Н. Піпа: саме час відмовитися від всього російського

«Велична» російська література оспівує імперіалізм та нетерпимість до інших народів

Н. Піпа: саме час відмовитися від всього російського

Автор: Наталія Піпа, народна депутатка України від фракції «Голос», секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Проживемо і без Пушкіна або що нам робити із літературою вбивць, ґвалтівників і мародерів?

«Велична» російська література оспівує імперіалізм та нетерпимість до інших народів. Найвища цінність літератури – війна, а з нею і загарбання інших народів.

Що з цим робити?

Однозначно забирати твори з шкільної програми!

Зразу розіб’ємо кілька аргументів.

1. Чому ми нехтуємо класиками літератури?

Не обов’язково вчити Достоєвського, Булгакова та Толстого. Літературні напрями можна зрозуміти через твори Теккерея, Мана та багатьох інших недооцінених авторів. Повірте, у світовій літературі багато достойних прізвищ та вартісних творів.

2. Чому варто змінити програму зараз?

Учні не сприймають цей матеріал. Уявіть собі дитину, яка кинула свою домівку, у якої померли батьки. Наскільки вона захоче вчити авторів, нащадки яких роблять цей терор в Україні? Щодня вбивають українців.

Ми порадилися з методистами та вчителями зарубіжної літератури. Склали перелік творів, які треба вилучити, і чим їх замінити. Ці пропозиції вже надсилаю в МОН.

Також нагадаю: зараз саме час відмовитися від всього російського: мови, літератури, продуктів харчування. Адже всьому є альтернатива: як українська, так і світова.

Оригінал

Освіта.ua
17.05.2022

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
А як справа з російськими школами у Львові ?чи переформвтуюиь їх? Чи будуть продовжувати існування,коли на останніх двзониках під час трансляції державного гімну вчителі собі перемовляються, і жоден учень не тримав руку на серці,не кажучи про вчителів.
гість
Тільки нормально адаптована латиниця внесе свій вклад у відрив від " братських" обіймів оркостана. Кирилиця, склепана на лівому коліні із грецьких, латинських, та може ще яких алфавітів - не несе того культурного значення, яке їй приписують. Тому тут треба як в хірургії,щоб пацієнт вижив - апендицит краще видалити. Тож вибираючи між шмарклями кирилиця наше всьо, та ми хочемо вижити як народ,треба думати про майбутнє
Андрій
Кирил та Мефодій - загарбники! Переходемо на латиницю! Нема чого учням кацапським алфавітом голови дурити! Гутенберг - наше всьо!
Тарас
Давно пора. Нам втовкмачували що весь світ стоїть на колінах перед Толстим і тд. А потім я поцікавився що читає світ і які книги видаються. Якщо відкинути пропаганду типу Мао, Леніна та Біблію то Толстой з пушкіним в третьому десятку а попереду Дон Кіхот
просто вчитель
Пані Піпа, тільки хай змінами в програмі займуться спеціалісти, а не ви. Бо ви уже такого наприймали, змінами про 175 навчальних днів затягнули навчальний рік аж у червень, змусивши відпрацьовувати святкові дні. А взагалі доречно було б взагалі об’єднати дві літератури в один предмет "Література".
Тарас
Для просто вчитель: тут не про обєднання а про викинути росію геть
Коментувати
Местный
А от соросят, как Пипа, избавляться не надо?
Тарас
Для Местный: мєстний іди за кораблем
Коментувати
Ігор
ЧИТАЮ....Також нагадаю: зараз саме час відмовитися від всього російського: мови, літератури, продуктів харчування. НУ ДА ГОЛОВНЕ СВОЇ ПРОДУКТИ ПРОДАВАТИ В РАСЄЮ, МАЄТЬСЯ НА УВАЗІ КАМФЄТИ РУШЕН.
Вася
Для Ігор: Якби ТОЙ, про кого Ви так єхидно згадали, не працював на "Віру, мову і АРМІЮ", то Ви вже писали б "расєйською" або взагалі б заткнулися.
гість
Для Ігор: не спізніться, вам всім за кораблем
Коментувати