Наталія Піпа: у бюджеті на 2022 рік освіта не в пріоритеті

Наступного року освіта отримає 7,2% ВВП, але цих коштів замало: це не розвиток, а проїдання

Наталія Піпа: у бюджеті на 2022 рік освіта не в пріоритеті

Автор: Наталія Піпа, народна депутатка України від фракції «Голос», секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Перемога і зрада разом, або чому я не підтримую цей бюджет-2022!

Наступного року освіта отримає 7,2% ВВП, як і передбачає Закон «Про освіту». Це добре.

Але є дві великі проблеми:

  • цих коштів для освіти все одно замало: це не про розвиток, а про проїдання!
  • розподіл коштів – навіть обмежені ресурси можна використати значно ефективніше!

З дуже доброго – до 1,5 млрд грн на протипожежну безпеку в закладах освіти (субвенція, яку я ініціювала) Уряд має додати ще 1,25 млрд грн! Відповідну пропозицію освітнього Комітету було враховано частково.

А ще – Бюджетний комітет врахував (повністю або частково) частину моїх поправок.

Субвенцію на заходи боротьби з COVID-19 під час навчального процесу в закладах освіти – буде поновлено і виділено 1 млрд грн.

Освітня субвенція місцевим бюджетам – Уряд розгляне можливість збільшення на 17,8 млрд грн (з них 11,6 млрд – на підвищення зарплат педпрацівникам; 6,2 млрд – на реалізацію удосконалення формули розподілу освітньої субвенції).

Програма «Забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі» – уряд має збільшити видатки на 576 млн грн.

Але багато чого провалено:

  • виділення додаткових 19 млн грн на Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО);
  • додаткові 28,5 млн грн на Національну комісію зі стандартів державної мови;
  • додаткові 250 млн грн на навчання вчителів у рамках реформи НУШ;
  • виділення 528 млн грн на електронні підручники.

Такий бюджет я не підтримую, бо освіта там не в пріоритеті.

Продовжую боротися за освіту!

Оригінал

Освіта.ua
21.10.2021

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Vizavi
Коли державою управляють з розумом,соромно мати бідність і нужду;коли державою не управляють з розумом-соромно мати багатства і почесті.(Конфуцій).
Пожежники і Піпа
Читаємо уважно, що пише Піпа: "до 1,5 млрд грн на протипожежну безпеку в закладах освіти (субвенція, яку я ініціювала)". Піпа, тож Ви лобістка пожежників, а не освітян!! Вам треба писати на іншому сайті, наприклад, Пожежники і Піпа :) Зверніть увагу, що фінансові інтереси пожежників вже роками лобіює зепеклий жулік-радикал, Олег Ляшко, тож Ви в належній компанії, з чим Вас і вітаємо. П.С. Пролобіюйте, щоб інструкції до вогнегасників писали великими літерами, по них можна вчити дітей читати :)
Іван
Для Пожежники і Піпа: якщо зробити піпа на пожежу, то вогонь загасне. Супер!!
:)
Для Іван: Пане Іване, хто ж на 1,5 млрд грн буде піпа робити?! :) Таке не зможе навіть сама Піпа! За такі гроші можна не тільки з піпа потерпіти ...
Коментувати
Дістали
Чому платять 5 % за престижність з подачі обласного управління освіти? Адже по суті забирають гроші виділені субвенцією? Куди ж перекидають ці гроші, забравши з кишені вчителя?
Тарас
Для Дістали: тому що УО бажає премії за економію зарплати на покатушки за кордон
Коментувати
Торба
"7,2 % ВВП" - це досить багато. Щоб не проїдали, потрібно раціонально використовувати кошти. Поки що відсутня справжня відповідальність за використання державних коштів. Система освіти роздута і неефективна. Особливо це показує вища освіта, яка вже давно не вища, але кошти поглинає високими темпами. Де оголошена оптимізація всього та всіх? Не за коштами живемо. А результат дуже непомітний.
Макксик
Для Торба: дурню, а що попоісти - це не перша потреба Вчителя?? Який бен придумав назвати зарплату , стипендію , опалення…- проіданням!! Придури кончені.
Торба
Для Макксик: То ти і є дурень, якщо єдиний аргумент - когось називати своїм ім’ям.
Коментувати
Правда
Крокодильи слёзы соросят, вам доверия нет, вы продажные особы, прикрывающиеся якобы добрыми намерениями.
Тарас
Величезні стада паразитів на тілі освіти просто пожирають весь бюджет. Крім того безчисленні атестації, здавання екзаменів і банди перевіряючих просто тероризують школи. По 3 рази на рік як мінімум адміністрація збирає з учителів гроші (І не малі) що б заткнути ненаситну пельку рекитирів від освіти, яких наплодила Гриневич.Мало здати гроші, треба ще й догодити перевіряючому, бо якщо ти викладаєш не так як любить перевірка то можеш і попасти. Ви знищуєте освіту , учитель думає не як краще навчити дітей а як оформити ісі папірці щоб догодити перевірці. Гриневич, горітимеш у пеклі
Манзя, Східниця
Піпа, пані депутатка цим засвідчує, що вона і іі голосята - пустопорожжні особи. Нічого не вміють, на ніщо не здатні … Лише бідкається і жаліється. А весь профільний Комітет парламенту ні нащо не стулепний.
народний вчитель
Де є виконання статі про 3 мінімальних зарплати? Знову відклали введення на рік?
Павло Іванович
Шановна пані Наталя! Яким буде підняття зарплати вчителям у 2022 році? Я так розумію, що аж в жовтні місяці на 3 відсотки(приблизно) у зв’язку з підвищенням мінімалки. А ціни ростуть щодня, а що ще буде до жовтня 2022 року ніхто не знає(кращого не буде). Я не проти підняття зарплат медикам(вважаю, що треба їм підняти теж), але коли людина попадає у лікарню, то який хірург зробить операцію хворому безплатно? Яка медсестра вколить укол безплатно (мінімум шоколадку треба дати) і т.д. Якщо медперсоналу піднімуть зарплату,так як обіцяють, то медсестра отримуватиме 13,5 тисяч, а вчитель початківець аж 4-5 тисяч чистими? І ви вважаєте, що це справедливо? Яка дитина піде працювати на такі гроші у школу? Оклад вчителя вищої категорії з грудня обіцяють аж 7001 грн. Це досвічений вчитель, у якого за плечима не менше 15 -20 років стажу. Що скажете на це? Не кидайте кістку між людьми, даючи одним і не даєте іншим.... Такої влади як зараз і такого депутатського корпусу за моєї пам’яті ще не було в Україні ніколи...(якого не кажу, самі здогадаєтесь) .Грош ціна вам таким керманичам!