Є. Стадний: залучення кредиту для розвитку вищої освіти

Пільговий кредит – це перемога, бо це інвестиції, на які зазвичай ніколи немає фінансування

Є. Стадний: залучення кредиту для розвитку вищої освіти

Автор: Єгор Стадний, ексзаступник міністра освіти й науки, віцепрезидент з бакалаврських програм KSE.

Парламент прийняв бюджет на 2022 рік. Це був останній крок у формальній процедурі залучення кредиту на 200 млн доларів від Світового банку для розвитку вищої освіти.

Відтепер це повноцінно вже стадія реалізації проекту. Ці кошти підуть на реновації на кампусах, оновлення навчального та дослідницького обладнання, цифрової інфраструктури та комп'ютерного тестування, на підтримку реформ тощо.

Це перемога, бо це інвестиції, на які зазвичай ніколи немає фінансування. Це перемога, бо сам кредит шалено пільговий, особливо порівнюючи його ставки та термін повернення з тими умовами, під які зараз Україна позичає гроші.

І у цієї перемоги є кілька батьків. Лілія Гриневич, яка розпочала цей процес ще у 2016 році та повернула довіру Світового банку до системи української освіти, а вона, повірте, була серйозно підірвана після відверто проваленого проекту у 2010 році.

Aнна Новосад, яка ще керівницею міжнародного напрямку МОН, а потім і на посаді міністерки, віддала частинку душі цьому проекту, ставлячи його за пріоритет.

Олександра Гусак та Катерина Супрун ретельно супроводжували перемовини при усіх міністрах.

Мені випала доля супроводжувати проект аналітично ще з 2018 року, а під час роботи в МОН структурувати його нинішні компоненти.

Це був довгий шлях, на якому часом були важкі перемовини, та ще довший шлях попереду.

Я дуже вболіваю за те, щоб ці кошти принесли справжню користь українським викладачам та студентам.

А за лінком сторінка проекту в базі Світового банку, де можна дізнатись усі деталі та моніторити хід проекту.

Оригінал

Освіта.ua
03.12.2021

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Vizavi
А давайте Рабіновича на міністра освіти,заживемо відразу,та й грантожери злякаються.А ще краще Табачника,усі олігархи та злодії-можновладці на руках його носитимуть? Навіщо нам підтримка Світового банку, он бацька поруч,так підтримає,що від України нічого не залишиться,навіть мови і освіти. Думайте тролі,що пишете у приступах ненависті до своїє держави.
Аватар
Для Vizavi: так в Зе і так одні рабіновичі. Норма.
Коментувати
399
Залучення кредиту на 200 млн доларів від Світового банку для розвитку вищої освіти. А чому не від злодіїв-можновладців і олігархів?
Володимир
Для 399: уважно читайте - 200 млн $ не на розвиток, а на скорочення мережі. І тут треба руйнатори , типу бабак- стадний…
399
Для Володимир: Не на скорочення мережі, а на реновації на кампусах, оновлення навчального та дослідницького обладнання, цифрової інфраструктури та комп’ютерного тестування.
АиФ
Для Володимир: Для 399: Ну что вы спорите зря? Отмазу народу назвали, СЕБЕ уроды украли, а остатки спишут шестёркам.
Коментувати
Левчук Я.
Соросогрантожменя , підтримана посольством сша, вирішили захопити міносвіти. І туди вирішили пропхнути Бабака, який зрадив друга Разумкова , не пішов до нього в групу. Нагорода - міністр. Тому Стадний, Шаров , новосад … на коні! Але так не буде! В Офісі знають, що Бабак зрадник, все робив щоб спеленати, не дати робити справу Новому міністру. А в Шкарлета не вистачило сил послати соросятську брашку, працювати на освіту Украіни, а не по лекалам західих поводирів, хоч він серйозно береться за справу. Та треба час. А прихід Бабака- це просто кінець…
Правда
Для Левчук Я.: точніше- соросогрантозасранці!
Коментувати
Клаун
Після шикування на залишках СССР, останні років 20 тут вся "держава" в постійному перекредитуванні, але так вічно тривати не може. Останні роки програма слуг чийогось народу якраз націлена щоб поховати, збанкрутувати та вигнати на заробітки "свій" народ.
Черкаси
Для Клаун: Стадний - це наш вихованець , наш брак , наша біда. Пихатість , самовпевненність , зневага до всього украінського, історіі , стояння на цирлах перед всим іноземним , жадоба до кісточки в американській обгортці - ось ознаки новітніх інноваторів- грантоодежувачів.
Коментувати
:(
Освіта на кредити, це дійсно "державницька" позиція! :( Пане Стадний, погодьтесть, реформи від факівців з могилянки поки доводять вищу освіту до могили ... ваша група, новосад, квіт, винницький, суньсов виявилась не кращою і не більш ефективною від класичних бюрокрадів від освіти з МОН. Ви продовжили загальний трент на занепад освіти і науки в Україні лишень прикривши його обіцянками та більш гучним вереском про реформи і зневажливими заявами (напр., призирлива заява новосад щодо мільйонів українських матерів). Це дуже сумно, бо ваша група має усвідомити для самих себе, що попри жадобу до влади і 6рошей вона є недостатньо кваліфікована для проведення вдалої реформи, яка насправді дуже потрібна. Будь ласка, не беріться за реформи і дії, які не можете здійснити, бо неефективні менеджери-імпотенти ставлять хрест на самій ідеї необхідності реформ як такої.
Lennovo
Стадний, Гриневіч, Новосад, Супрун- батьки кредиту світового банку… Точно - Украіна буде сиротою!
Диво Дивне
ЗАШЕВЕЛИЛИСЯ РУІНИ- Стадний відчув жарене… Хочеться знову трішки покерувати. Минулого разу хатинку і машинку, тепер і до кредиту дорожку в´є. А тепер по суті: відколи це не створення чогось нового, будівництво супер-лабараторіі чи корпусу є перемогою, а перемогою вважається жебрацтво- виклянчили черговий кредит???
Черкаси
Для Диво Дивне: знову це соросятське дитя до волади пре?!!!
Коментувати