Н. Піпа: у бюджеті на 2022 рік знову перемога й зрада разом

Бюджет освіти – раунд 2, або що змінилося в освітньому бюджеті–2022 до другого читання?

Н. Піпа: у бюджеті на 2022 рік знову перемога й зрада разом

Автор: Наталія Піпа, народна депутатка України від фракції «Голос», секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Бюджет освіти – раунд 2. Що змінилося в освітньому бюджеті–2022 до другого читання?

Знову перемога й зрада разом...

Перемоги:

  • Нова українська школа (НУШ) – додали 150 млн грн (я пропонувала додати 256 млн: на навчання вчителів і безбар'єрний простір).
  • Загальнодержавні заходи у сфері освіти – додали 517 млн грн.

Зради:

  • Прибрали субвенцію на обладнання харчоблоків у школах – 1,5 млрд грн. Хоча насправді не зовсім прибрали, а перекинули на Міністерство розвитку громад та територій. Але чому питанням харчоблоків у школах має займатися Мінрегіон, а не освітяни?
  • На «Президентський університет» – до 100 млн грн додали ще 400 млн.

Я за те, щоб в Україні були якісні університети світового рівня. Але:

1. Замість того щоб витрачати кошти на ще одну будівлю університету, Президенту і МОН варто подумати, як оптимізувати існуючі університети, яких у нас більше 200. Давайте краще підтримувати ті університети, які дають високий рівень освіти, а не «вигадувати велосипед».

2. Там, де великі гроші, там великі корупційні ризики. Ми й до першого читання не розуміли, хто і як буде використовувати ті «університетські» 100 млн грн, не кажучи вже про 500 млн.

3. Загалом на проект «Президентський університет» піде 4,6 млрд грн. Ви уявляєте, що можна було б зробити на ці кошти? Для порівняння: річний бюджет розвитку Львова (міста – майже мільйонника) у 2021 році складає 3,7 млрд грн. На що можна використати такі кошти? На об'єкти інфраструктури: оновлення доріг, лікарень, садочків, шкіл, будівництво та оновлення об'єктів тощо.

А ми будуємо черговий університет...

Це наче купити на останні гроші крутий смартфон, а потім їсти «мівіну».

Оригінал

Освіта.ua
01.12.2021

Популярні блоги
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
І. Лікарчук: освіта вижила лише завдяки вчителям Популізм і дилетантство в освіті руйнують педагогічну творчість і продукують вчителя-урокодавця
Тамара Горіха Зерня: роль учителя стає визначальною Реформа, по суті, вимагатиме повної професійної перепідготовки всього викладацького складу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
нуш
Пані Піпа хватить піару. Запамятай - освітяни мають забезпечити якість знань!!!! А все решта має зробити влада(якщо вона дбає про людей )