Н. Піпа: бюджет-2022 на освіту – сміятись чи плакати?

Ми маємо не кількість університетів збільшувати, а якість освіти в існуючих покращувати

Н. Піпа: бюджет-2022 на освіту – сміятись чи плакати?

Автор: Наталія Піпа, народна депутатка України від фракції «Голос», секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Кого Ви найкраще пам’ятаєте зі школи?

Мабуть, учителів. Добрих, і не дуже).

Дивлюся на бюджет-2022 і не знаю, сміятися чи плакати...

Наступного року на 5-ті класи чекає реформа НУШ. А на підготовку вчителів у бюджеті закладено всього лише 400 млн грн. Стільки ж грошей, як і цього року. Це при тому, що вчителів-предметників значно більше, ніж учителів початкових класів.

На зарплати вчителів закладено всього лише на 8% більше, ніж цього року. Цього не вистачить навіть на щорічне дворазове зростання окладів тарифної сітки.

На бібліотеки наступного року закладено «0» гривень, як і на електронні підручники. Натомість – плюс 300 млн додано Фонду Президента, ще 100 млн на так званий Президентський університет. У нашій країні понад 200 університетів. Ми маємо не кількість збільшувати, а якість покращувати!

Освіта – це не фонди і нові корпуси університетів. Це зміст і наповнення.

Ми маємо підготувати вчителів!

Країна, яка хоче бути сильною і успішною – повинна вкладати гроші в освіту!

Оригінал

Освіта.ua
22.09.2021

Популярні блоги
Л. Булигіна: маємо навчити дітей вчитись самостійно Ми маємо змалку навчити дітей вчитись самостійно, без нас, ставити собі задачі і досягати їх
Є. Кравченко: невже наявність іспиту гарантує знання? Треба створювати не іспити, а систему нормального патріотичного виховання у школах
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
УХА
1) Пані Піпа, Ви повторюєтесь. Все це Ви вже писали в своїй попередніій текстовій халтурці. 2) Розберіться сама з собою, бо Ви явно втрачаєте здатність розуміти себе, цитую: "... не знаю, сміятися чи плакати." Зверніться за психологічною допомогою для стабілізації та покращення емоційного стану. 3) припиняйте писати, бо все, що Ви пишите, всі і так знають. Не пишіть про очевидне, не крадіть наш час!
Микола
Ні цих грошей вистачить. Спочатку всі пенсіонери вийдуть на пенсію, а молоді звільняться через низьку зарплату та обов’язкову прививку. Так що вистачить, щей залишеться не лише президенту, але і депутатам. Зарплата у молодих на руки 4200-5000, як і обіцяв президент - правда гривень, а не доларів. Прививки для молодих не випробованою вакциною - загроха безпліддя, хвороб ітд, ноль перспектив у роботі і ось уже сотні звільняються напочатку навчального року.
Сироіж
В бюджеті на2022 рік немає нічого на студентські гуртожитки , іх ремонти, захист від пожеж!? Коштів немає на оплату тепла, газу, води….А Шмигаль чого мовчить? Скільки можна знущатись з молоді?
Шевчук
Якби Усіка тренував Сорос, то він би не виграв би і чемпіона Украіни чи Америки. А так - чемпіон світу! Батьки із Чернігівщини. Буде мером Києва, бо Джошуа наклепав ворюг Кличків.
Vizavi
Для Шевчук: Ну і дурний піп Вас хрестив!
Карл Бітнер
Шевчук!! Розумниця!!! А сороси, клички, порохи- задрипанці
Коментувати
Орися ,Глухів
Коли побачу Піпу, Савсун, Гришину, Хулібошина, Бабака- хочеться просто плакати. Які інтелектуально бідні , самонапхаті особи….
Кент
Для Орися ,Глухів: На мило іх!!
Коментувати
Скептик
"Наступного року на 5-ті класи чекає реформа НУШ" - поясніть детально в чому вона полягає?
Пєтя, прораб
Піпа - популістка! Але чому команда нового міністра спільно із парламентським Комітетом , Бабацюрою не кричить - SOS про освітній бюджет!! Агов!!
:)
Для Пєтя, прораб: кричати - то небезпечно, небезпечно для власної кар’єри і для власного гаманця, для власного буття у владі. А статейку тут "письнути", то справа проста, безпечна і дозволяє потім з себе борчину за освіту розігрувати.
Коментувати
Вантухо
Паня Піпа, а нахрена ж Ви в тому парламенті, що нам жалієтесь! Добийтесь гарного бюджету, оголосіть голодівку біля трибуни, ми Вас підтримаємо… У вас там в голосі багато нарваних , типу совсун— покажіть зразок сили захисту Вчителля!!!
Василь
"Країна, яка хоче бути сильною і успішною – повинна вкладати гроші в освіту!" - Повинна не просто вкладати гроші, а вкладати колосальні величезні кошти в освіту!!!
реальність
Для Василь: а якщо вона роками не вкладає ті гроши, то, ймовірно, та країна, а точніше, держава, НЕ хоче бути сильною та успішною. На користь останнього свідчить: втрата 20 відсотків населення в мирних умовах за 30 років, відправлення населення на заробітки закордон, системний занепад всіх рівнів освіти, системна втрата наукового потенціалу, втрата промислового потенціалу, ну, і як не сумно визнавати - фактична втрата територій.
Доктор
Так, це правда - у 90-х почали з втрати наукового потенціалу і минуло лише 25 років, а вже втратили території.
Коментувати
:)
"Ми маємо підготувати вчителів!", - авторка швидкоруч жбурнула пару лозунгів в голову читачам, а самій, насправдіі, все до піпи ... хто ті "ми"? Може слід подумати над припиненням 30-ти років постійних реформ, які від освіти лише тінь залишили? Скоро вже не буде, що реформувати й "покращувати" :) Все буде остаточно покращене до нуля, і садочки, і школа, і будинки з табличками "університет"! :)