усіма школярами, «За вибором учителя» – твори, які обираються до обов’язкового вивчення вчителем.

Графік № 3. Кількість годин та творів за країною у програмах 5-9 та 10-11 класів окремо. У деяких ситуаціях, за особистим рішенням учителя, є можливість зниження і кількості, і годин вивчення російських творів, але російська література, не зважаючи ні на що, усе одно завжди залишається у трійці найбільш вивчених.

У російської мови й літератури в український школі має бути один статус – відсутня. Або вивчати хіба окремі як приклади шовіністичної та імперіалістської пропаганди, щоб українці зі школи розуміли імперіалістичну ментальність росіян.

Оригінал

Освіта.ua
23.06.2022

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Бездоговірний платіж (фіз. особи) З
Правильно, росыйська лытературка це гівно.
просто вчитель
Для Бездоговірний платіж (фіз. особи) З: Аби що ляпнуть
Коментувати
399
О. Іванов. Провів аналіз програми з зарубіжної літератури,зробив висновок, що російської мови й літератури в український школі має бути один статус – відсутня, а далі ?
Бездоговірний платіж (фіз. особи) З
Для 399: далі вчи математику чи українську. Або більше на Золя
399
Для Бездоговірний платіж (фіз. особи) З. Дядько МОН замінить ці предмети ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ, але не матиматикою.
Сергей Лимонов
399 матЕматика-чувирло ти
Коментувати