К. Середюк: школа в Італії стала ковтком свіжого повітря

Учителі залучають багато сучасних технологій і молодіжних трендів, а програма дещо слабувата

К. Середюк: школа в Італії стала ковтком свіжого повітря

Автор: Катерина Середюк, аніматор.

Ви знаєте, друзі, після всіх жахів підвалу, евакуаційного поїзду під вий сирен і звуки вибухів, холоду пішого шляху через кордон і такого іншого, школа стала ковтком свіжого повітря.

Це перше, що нарешті викликало в мене посмішку, перше, що змотивувало мою семирічну доньку до комунікації.

Оскільки з документів у нас були тільки українські, а на італійські ми чекаємо досі, школа просто дала нам заповнювати анкету зі слів матері, що страшенно мене порадувало.

У тій самій анкеті питали про харчові алергії та про продукти, що дитина не полюбляє, щоб готувати їй тільки те, що сподобається.

Також мати має право надати контакти трьох осіб, хто може забрати дитину. Якщо людини в цьому списку нема, хай то навіть рідний дядько, дитину не віддадуть. Отаке запобігання кіднепінгу.

У перший день дочка принесла повний портфель і ще два кулька подарунків. І це не просто на честь нас – подарунками зустрічають будь-якого новенького. Також їй подарували листівки всі класи її школи, що ну дуже надихає. А далі почались дива.

Моя мала ну дуже важко сприймала іноземні мови, а тут її навчили базовим словам, а також математичним поняттям на рівні першого класу за три шкільні дні. Сказати, що я була здивована, то нічого не сказати.

У класі є соціальний педагог, що супроводжує всіх дітей, тому школа відкрита для особливих дітей. Це не просто не дивно для них, це в порядку речей.

Зазначу особливий підхід до навчання: учителі залучають так багато сучасних технологій і молодіжних трендів, як тільки можна. Програма дещо слабувата, що на руку нам в сенсі адаптації, але думаю, що це через те, що італійська школа 12-тирічна.

Трохи засмутила шкільна форма, котра дуже нагадує радянську: на цей клімат навесні і восени в ній нестерпно спекотно. Але порадувало, що я підняла це питання в батьківському чаті, посилаючись на відсутність шкільної форми в Україні, батьки підтримали, і ми разом попросили адміністрацію про лояльність. І адміністрація погодилась.

Багато шкільних матеріалів надає школа, програма цікава (наприклад, на природознавстві вони вирощують квасолю, змагаються, в кого краще, вище виросте. Моя перемагає, одразу видно: українка.

P. S. Забула додати: школа працює з 8:30 до 16:15 (приблизно, деякі класи виходять о 16:10, деякі о 16:20), батьки зустрічають дітей на вулиці. Дитина показує вчителю пальцем на маму, мама махає рукою.

Оригінал

Освіта.ua
12.05.2022

Популярні блоги
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Наталія Піпа: існують 2 ризики через перенесення ЗНО Не можна скасовувати ЗНО, якщо нема пропозиції, а що робити натомість
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Дуже важливо, що після всіх стресів Ви маєте змогу «видихнути». Важливо і те, що дитинча швидко адаптується. Все пройде з перемогою України ????Залишайтесь у безпеці і повертайтесь додому????
399
Школа в Італії стала ковтком свіжого повітря? Ковтайте, ковтайте, ковтайте, ковтайте. Вчужих руках ... завжди товстіший.
Оксана
Яким чином ця стаття має відношення до української освіти, що її друкують на Освіта us?
Вчитель
От чим відрізняються хохлушки від українок. Українка буде вдячна італійцям і сприятиме повазі до традицій Італії. А хохлушці всі винні, її дитина- божество, а всі повинні робити так, як їй хочеться. Бидло стайл
сторонній спостерігач
Та не вже ж не можна просто подякувати,що Вас зустріли,гарно прийняли,а не лізти в чужий город та підбурювати батьків,керуючи про шкільну форму. Адміністрація пішла на зустріч,але думаю більше українців брати не будуть...